Prijava

El se zna zbog čega je rotšildima toliko jako stalo da se napravi i održi izrael kad vec imaju sve pare sveta, moc i sve ostalo zbog cega je vazno da izrael na silu bude prokleto čedo

Zna se, pise ti jedan istaknut clan proverenu informaciju o svemu tome, vukajlija.com deluje kao prava platforma za razotkrivanje svetskih mocnika

ne potcenjuj moc saita, nikada to ne treba raditi dokazalo se vise puta

ma sig sve ovo ima na tom klipu nema sta, ja mu i rekoh dzaba cita bukv za 9 min na tjubu ima sve

caro ja ne mogu da se merim sa carem jer ja utrosim mesecno par sati da procitam sta me zanima i uzivam da saznam nesto novo od nekog relevantnog dok ti znas sve i sve ti je ovo dosadno, naravno da ne tripujem da sam znalac jer mi je istorija jedva hobi, u fazonu izlupeto si se da mi pOemerisx b00lju hehe

ahha ZNA LI SE STA O ROTSILDIMA PAAAA IMAS NA TJUBU KLIP 3 MIN BATKE

edit

pa jevreji su neas ti tu sta, to je sig jedno od mogucih objasnjenja

hahah nek si cimno malo secam se kaci mi kenjao pa nije istorija zadnji fazon tries godina treba gledati od vajkada

obj iz ovog carevog se dalo lako zakljuciti da je rotsild glavni zaverenik u prici ocigledno sa najvecim interesom, pa je pitanje sa istorijskog aspekta a ne sta rade new age rostiljdi to je vec trabunjanje jelte teorije zavere

pa jevreji su neas ti tu sta, to je sig jedno od mogucih objasnjenja

hotulijan lvl objasnjenja. Ofc da su jese al koje jese, zasto je projekat vazan da istraje po cenu da stavis komplet danasnji izrael za ligitimnu metu atomcke bombe i da nikom ne bude zao...na osnovu toga bukv dobijas legitimitet da radis sta oces

takodje cara ako ne mrzi ili ako zna ista vezano za hitlerovo jevrejsto i koristenje jevreja u ww2 kao osveta askenazija ostalim jevrejima koliko je uopste legitimno posmatrati ww2 kroz jevrejsku prizmu

Care no hard feelings ali to isto imaš u onom novijem jućub klipu od devet minuta mislim :)

Свестан сам да има милион "Блиски исток у 15 минута" анализа.

Jednostavno, ta karta plemena koje je preživelo Holokaust i na koje moramo gledati sa posebnim simpatijama, istopila se praktično preko noći, i na nju se više nikako i nikada ne mogu pozivati.

Политика Израела је да игнорише УН од 1948, чак иако САД и УК не уложе вето у СБУН. Оно на шта Израел међутим још игра је исламофобија и арабофобија.

I Palestinci koji su rešeni da opstanu na onom kršu i lomu tamo po svaku cenu, pobraće sad apsolutno sve simpatije kojekuda.

Да, то је "сумуд" (истрајност), једино оружје које Палестинци имају у овом сукобу деценијама. Зато не видимо емиграцију из Појаса Газе, упркос свему.

Jasno. Valjda je najgusce naseljeni komad planete, ili sam se istripovao da sam procitao takvu info nedje.

Тачно, већа густина насељености него Токио.

Sta je po tebi resenje ovog konflikta, ili bar gde ovo sve vodi? Kapiram ni jedni ni drugi nece dobiti ispunjenje svih svojih uslova, dok recimo mislim da je na Kosovu samo pitanje vremena kada ce sipci dobiti bukv sve sto traze, change my mind bro

Не видим решење за овај сукоб. У оба народа групе за компромис су данас минорне, поготово на палестинској страни која је схватила током деценија да ниједан договор не важи. Не треба заборавити да Палестинци чине и солидан део народа у Јордану и Либану (Јорданци су ионако исти народ с друге стране реке), па чак и ако буду протерани то не значи крај сукоба.

ako muslimanski svet ne pocisti ovo onda nisu vredni kurca bukv isto vazi i za srpski svet poyyy

Муслимански/арапски свет и не постоји ван мимова. Као што је једном Гадафи рекао, "ништа нас не спаја осим ове собе у којој говоримо". Није ово ништа ново, још је Арафат 1959. говорио да Палестинци не треба и не могу да се ослоне ни на кога од других Арапа.

El se zna zbog čega je rotšildima toliko jako stalo da se napravi i održi izrael kad vec imaju sve pare sveta, moc i sve ostalo zbog cega je vazno da izrael na silu bude prokleto čedo

Није баш лако питање, али су утицали таласи антисемитског насиља по Европи, као и жеља да се део Јевреја врати у Свету земљу и оживи традиције. Међутим, Ротшилди су имали проблема са социјалистима, али и са источноевропским рабинима који су рецимо 1887. забранили сађење било каквих усева јер је била седма (сабатска) година. Идеје Ротшилда у овом моменту нису биле нужно ционистичке у савременом смислу, односно држава Израел као таква им није била циљ.

Нису ни сви Ротшилди исто поступали. Иако је Валтер Ротшилд био председник Британске ционистичке организације, дотле је Едмонд после 1887. окренуо своје напоре ка томе да Јевреје пребаци у Нови свет, пошто се разочарао у ционистички покрет. Чињеница је да је међу јеврејским миграцијама она у Свету земљу била минорна (око 3% свих јеврејских миграција).

a u tri lepe pravu si, oprosti caro, nisu mi dostupne najvece svetske tajne na izvolte pa ne mogu dati precizniji odgovor, mada moras priznati da sam se ogradio da je to samo jedno od mogucih objasnjenja a zasigurno postoji jos x razloga i detalja koje ces saznati bas na ovom sajtu ukoliko budes strpljiv.

edit

STRPLJEN SPASEN

moooj skauze za zivota si se diskvalifikao kao tumac istorijskih istina u ovih poslednjih nekoliko postova

jos x razloga i detalja koje ces saznati bas na ovom sajtu ukoliko budes strpljiv.

aj ne kmeci vidis da car izbacuje bisere pred pajsad svilje

Не видим решење за овај сукоб. У оба народа групе за компромис су данас минорне, поготово на палестинској страни која је схватила током деценија да ниједан договор не важи. Не треба заборавити да Палестинци чине и солидан део народа у Јордану и Либану (Јорданци су ионако исти народ с друге стране реке), па чак и ако буду протерани то не значи крај сукоба.

Mislis da proterivanje ne znaci kraj sukoba jer bi to navelo susedne zemlje gde palestinci cine veliki % stanovnistva na akciju? Ako si na to mislio ne razumem, zar im i ovo sto se sad radi nije dovoljan povod?

Ako ne mislis na to, sta bi onda bio nastavak sukoba?

Siguran sam da Izraelci nisu toliko ludi da nakon eventualnog proterivanja palestinaca imaju nedje u malom mozgu da probaju da cepnu jos neki deo teritorije..valjda?

caro ti nemas zelju da saznas ista novo, jedina ti je zelja da ljuto trigerujes a samo si naporan batke veruj mi, ne potcenjuj moc sajta koji ti je to 100x rekao

Mislis da proterivanje ne znaci kraj sukoba jer bi to navelo susedne zemlje gde palestinci cine veliki % stanovnistva na akciju? Ako si na to mislio ne razumem, zar im i ovo sto se sad radi nije dovoljan povod?

Не верујем да ће саме земље урадити ишта, јер је Јордан на платном списку САД и под израелским притиском да не предузима ништа што би се могло протумачити као антиизраелска делатност; а Либан какав јесте дисфункционалан могао би само себе да доведе до новог грађанског рата.

Ako ne mislis na to, sta bi onda bio nastavak sukoba?

Мислим на организацију арапске дијаспоре. Не треба заборавити да су скоро све организације PLO основане у дијаспори, а да су тамо и политбирои готово свих палестинских организација. Они су извор опасности за Израел, са вишемилионском популацијом.

Siguran sam da Izraelci nisu toliko ludi da nakon eventualnog proterivanja palestinaca imaju nedje u malom mozgu da probaju da cepnu jos neki deo teritorije..valjda?

Питај Смотрича који већ наступа са мапом Израела у којој се налази и Јордан.

Питај Смотрича који већ наступа са мапом Израела у којој се налази и Јордан.

Ovo je kljuc, nisam znao za ovo, ne pratim toliko iskren da budem. E pa lol onda, Izrael kaput, to bi znacilo samoubojstvo

daj neku zanimljiviju temu od konflikta peškiroglavaca za bukvalno najveću govnurdu od razjebane peščane teritorije na čitavoj planeti oko toga ko će moći na njoj neometano da jebe koze

tipa voynich manuscript ili kukuruzi na roslinskoj kapeli itd itd

Sukob ako se "reši", onda na dnevni red dolaze netanjahu i njegovi. Vladu Izraela, trenutno, čine praktično fašisti, i ona je najkonzervativnija mislim ikada, a tu se održala na politici bezbednosti i zaštiti jadnog napaćenog stanovništva od agresije brutalnih odvratnih Arapa itd. No pošto je

- od te priče ostao samo fejspalm
- Bibi je prethodno imao milion i kusur ljudi svaki vikend koji protestuju protiv njega
- postoji milion razloga zašto mora na robiju
- taoce nije doveo kući
- takozvana ultraneuništiva i svemoćna armija Izraela je takođe ispala fejspalm

jedino što ovima preostaje je da sukob produže u nedogled kako bi opstali, i pretvore sve što mogu u prah i pepeo kako bi što skuplje prodali kožu zarad poniženja koje su doživeli, i ostali zapamćeni u istoriji ne kao nesposobni lopovi i kriminalci, već nekakvi borci osvetnici ratnici nešto.

Da ne preskočimo i važnu činjenicu da je sve ovo napravilo jako duboku podelu među Jevrejima.

E cekaj, Juga prekinula '67 diplomatiju sa Izrealom, a ovamo Tito pomogao da se Izrael naoruza i da oruzje ide nasim brodovima tamo, pa mu americki Jevreji kupili onog Rolsa sto i dalje stoji u kasarni garde na Dedinju?