Prijava

Ja mislila To će ove godine. Pu, majku mu. Jedva čekam da sTigne, samo me prpa hvaTa žbog onih dodaTnih likova. Ko žna ŠTa će sve ižmeniTi. :/

Alarik, kad izdaš strip, pošalji jednu kopiju.

@Storma
Verovatno su se vodili devizom "kad već imamo nekolicinu njih iz Gospodara daj da dodamo još gomilicu njih", mada trudiće se da budu što bliže knjizi - jedino sam čuo vest da su hteli da ubace crninju vilenjaka i da Legolas sa njom ima romansu...

Hrana za gikove je ovaj Hobit.Isto kao i Gospodar prstenca.Turim gomno u dvd i zaspem ko top.

Svejedno će biTi neka vilenjačka romansa kako sam ja čula. Samo joŠ da se isposTavi da je Kili žensko, pa da ga/je smuvaju recimo s Torinom. -.-

Pa Kili valjda treba da ispadne patuljački Legolas kažu na snimanju da su ga napravili ko frontmena boj benda...

Hrastoštit madafakhaaa

Meni je knjiga bila ok, ali čitah je kad sam bio osmi razred. Sad će verovatno sve napraviti mnogo mračno a zanima me kako će uraditi Šmauga (ako se tako zove), jer retko kad potrefe zmaja u filmovima. Drugi deo mi se čini kao ceđenje suve drenovine, jer događaji iz nedovršenih priča kao podloga za Gospodara, hmmm...Samo i da Džekson ne krene Lukasovim stopama i napravi slično sranje kao epizode I, II i III SW.

Седнеш да пишеш највећу епску фантастику ИКАДА

И напишеш:

"У једној рупи живео је Хобит..."!

ЕЛЕМ

Занима ме је л' се неко сећа оног мистериозног лика који помаже билбу и ко већ иде са њим( не сећам се лепо књигу сам читао у 6. разреду, сад имам 20. година), лика се зове некако Том РИнешто

Занима ме је л' зна неко ко је у ствари тај лик. То ми је била нејвећа загонетка у Хобиту. Иначе, читао сам сва Толкинова дела.

Говорећи да су вилењаци и еффи сморили, мислим да је Песма леда и ватре право освежење... Нисам читао али сам гледао игру престола.

Misliš na Bombadila? Ali on se ne pojavljuje u Hobitu. A ne znam nijednog drugog Toma. :/

Pročitaj knjige, mislim na asoiaf, odlične su. Zilion puta bolje od serije.

Bombadila

Мислим да је тај...

КО је ТО?

Hobit je pisao rano u karijeri tako da deluje dosta naivnije od gospodara. Nešto kao kad porediš prvu i sedmu knjigu harija potera, poslednja je ozbiljnija i ispoliranija, prva deluje nedorađeno i kao da je pisana za deset godina mlađe čitaoce... što i jeste :)

A ni Gospodar ruku na srce nije neko osobito živopisno štivo. Kad obrneš par knjiga eto recimo pesme leda i vatre što je popularno ovih dana pa ponovo čitaš gospodara tačno se zapitaš - kamo krvoproliće u detalje, kamo živopisni negativci, kamo torture i silovanja? Deluje ko Twilight prema True Blood.

Obradovala bi me recimo čestita ekranizacija Vukodava, malo za promenu slovenske mitologije i šmeka, dosta je trolova i goblina.

I čestita ekranizacija Vičera. :D

Vukodava od Marije Semjonove, ili nekog drugog Vukodava?

E, jes, Stormborn, i to :) Dobre knjige, u prvoj su koma one adaptacije bajki, lepotice i pohotna zver, snežana i sedam gnoma što se pokolju oko toga koji će da je firca to veče...

Vetar: Baš tog, i nema drugi. Kod nas nažalost imaju samo prve tri knjige da se nabave. Imam na ruskom svih pet al tu i nisam najjači pa mi nije nešto merak da čitam s rečnikom pored.

Ima i četvrta, a za petu stvarno nisam znala ni da je napisana. Lele.

a za petu stvarno nisam znala ni da je napisana

Ni ja.

Inače imam sve 4 knjige i delovalo mi je nekako nedovršeno!

Zar nema Ruski film?