Prijava

Šta je za vas patetika?
Sve dozvoljeno stavljati- od klipova do citata, čak i definicije i postere sa sajta, svoje ili tuđe. E, sad definiciju ili poster da ali ne i link profila autora zato što- kakva god da je reklama je reklama ali link autora je već vređanje i predlažem ban za svaki link tuđeg profila.
Krećem
http://www.youtube.com/watch?v=8MDPeL8lpzo&feature=related
Na 1:30 imam neodoljivu želju da ih oboje gurnem u more

...жена?
Тако нешто Шекси рече из устију Хамлетовијех. А он беше паметан човек, тако кажу.

Moja pijana patetika http://vukajlija.com/in-am-re-veritas/231961 . Ne znam kako sam izpogađao slova kol'ko sam bio pijan.

Mislim da je mislio i na muškarce koji se ponašaju jednostavno kao pičke, ne znam.
Šta misliš ti Latinjaninu? Ili da otvaramo temu i za Šekspira. Tamo bi tek bila ludnica od poimanja.

Патетика? Тежак избор, али за мене је на првом месту и тешко да ће икада сићи са првог места:
Читуље и, уопште, посвете преминулима и осталима који су отегли папке и бацили есцајг кроз прозор.
Кад прочитам извале типа ''Живећеш вечно у нашим срцима'' дође ми да се полијем керозином и да се запалим пред зградом Бановине у термину Војвођанског дневника. Јеботе, колико патетике и лицимурја ради рекламирања. О покојнику све најлепше. Шупичку материну.
Ја кад умрем, ако оћете, можете ме и поклопити рчом на око или... Ма, радите шта оћете. Чујем ли патетику, ћу се повампирим.
Фантастично друго место заузимају Владо ГеЈогријев, Сер Геј Четковић и екипа. Ватање публике на лаганица ритмове и текстове плиће него брља у мом лавабоу.
Треће место заузима она песма од Селин Дион из Титаника.
... Не могу, на саму помисао већ ми прегорева мозак ...

И још подоста тога.

Willy Shake. Ко не разуме, англиста није.

Шејк мајн германистише Вили иф ју плиз.

Mislim da je mislio i na muškarce koji se ponašaju jednostavno kao pičke, ne znam.

Да, могуће. Заправо, поражавајуће је колико често су мушкарци пичкастији и патетичнији.

Ovo što kaže doktor sa dodatkom: "Sahrana milog nam pokojnika/ce" šatro milo mi što je pokojni...
Seća li se neko one keruše Mile što su joj napravili proteze za noge?

... Тома Николић.

Ja mislim cvikeru da je ova Đuljeta učila da ovo sve lepo odglumi, jebote pa ni patetiku žena ne zna da odglumi!

Seća li se neko one keruše Mile što su joj napravili proteze za noge?

МИЛА ЈЕВРЕЈ ЈУДЕН РАУС ЛОЛОЛОЛО

Шалу на страну, али... Медијски циркус који има за циљ да удари људе у срце, а другима да пружи прилику да се самопромовишу иде под руку са патетиком. У тим случајевима, спемови су више него добродошли.

...Ева Рас!
(не знам зашто, ал' ми је сва некако бедаста)

А он беше паметан човек, тако кажу.

Lažu bre. Drogirant i narkoman. Čuo sam i da je im'o sidu.

A sad na temu...

Mislim da žene nisu ništa više patetične od muškaraca kada im ljubav nije uzvraćena. A patetika je...ne znam, al meščini da je loš patos emocionalni kič, žickanje saosećanja i razumevanja ako ne istinskih emocija. On treba da nas zbliži sa nečim, da to učini prihvatljivim, razumljivim, ali ga čini odbojnim. Dobar patos je onaj koji treba u posmatraču da izazove ne samo emocije, a opet uspeva u ovoj prvoj zamisli.

edit:da, mislim da su umrlice savršen primer lošeg patosa

Patetika je samosažaljenje dovedeno do vrhunca besmisla.

Patetika je samosažaljenje dovedeno do vrhunca besmisla.

Патетика је само визуелни врх леденог брега самосажаљевања и тражења да те други сажаљевају.

Ако већ патетици морамо да наденемо лично име, нек то буде Масимо Савић.

Патетика је само визуелни врх леденог брега самосажаљевања

Znaš, tako kako si stavio, zvuči da je samosažaljenje širi pojam od patosa :)

zvuči da je samosažaljenje širi pojam od patosa :)

Све су то мисаоне именице :)