Језичке недоумице

  1. Ja kad čujem drugove koji imaju 5 iz srpskog, a govore sumLja, dodje mi da ih podavim sve, zajedno sa tom ''profesorkom''.

  2. Pa je l' sumlja ili sumnja?!

    Sumlja bre. Ne kaže se za džabe osumljičeni.

    nije niko toliko nepismen.

    Da si ti meni živ i zdrav, čega sam se ja sve nagledao, ovo mu dođe k'o krajnje detaljisanje a ne nešto osnovno. :)

  3. Sumlja bre. Ne kaže se za džabe osumljičeni.

    Jel se zezaš?

  4. da je neko drugi reko, mislio bi da troluje. ali to je blejk grifin, tako da....

  5. Jel se zezaš?

    Ko, ja? Ma joooook bre.

    da je neko drugi reko, mislio bi da troluje. ali to je blejk grifin, tako da....

    Znaš me, znam te, znamo se. :)

  6. Ел РТС реко да је "осумљичен"? Есте.
    Крај приче.

  7. Ko, ja? Ma joooook bre.

    Ne troluj more. Ja gledam, jel moguće da si ozbiljan. lolo

    Ел РТС реко да је "осумљичен"? Есте.
    Крај приче.

    Ti na RTS-u pojma nemaju. Bolje bi im ja uredjivala program nego oni.

  8. Kaže li se odma ili sad ?

  9. Jeb'o vas RTS! Veći su oni debili od vas zbog takvih ispada. Ako neko ima rječnik, nek im skenira, živ bio!

  10. Ел РТС реко да је "осумљичен"? Есте.
    Крај приче.

    El sam rek'o da je GM rek'o da je RTS rek'o osumljičen? Tačka.

    Ne troluj more.

    Moram malo, smorio sam se nešto... :)

    Ja kad čujem drugove koji imaju 5 iz srpskog, a govore sumLja, dodje mi da ih podavim sve, zajedno sa tom ''profesorkom''.

    Jebeno ne videh ovo odma'! Triplaminujem!

  11. Jeb'o vas RTS! Veći su oni debili od vas zbog takvih ispada. Ako neko ima rječnik, nek im skenira, živ bio!

    Amin, sestro.

  12. ЗАШТО ЉУДИ ГОВОРЕ "ЧЕСТО ПУТА"??!!

  13. ЗАШТО ЉУДИ ГОВОРЕ "ЧЕСТО ПУТА"??!!

    ZAŠTOO?!!
    Isto se i ja pitam. Ma nepismenost na nivou, eto što.

  14. Зашто Хрвати одвајају негацију само код "неће/нећу" и сл., док је нпр. "немој" написамо нормално (спојено)?
    Или је то важило само до пре пола века?

  15. Ајте, леба вам, дајте неке синониме речи "уцвељен" (или конкретну дефиницију).

  16. ево ти њојтече конкретна дефиниција :)

    уцвелити, уцвелим, ијек. уцвијелити,
    сврш. ожалостити, растужити. — Они су
    их љуто уцвијелили! Јурк. Плакаше као
    уцвељено дете. Уск.
    ~ се ожалостити се.

    уцвељеност, -ости, ијек. уцвијељеност
    Ж стање онога који је уцвељен, жалост,
    туга. — Бела је боја значила уцвељеност.
    СКГ 1937.

  17. Зафаљујем!

  18. Ja ne znam da li se ti Hrvati prave glupi ili su stvarno glupi. 'Nači jedno 99% ljudi govori trebao sam, mi bi blablabla, a nešto sumnjam da je kod njih to pravilno. Doduše, ne zaostajemo ni mi mnogo u odnosu na njih ni po tom pitanju, ali ovde ipak znam dosta ljudi koji to razlikuju. Takođe, to što sam ja zaključio zasnovano je isključivo na gledanju onih njihovih kvizova i kad šaltam kanale pa naletim na neku eventualno zanimljivu emisiju.
    Ali ubedljivo najgora stvar koju su uradili je ona fora sa TKO. Zamislite vi idiote koji recimo kažu TKO je to, a onda u sledećoj rečenici kažu recimo: nema ovde NIKOGA! Pa jebem vam mater mutavu, ako ste već rešili da stvarate neki svoj retardirani jezik, makar ga ispoštujte do kraja.

  19. Kod njih se glagol "trebati" koristi tako, to je pravilo, za razliku od nas.
    Ne možeš reći "nitkoga", teško je za izgovor i zato se ne koristi tako. Eto, u ruskom se "ko?" kaže "kto?", al' je genitiv "kogo", iz istog razloga, previše je teško za izgovor.

Rekli o sajtu

Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!

Biznisblog · 26. Decembar 2007.