Prijava

komunizam bre! kakve demokratije picke materine. gasi to!

SFRJ je mogla da funkcioniše samo sa Titom,ovako je osuđena na propast,protiv bilo kakvih priča o ujedinjenju...

Иначе је било до јаја пре него што је почела приватизација? :)

Није, али само зато што је дошао трио фантастико и разјебао нешто што је ишло у добром правцу... То ко кад би смо сад изабрали радикале, бацили бисмо у воду 10 година рада, ко што је 50 година бачено 5. октобра 2000.

То ко кад би смо сад изабрали радикале, бацили бисмо у воду 10 година рада, ко што је 50 година бачено 5. октобра 2000.

Има људи који то исто причају за ове што су национализовали. Јебига, ентропија.

Има људи који то исто причају за ове што су национализовали.

Али, реално, и да нисам југоносталгичар и СКОЈевац, подржао бих национализацију имовине, зато што види шта се данас дешава. Мишковић, Беко и Цептер поседују ову земљу уз удео неких ликова из иностранства.

Треба им дозволити да изграде све и свашта и онда повући Закон о национализацији и узети им све, без накнаде, без ичега, њих у затвор јер су прљави монополисти који се богате на рачун сиротог плебса и ћао...

Lepo su Ameri rekli da neće tolerisati silu pa makar bila i lokalna (SFRJ). A sad mogu samo da se smeju svima što smo glupi ispali, pa su bez mnogo muke razjebali sve. Narod je bio opijen pričama onih koji nažalost nisu završili u nekoj jami pod krečom. Za direktan raspad krivim JNA što nije izvela puč i sve političare strpala u neki rudnik i minirala pa ako se dogovore dogovore ako ne niko ne bi plakao za njima. Oni su svoju zakletvu položili Jugoslaviji. Svi nešto pričaju o nacionalizaciji i za to krive Jugoslaviju, za to je kriv komunizam, a da partizani nisu pobedili u građanskom ratu imao si Ruse pred vratima koji bi verovatno napravili neku Čehoslovačku i isto oduzeli sve ( amo oni ne bi ostavili potomke da traže nešto). Naš komunizam tj socijalizam je verovatno bio najsavršeniji i pružao narodu najveću slobodu u odnosu na ostale sa više pozitivnih stvari nego negativnih. Moj deda je radio u državnom preduzeću, nikad nije bio u partiji a stvorio je dosta.Danas je u državnom preduzeću,ako nisi u partiji, teže gotovo nemoguće se zaposliti a tada to nije bio toliki slučaj

Лоле, да та имовина није одузимана на првом месту (и онима којима је требала да буде одузета, и онима којима није треабала да буде одузета), не би данас мишковићи могли да је присвајају тек тако. И мишковићи су продукт тог система.

И мишковићи су продукт тог система.

Не, нису, зато што су се они богатили по иностранству, по прљаво капиталистичким земљама (Цептер конкретно, за остале не знам) и онда са тим капиталом дошли овде кад је завршено срање, покуповали све за мале паре и на крају преузели ову земљу.

А имовина је итекако требала да буде одузета јер је нпр. Застава изграђена на земљишту одузетом од неког четничког војводе. Да имовина није одузета не бисмо имали фабрике и не бисмо имали перспективу уопште...

Такође, деца су тад знала како се проводи распуст а не ко ми сад. Ево ја лично, данас ми је почео распуст, ја седим и дискутујем о предностима комунизма са интернет говнима (без увреде то је мој универзални назив за све људе по нету, чак и за мене самог)

Ма бре за наш народ је говњива мотка !

''Пучина је стока једна грдна
добре душе кад јој ребра пучу''

Треба им дозволити да изграде све и свашта и онда повући Закон о национализацији и узети им све, без накнаде, без ичега, њих у затвор јер су прљави монополисти који се богате на рачун сиротог плебса и ћао...

Тако је !

Drzava je pre svega bila odlicno uredjena, znao se bre ko pije ko placa. Lepo se zivelo, mogli smo da putujemo gde i kad hocemo, imali smo more planine, autoputeve, sve sto danas jelte nemamo.
Po nekima jedina losa stvar je komunisticko uredjenje koje je po njima nepotrebno,,pa nek ti isti pitaju starije kako im je bilo pre i dali je to uopste imalo nekih negativnih posledica osim ako si vredjao sistem...NIJE...Postuj drzavu i zivi ko covek...O sportu tadasnje nam drzave da ne govorim.. Mislim da ovo dosta govori o njoj.

,pa nek ti isti pitaju starije kako im je bilo pre i dali je to uopste imalo nekih negativnih posledica osim ako si vredjao sistem

Takoe. Kome je sloboda govora ikad dobra donela?

Istina. Kome je sloboda govora ikad dobra donela?

ovo je stvarno zanimljivo pitanje

Vidi sad, pa sad imas tu slobodu pa se opet takvi zale na drzavu!

Vidi sad, pa sad imas tu slobodu pa se opet takvi zale na drzavu!

Па да...Само тада је могла да реагује, а сад - курац !

Што су живели живели су до '80. Нема више.

Ma, to i ja kažem. Treba sve to ne na Goli Otok, nego u goli potok da se podave govna. Mamicu im njihovu, oni će da kvare našu socijalističku omladinu...

Sad, ne znam tačno zašto se ja žalim...Da moj pradeda nije bio bitanga, poltron i dupelizac kao svaka druga komunjara u lepo Titino doba, verovatno moji ne bi imali stanove, letovanja, zimovanja...A opet se mislim, da je kojim slučajem bio od onih drugih ("izdajnika"), mene ne bi ni bilo...Ležao bi negde glave pune olova...Lisice bi mu se srale na grob...Deca bi mu izbegla u svetu od Titina režima...O, Gospode, zar je moguće da je tako bedan izbor? Da moraš za pretka da biraš izmedju govnara i mrtvaka? O, jebem ti mater, Srbijo, da ti jebem...

Мој прадеда је убијен у ''Матхаузен'' концентрационом логору, деда био Партизан, ћале студирао Бесплатно у СФРЈ, и како да их не подржавам !

Носталгија ће бити вечна !

Носталгија ће бити вечна !

Voleo bih da i ja mislim tako, ali ne mogu. Ne mogu, čak i kad želim, ne mogu da zaboravim one koji su krvlju platili moje blagostanje.

ne mogu da zaboravim one koji su krvlju platili moje blagostanje.

Нису морали да сметају држави..У то време треба бити паметан и гледати своја посла...Не желим да подржавам тадашњу власт, али тражим неки мир и желим да будем убеђен да је било фино живети тад.

желим да будем убеђен да је било фино живети тад.

Da, primetio sam:)))

Dobro, neću više da trolujem ovu temu. Neka pišu oni koji misle o Jugoslaviji bolje od mene.

Jebala vas Jugoslavija. Da je valjala ne bi se raspala.
SRBIJA!

laku noć