Prijava

Dobro, ovo da sirotinja kad dodje do para postaje bahata ima smisla. Samo su ovi masovno dosli do para pa su boli oči.

Pa naravno da je budala
Drugu deda ostavio hotel u Crnoj Gori i kad su buknuli Rusi davali mu 2.4 miliona evra za to
On ímao neku firmu dole a ja ludak hotel A6 vozio na crne table sa žutim slovima i neće debil
Pre 6 meseci ga prodao za 450 k haha na lekovima je od tada
Stvari se prodaju kad ima kupac

I ni ti ni Coa niste Kosovci jbg, rodili ste se ovde da se ne zajebavamo

Ne znam kako je u drugim gradovima, ali od Crnogoraca u BG nema bahatijih govana počevši od saobraćaja pa na dalje.

U svakom narodu ima kukolja jbg. I mi ovde imamo Čačane jbg

Pazi, ovi iz te enklave su jos i ok, i dalje su tu i zive, kako-tako. A sta cemo sa ljudima iz peci i ostalih delova kojima su nudjene ogromne pare za kuce i imanja a oni odbijali pa ih posle prosto ostavili dzabe i pobegli samo sa dokumentima i sta je stalo u kola? Znaci ovi koji su prodali svetu srpsku zemlju su izdajnici a ovi koji danas zive kao podstanari i rade neprijavljeni za minimalac po bg, nisu i kragujevcu oni su heroji srpskog roda i poroda? Ja ne zelim da budem heroj ostr

Gonzo samo sam dao primer, ne bih ulazio u polemiku ko je od koga bahatiji. Poenta je samo da nije istina da su bahati kosovci nego je bahat ko moze. Ko ne moze trpi i kenja kako su ovi drugi bahati

I Kosovci su ljudi samo Nebojša Čović

Gonzo se bahati kad ukrade ženi kola XD

Mi izbosne smo najbahatiji jer ne jebemo sistem ni 2%.
Divlji narod.

Gonzo samo sam dao primer, ne bih ulazio u polemiku ko je od koga bahatiji. Poenta je samo da nije istina da su bahati kosovci nego je bahat ko moze. Ko ne moze trpi i kenja kako su ovi drugi bahati

Pseto, ni najmanje mi nije bila namera da počinjem neku polemiku, samo sam rekao kakvo je moje mišljenje što se tiče Beograda.

Ne bi verovao koliko bih se složio sa tim da ti je ćale ispao budala (mislim bez uvrede jbg)

Isto kao što tvrdim da je moj ćale u paketu s oba strica budalčina neopevana što se toga tiče. Mazga jebena. Ne znam koje su pare bile nuđene ali su svakako nuđene pre sranja dole, ali jbg, "ma kakvi bre šiptari da nam otmu zemlju ikad nema tu boga znaš bre kakvi su jadni sravnili bi ih sa zemljom". Jebiga, jedan stric ostao dole, a ova dvojica što su došli pre 40 godina se tu i nisu pitali puno, a ovaj ostao dole sa kevom i ćaletom i decom svojom. E onda kad su ih proterali češali se godinama, kuća upaljena, imanje zakorovljeno, obilazio on to kao (stric taj) da mu neko ne otme i to što je preteklo i pre šest-sedam godina ode s nekim drugarima da jedan od njih proda neku njivu, i klasična priča, šiptar ide do kola po pare, izvadi automatsku pušku, jednog ubije, ovu dvojicu rani, ludu sreću imali, možda se neko odavde i seća toga. I on sad opet trči dole i decu vodi čak ono za uskrse i slično. Budala neopevana za mene.

A s druge strane, svi ovi drugi što su se snašli, prodali dole sve na vreme, došli ovde, dobili poslove koje su dole imali mi se gade iz drugog razloga. Eno u ulici kod mene dva brata, prodali sve dole, jedan bio u policiji drugi u elektrodistribuciji, normalno iste poslove i ovde imaju, kuće, stanovi pičke materine, sve mi je to u redu, ali kad sam čuo da su majku prijavili tu u komšiluku kod zemljaka svog da živi kao i da ono nema krov svoj nad glavom da bi primala neke naknade i bila u redu za čekanje na kuću/stan, pa mrš bre majku ti jebem kosovarsku ja govedo nezasito

нисам знао да си косовар

A posle ovamo naručuje kosovske pesme na svadbama od šiptarskih para

Tačno ću na svadbi svojoj kad vidim da neko od te rodbine koja je sve prodala dole i uzela šiptarske pare i skućila se ovde i sve i kad mi dođe sa pesmom vidovdan i sl. da uzmem pajser i da nalupam govno ili jednostavno da ga izbacim i mršupičkumaterinu govna licemerna

A na stranu ono sa duplim platama i time što 90% ljudi odozdo prima i posle 20 godina neke naknade odozdo i kojekakve kurce, pa dokle mater ti jebem

Kakav sam ja okot sa pedigreom, pola kosovar pola dragačevac (čitaj čačanin), a rođen usred šumadije, da l' je moglo grđe, još mi samo fali malo pazarske krvi

Kad bi se ozenio sa zenom koja je polu sapcanka polu valjevka dete bi vam bilo satana licno xd

само ти фали нешто из прибоја

zanimljivo..posto se radi o prevodu, jer original ni ja ni ti ni ja ne bi razumeli, reci mi da li si video sta stoji u originalnom dokumentu - jel pise bas srpski ili slovenski, staroslovenski, srpskoslovenski itd?

Средњовековни говорни српски језик, исти којим је писан тзв. Душанов законик.

Kako god sumnjam u motive srbovanja tih Kotromanica jer su se stalno pozivali na Nemanjicko poreklo po zenskoj liniji, naravno samo da bi prosirili svoju vlast i posede. Sumnjam da je neko ubogi prosecni seljak Bosnjo iz tipa okoline Bobovca znao sta su srbi i gde su srpske zemlje, a jos manje da se tako osecao.

Нетачно у случају бана Стефана II. Тек је његов наследник, бан Твртко, почео да се везује за Немањиће (тако је и настао први писани родослов на овим просторима), док се бан Стефан II позивао искључиво на босанске традиције. И немогуће је да су се повезивали по женској линији, јер се у Босни власт није преносила са оца на сина, већ изборно унутар рода тзв. Котроманића.

Што се тиче обичног сељака - Бошње - и то је занимљиво видети, нпр. у повељи бана Матеја Нинослава, односно део где се говори о споровима између Босанаца и Дубровчана: A se este: ako virue Sr'blin' Vlaha, da se pri prid' knezem'; ako virue Vlah Sr'blina, da se pri prid' banom' a inomu Vlahu da ne bude izma.

Inace zanimlljive su mi ove titule, sad izguglah koja mu je titula bila " "Срблнємь и Боснě и Поморих и Западнимь Странамь"." sve se lepo odavaja, kao sto je dusan odvjiio sta je sta kad se proglasio car srbljem i romeja..

Inace isto mi bilo interesantno za kneza Lazara kad kaze "Gospodin vse Srbljem" a drzava mu bila malo veca od beogradskog pasaluka lolo, ne verujem da je za sebe mislio da je gospodar bosne, a ni zete koja se vec 1360ih posle Dusanove smrti izdvojila i toliko ih je boleo tuki za srpske zemlje da 29god kasnije nisu poslali ni vojnika na Kosovo. Toliko o utemeljenosti kosovskog mita u cg ali da ne sirim sad pricu..Sta po tebi ove titule govore?

Прво и прво, у основној школи си требао да научиш да су то титуле краља Стефана Твртка I, не бана Стефана II.

Занимљиво питање, да видимо прво титулу краља Стефана Твртка I:

1. Краљ Србљем - Србље је термин који се односи искључиво на Србију (односно Српску земљу, како су је звали њени становници, илити Рашку, како су је звали Босанци).
2. Краљ Босни - Овде је јако занимљиво да је у преузимању дуалне формуле цара Стефана Душана (Србљем и Грком) краљ Стефан Твртко I објединио први пут све босанске титуле у једну, што значи да је Босна била други део персоналне уније којом је владао. Још је занимљиво да у преузимању титуле није задржао етничку одредницу као метоним (дакле Србљем и Босни, не Србљем и Бошњани, како би требало да гласи, имајући у виду да су становници Босне тако називани у његово доба).
3. Краљ Поморју и Западним Странама - Ове две титуле су грешком преузете из титулатуре цара Стефана Душана и односе се на регионе на самом југу пређашњег царства. Временом је Поморје у титулатури постало Приморје и сматрало се да се односи на обалу источно од Дубровника, док су Западне Стране постале западне земље његове државе.

Да видимо сад титулатуру кнеза Стефана Лазара:

О термину Србље сам већ говорио. Као најмоћнији господар источно од Дрине, кнез Стефан Лазар је присвојио титулу господара све Србије, будући фаворит Српске патријаршије. Он је требало да обнови власт Српског царства (сви обласни господари су очекивали да ће се царство у једном моменту обновити), али су те наде уништиле Османлије.

И бтњ ево и оригинала за ово "српски"

http://prntscr.com/gur815