Језичке недоумице

  1. Ти си женско :)
    Ма ок, него ми личило да нападаш чо'ека да је будала јер то примјећујем све више код аутора, и гледам како мало старији чланови(2010) који нису баш прекратко на сајту пуцају олако и псују, вријеђају итд, па не знам што се дешава.

  2. Мене је бре он збунио.
    Рано је, разумљиво...

    ЕДИТ: Ма јок, него ме погуби Јерицхо, леба ми.

  3. Стивене, од сад кад кажеш БОЖЕ МОЈ да линкујеш моју дефку, шчуо!?

  4. Ахахах, ауторска права, свака реч да има линк. :D

  5. Натерао си ме да је нађем преко гугла, а онда си је линковао кад сам све већ обавио сам. Аукурац +

  6. Него бре, ко први изразу... Па касније да се линкује :)

  7. Јаооо сетио сам се овај Кобе студира српски језик, а овде као не зна како се пише

    Ne studiram ja ništa i pretpostavljam da je ovo bila ironija al ajde ..
    Fino sam pitao, ako možeš da mi objasniš, objasni a ako ćeš da proseravaš, nemoj da me spominješ ..

  8. Помешао сам те са неким другим аутором... Вечерас, оно, баш блистам... ! (е ово је иронија)

  9. Стивене, није ти добро ноћас :)

  10. Помешао сам те са неким другим аутором... Вечерас, оно, баш блистам... ! (е ово је иронија)

    E ok onda.. izvinjavam se zbog mog proseravanja gore ;)

  11. Што је фино кад сте сви културни и примјерни :)

  12. Не могу да заспим. Па сам почео од ситнице и после нисам могао да се зауставим :)

    http://i71.photobucket.com/albums/i158/rabidpatamon/TrollFaceDancing.gif

    Никад нисам завлачио некога овако, сад сам пробао и нећу више. Знам како сам се осећао као имбецил кад ме Реме извозао :) Ма и јесам имбецил, оно је било до зла бога провидно. (сад сам га зајебо, јелте)

    Ц60, немој ми замерити. Делујеш као добра девојка, осећаћу се к'о говно ако те ово буде наљутило. За вас мушке ме заболе курац, кукајте ако сте плачипичке :Д

  13. Хаха, а смрдео си ми на трола од почетка, још сам ти чешљала дефке у потрази за неписменошћу, и онда само преписах то умору, дешава се XD

    Какав сам ја идиот да питам трола да ли тролује, јеботе... :D

  14. Хахаххахахахаха :Д
    Још ја написао НЕМОЈ ДА ГА ЗАЈЕБАВАШ СТИВЕНЕ и обрисах, реко' можда чо'ек лупио, пушти тамо :)

  15. још сам ти чешљала дефке

    Узвраћам ти сутра истом мером. :) Одох сад да покушам да спавам.

    П.С. Разочарали сте ме што нисте одреаговали на наЈЈпаметнији :Д

  16. Ја то тек сад видим, није уочљиво :)

  17. Skoro primetih i nikako da se setim da vas pitam: da li je ikako moguće da se kaže po Gaju/Justinijanu/Napoleonu/Limenom ili je pravilno, kao što ja mislim, po Gajevom/kuracpalackoveć/ mišljenju, pošto ne možeš da kažeš po meni/tebi/komeveć? I da li može da se napiše odranije ovako spojeno? Mada mi to deluje kao da može zbog onog otkad, pa kad to može spojeno verovatno može i ovo. Ali eto, čisto da se raspitam...

  18. da li je ikako moguće da se kaže po Gaju/Justinijanu/Napoleonu/Limenom ili je pravilno, kao što ja mislim, po Gajevom/kuracpalackoveć/ mišljenju

    Оба су правилна, колико ја знам.

    I da li može da se napiše odranije ovako spojeno?

    Чисто сумњам.

  19. I da li može da se napiše odranije ovako spojeno?

    "Одраније" су две речи па се пишу одвојено - од раније.
    Исто као и "у колико" (кад се користи за услов).

  20. Znam da su od i ranije 2 reči, jebeš ga, ali kad vidim da jedan dr mr (profa) koji toliko nenormalno insistira na gramatici da je mene pošteno zajeb'o napiše odranije spojeno, i to ne slučajno nego više puta, e onda se stvarno zapitam da li može. A krompire, šta ćemo za od i kad, i to su valjda 2 reči? :) Ali ovo odranije mi je na prvi pogled izgledalo taaaaaaako retardirano. U stvari, izgleda mi i sad. :D

    Оба су правилна, колико ја знам.

    Ali to mu nekako dođe k'o da si rekao po njemu, što ne da nije pravilno nego je čista glupost koju mnoge "obrazovane" osobe koriste. 'De si bre Džimi kad mi najviše trebaš... xD

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.