Prijava

Celte, čemu ovi napadi na ličnost, da li tako komuniciraš generalno? Rekoh već nekom, pokušavaš da me prikažeš budalom, a ustvari me samo spuštaš na sopstveni nivo razumevanja, što nije u potpunosti isto, ali ima sličnosti.

Bombas:

ajde ne jedi govna bugarine

isto bombas:

Celte, čemu ovi napadi na ličnost, da li tako komuniciraš generalno?

ako ces da me licno psujes, za nesto sto sam se, sto je najgore, slozio sa tobom, sta ocekujes osim da nabrojim i napunim kurcem sve sto je suplje kod tebe? Licno, naravno.

Jer ja ne napadam tvoju licnost, nego napadam tvoju zatucanost partizanom i eltizam sto mislis da si zato sto si grobar, ili boze me prosti, sto si iz sapca, da si zato bolji od drugih.
Tvoj je problem sto ti je to zamena za licnost, nije moj

Jbg boli kako je žvalavi ovih dana iznivelisao zvezdu i partizan. Dve pojave, koje su se u potpunosti ukorenile u tkivo ovog naroda me oduvek fasciniraju - potreba za vazalstvom, i potreba da svetu dokazujemo kako smo civilizovani, razumni i normalni ljudi - i jedno i drugo posledica inferiornosti, koju sumnjam da smo oduvek imali.

Sad se medjutim pojavila i ova gola prostitucija, koja je možda čak jadnija i sramotnija od prethodne dve osobine - naime, neshvatljivo mi je kako, umesto da budu ljudi i napuste tribinu, najveći broj ljudi koji u ovoj ili onoj meri podržavaju partizan čak likuju jer im je Ž opravio košarku, u dovoljnoj meri da bi mogli nečemu da se nadaju. Znaju naravno da je to najobičniji mito kako bi se kupilo još nešto malo naroda, znaju naravno i da je keš za arčenje na trenera i igrače preusmeren iz fondova za socijalnu zaštitu ugroženih, zdravstva, penzija itd. Znaju naravno i koliko uredjaja za magnetnu rezonancu se moglo kupiti za jednog od pridošlih igrača, kao i to da je krajnji domet ovog projekta osvajanje domaćih takmičenja. U principu isti kurac kao sa šupačkom i klošarskom zvezdom, samo sad moraš da nadješ neka opravdanja jer si poslednjih 8 godina pljuvao po večitom rivalu iz istih razloga.

evo jos musavaca koji bi da nas izjednace, nece moci, gledamo vas sa visine i dubokim prezirom

Tehnički nismo izjednačeni, sad vam je Vučko mnogo više para dao.

aj tilmo, iako uvek podrzavam drmanje kaveza bombasu za ovu zaludjenost, ne moze ni da se poredi koliko se lizu trenutna vlast i zvezda, koliko tu drzavnog novca bude umuvano, i koliko ljigavih glava sa vlasti to podrzava, i to sto se partizanu ubacuju pare sa vremena na vreme da ne postane cukaricki jer ni to ne ide...

Pa dobro - zvezda je sad ono što je partizan bio za vreme Slobe, tj dok su Bjeković i Zečević bili u punoj snazi. Bukv. isti poduhvat samo što je taj bio isplativiji, jer bi uspevali da izbace Kežmana, Sava Miloševića, Ćirića, Ćurčića, Jovetića...I uvaljaju ih za pristojan novac od kog se fino živelo. Ovo sad sa oba kluba je fejspalm parekselans, jer škola ne funkcioniše i ne prave kvalitetne igrače - neki Jojić, Grujić ili Jović sporadično i to su krajnji dometi. E sad jbg upadne se u neko takmičenje pa se uzme malo para, nije da nije, al bitnije da navijači ne viču Vučiću pederu i da, u svakom trenutku, imaš usred Beograda armiju od 15 - 20.000 odanih šibadžija da ti uvale gudru i brane te ako za to bude potrebe. Sad pošto su već sklonili Velju i njegove, morala se odrešiti kesa i dati nešto narodu - a ne ide da im zidaš fudbal, preskup projekat. Tako da je plebsu bačena koska u vidu košarke, što je opasno dobar potez - opraće se keš, mase imaju novu zanimaciju na koju će da se prže i svima lepo. Preživeće se još jedni izbori što je glavno, a i kontam da je žvalavom toplo oko srca kad i od suseda napravi prostitutku i odvede je na štajgu - ne da mu nešto donese odande, već da bi se nasladjivao. Zvezda je u basketu ionako propali poduhvat koji nije ni trebalo započinjati.

Ono, razumem ja sve - i da se odrastalo uz klub koji su u porodici voleli ćale ili stariji burazer, i strast, loženje...Ali smeta mi kad neko u prvi plan stavlja "ljubav prema klubu" - kakva bre kurac ljubav, ne smeš više ni precednika da prozivaš na tribini a da ti kolege ne nalupaju zauške. Ono sa Vujoševićem neć ni da komentarišem - posle toga, svaki normalan čovek bi rekao dovidjenja.

M E L K O R
E
L
K
O
R

Ovo sad sa oba kluba je fejspalm parekselans, jer škola ne funkcioniše i ne prave kvalitetne igrače

Druye o čemu ti pričaš? Kapiram da voliš iznositi mišljenje o bilo čemu iako znaš o tome malo ili vrlo malo, ali vidi, moguće je nekad zadržati svoje mišljenje za sebe u cilju čuvanja poslednjih mrva integriteta.
https://i.postimg.cc/m4dCykY3/Screenshot-2021-08-25-11-03-09-664-com-android-chrome.jpg

Partizan je dao preko 70 fudbalera koji trenutno igraju u najjačim evropskim ligama.

Samo u skorije vreme potpisi:

Andrija Živković - Benfika
Danilo Pantić - Čelzi
Saša Lukić - Torino
Nikola Milenković - Fiorentina
Dušan Vlahović - Fiorentina
Strahinja Pavlović - Monako
Filip Stevanović - Mačester Siti

Slabo je to bro, sem Milenkovića i Vlahovića naravno. Ne može ni da prdne u odnosu na serijal Vidić, Kolarov, Ivanović, Subotić, Stanković...Igračima koji su u vrhunskim timovima bili standardni i imali značajne uloge. Kakvi bre Pantići i Stevanovići, to su projekti koji u svojim klubovima, pre nego odu u Rusiju ili Tursku neće sastaviti ni 3 minuta na terenu. Nebitno, znam da voliš klub, iako bi, ganferčino šabačka, trebalo da navijaš za Mačvu koja btw ima 50 godina veću tradiciju od titovih blizanaca. Odrasli smo ljudi, nemoj da se sad tu lažemo - pustili su Velju niz vodu, tribina se destabilizovala, morala se odrešiti kesa i renovirati košarka, jer grobari se, s punim pravom, više lože na basket nego na fudbal. Doveli su ledjendu da trenira, kupili 6-7 igrača da valjaju i grobarska se srca ogrejaše, karaćemo cigane, idemo na fajnal for i ostalo. Ali štagod i kako god čovek je upumpao milione eura u projekat da bi zaštitio svoju guzicu i kupio mir, napravivši od partizana istu kurvu kao što je zvezda. Bukvalno. Taj keš nije dala dobra vila, zbog toga će poskupe struja, šećer, zejtin i pljuge. Što je opet u redu jer poskupeli bi radi nečeg drugog, ali kako god - neko će već kontrolisati tribinu, pašće preraspodela gde ko valja dop i ko obezbedjuje koji splav, ko šta reketira...I svi srećni. Klub će uzeti aba ligu i ljudi mu neće vikati Vučiću pederu i, ako baš ne mora, Kosovo je Srbija. Jer su isti šupački papci kao i večiti rival, nemaju obraza, časti, integriteta itd.

Žao mi je jedino što neću gledati kako Filip Čović izlazi 3 minuta pred kraj na -43 razlike, ali ne može sve jbg.

znaci bukvalno...

3. The best training clubs

There is no easy ready-made recipe when it comes to training expertise. Success in such a complex domain is not simply improvised. It stems from the setting up of a coherent policy on the part of clubs, leagues and national associations, as well as from the technical expertise and pedagogic knowledge of the personnel involved.

Figure 6 highlights the teams having trained the highest number of players present on the 1st October 2015 in the first team squads of the clubs studied. The ranking allows us to distinguish between footballers playing in the club that trained them and those under contract with other teams in the sample.

Similarly, we indicate the percentage of minutes on average played by home-grown footballers during domestic league matches having taken place between the beginning of July and the end of October 2015. The higher the value of the indicator, the higher the level of employment of players trained by the club in question.

https://football-observatory.com/IMG/sites/mr/mr09/en/images/fig06_en.png

https://football-observatory.com/IMG/sites/mr/mr09/en/

ispada partizan najproduktivniju skolu u evropi ima, pri cemu i hrvati i zvezda pri samom vrhu.
u principu, imamo mi dobre igrace za velicinu zemlje, kao i hrvati (pogledaj im reprezentaciju). druge stvari su problem

doduse ovo je iz 2015

Ne znam šta je tačno problem. Klinac iz sela jedan je bio u zvezdi do skoro, par godina - bio kapiten najbolje generacije koju su imali u zadnje tipa dve decenije. Igrali takmičenja po Evropi svako malo i dosta često osvajali; spartak Moskva i benfika su recimo baš jaki u tom uzrastu. Ono, pretalentovan klinac, desni bek. Otišao pre dve godine u čukarički (ne znam ko je tamo od rukovodećih, kaže da se dosta ozbiljnije radi sa mladjim kategorijama nego u zvezdi); sad je mislim u TSC od ove godine. Biće nešto od njega svakako ali čini mi se da ih ovde ne razvijaju kako treba uopšte. Klinac je sa svojih 15 izrastao u 180, brz, agilan, bezobrazan, ume s loptom, ima dobar šut i ostalo. Da je bio negde preko kontam da bi izrastao u baš dobrog igrača, ovako šta znam, kao da je u jednom trenutku krenuo malo da stagnira.

Ćale mi je bio profi golman, igrao i preko itd. Jednom je, tamo negde 80ih otišao na trening klinaca zvezde da poseti valda nekog drugara, ne sećam se. Oduševio se kad je video skoro 1500 dečaka, valda su imali neki skup ili šta već. Čovek mu rekao - ako od sve ove dece napravimo dva, max. tri igrača da nešto vrede, to je premija.

u principu, imamo mi dobre igrace za velicinu zemlje, kao i hrvati (pogledaj im reprezentaciju). druge stvari su problem

naravno da su druge stvari problem. nije škola, kao što lupi melkor gore. škole su nam dobre, problem je što ti ne pustiš Danila Pantića da se razvije i igra, nego smo slepačka država i toga su svesni i roditelji i klub i menadžeri i svima zine dupe da ture 3 miliona u džep i završe porodične probleme za par generacija iako je svima jasno da on sa 19-20 godina nema šta da traži u Čelziju i da neće igrati.

Neka ga tamo, videće malo sveta i normalnog sistema u klubu. Bolje nego da se vuče po splavovima.