Prijava

Mislio sam da pokrećem posebnu temu, ali hajde kad već ima ova.

Pričao mi poznanik iz Nemačke. Znate već kako oni tamo vole kad skupe malo para da kupe one kuće po predgrađima sa dvorištem, jer sa ludim kolima stižu začas na posao.
E, sad, on ima kuću i u komšiluku dvojicu aktera naredne priče. Komšije tamo generalno nisu nešto bliske, samo su na "ćao, ćao", ponekad navrate ako nešto baš moraju da pozajme i to je to.
Sva trojica su, recimo, neka srednja klasa. Ali jednog dana, jedan komšija došao veoma skupim automobilom kući (skupim za nemačke pojmove), parkirao ga u garažu i ništa, svi to videli, iako se ovaj nije hvalio.
Narednog dana, liku pokucala na vrata poreska inspekcija. Ispitali su mu sve račune, protrkeljisali kuću, i srećom po njega, bio je čist. Onako usput je pitao zašto su mu dolazili, ovi odgovore: "Pa, video Vas komšija da vozite skupa kola, pa je posumnjao da ste negde utajili porez".
I ništa, posle njih dvojica nastavili da žive jedan do drugoga kao da se ništa nije dogovorio. Ovaj moj poznanik se tome čudio, pa pita ovog komšiju sa skupim kolima:
-Tebi to ništa nije čudno?
-Ne, što?
-Pa lik te je ladno prijavio iz čiste sujete zato što si ti kupio skupa kola?
-Pa šta?
-Pa, ja bih ga na licu mesta zadavio...
-Ti si sa Balkana, pa možda ne shvataš, ali u svetu je sasvim normalno da nekoga prijaviš ako sumnjaš da je oštetio državu, pa makar ti bio rod rođeni.

(na stranu to što Nemci, slično Amerima, isto imaju stav da je njihov kulturni model prihvatljiv u celom svetu)

Druga priča, isto neki poznanici, lokacija Švajcarska.
Rmbačili su nekoliko godina i uspeli da uštede da dignu kredit za kuću.
Kupili je, opremili i posle nekog vremena dali klincima da se igraju po dvorištu. Klinci uzeli neke flomastere i žrvrljali po komšijskoj ogradi. Komšija vidi to, nije hteo da se raspravlja, da ih opomene, nego ni pet ni šest, tuži ih za nanošenje teške materijalne štete. Sud presudi:
-Da mu plate
-Krečenje, ali ne samo usvinjenog dela, i ne samo cele ograde, već i cele kuće, kako bi se sve, jelte, uklapalo.

Pa, ako ste mislili da samo mi Srbi imamo te "Da mu crkne krava" faze, think again.

Ne može sa mojima drugačije. Da nemam takav stav odlepio bih do sada. Mada ja inače ne govorim sa komšijama. Mislim da mi prija razgovor sa dvoje, troje ljudi (tu mislim na sve osobe koje znam). Keva kaže da ću poludeti, a ćale da sam budala.

E, što volim te brižne roditelje koji će od svog deteta "braniti" i poslednjeg klošara na ulici.

Jeste, Dust, ali je tamo drukanje dobra osobina; sumnjaš-prijavi. Ako je neko čist, murija mu neće ništa. I tako se čuva budžet, ekonomija i ostalo. A tamo, ako na papiru ne opravdaš sve što imaš, donji si. Razlog je jednostavan: Tamo primitivan, fizikaner i nepismen ne smiju biti lopovi i ne mogu sakriti prihode, jer su obrazovanje i školovanost preduslov da budeš bahat, dok je kod nas potpuno obrnuto-pismen šuti, baja galami, jer mu je zakon dozvolio. A kod nas lik u kabrioletu od 100000 € ubije nečije dijete, kažeš: JBG, bori se čovjek, snalazi se, dobar posao vodi. I tako u krug, vijekovima.

Vekovima voze kabriolete.

E, što volim te brižne roditelje koji će od svog deteta "braniti" i poslednjeg klošara na ulici.

Ne mogu reći, donekle ih razumem. Problem je donekle i u tome, što ja nisam od onih koji će razgovarati sa ljudima koji im nisu zanimljivi. I čim neko krene da mi tupi, ili se sklonim, ili ukoliko je agresivan preduzimam preventivne u vidu spominjanja majke majčine, ili baš nekog kontakta ako prevrši. No roditelji na to gledaju, da će komšije pričati loše o njima, za šta se meni manje više jebe.

PuppetMaster
Vekovima voze kabriolete.

Jeste, Dust, ali je tamo drukanje dobra osobina; sumnjaš-prijavi. Ako je neko čist, murija mu neće ništa. I tako se čuva budžet, ekonomija i ostalo. A tamo, ako na papiru ne opravdaš sve što imaš, donji si. Razlog je jednostavan: Tamo primitivan, fizikaner i nepismen ne smiju biti lopovi i ne mogu sakriti prihode, jer su obrazovanje i školovanost preduslov da budeš bahat, dok je kod nas potpuno obrnuto-pismen šuti, baja galami, jer mu je zakon dozvolio. A kod nas lik u kabrioletu od 100000 € ubije nečije dijete, kažeš: JBG, bori se čovjek, snalazi se, dobar posao vodi. I tako u krug, vijekovima.

Vidi, mada se u teoriji slažem, prvo, i dalje mi nije normalno da drukaš (dakle, gubiš i svoje vreme) zato što možda nije platio porez na nešto što on ima, a ti nemaš. Jer ako se ispostavi da si džabe drukao čoveka, nekako ispadaš ljiga, a ne "savestan građanin". Kod nas ima svega, skupa kola voze samo lopuže i gastosi, komšija te ne bi prijavio muriji, pre bi ti sam ukrao taj auto. xD
Imaju i oni gomilu lopuža, samo vrlo prevejanih i sposobnih da te zavrnu na veoma suptilan način (lično iskusio). Naročito hvataju nas Balkance, jer kontaju da se loše snalazimo sa jezikom, pa da mogu da nam podvale svašta u ugovorima.

Oblače, i ja sam tako radio i vidio da mi moj kratak fitilj polako utiče na zdravlje i zbog te eksplozivnosti sam fasovao visok pritisak (pijem i terapiju, to dovoljno govori). Iako sam mislio da to nije moguće, za moje i dobro moje djece, preko noći sam odjednom i potpuno prestao obraćati pažnju na loše ljude. Evo, već 5 godina primjenjujem taj recept: Ne jebem ni 2% zahtjeve, pametovanja i dobacivanja komšija, rodbine ili ljudi na poslu, jer su to većinom pokušaji gradskih ili/seoskih seljaka da utiču na moje odluke. Kad vide da ih ignorišem, oni popizde, i treba da popizde, jer oni su izvor provokacije i mržnje, pa se sljedeći put zapitaju jesu li oni sami krivi. Sada neki samo prođu, neki i pozdrave, ali 90% tih ljudi unaprijed zna da ih ignorišem. Oblače, probaj, znam da možda ne možeš odjednom, treba čeličnih živaca za to, ali ako sam ja uspio u tome, možeš i ti.

Ja sam inače u mirnom komšiluku i ne pamtin mnogo svađa, ali sjećam se jednom da je Čika Jova Zmaj uhvatio Šajku za gušu jer se ovaj pećino na nj, pištio Šajka ko guja u procjepu, jedva smo ga oteli. A čika Jova Zmaj inače miran ko janje.

I drugi put kad se komšija Mile sukobio sa policijom, oko međe, pa istjerao zapregu na put blokirao cestu. Al on je bio kriv, pošto put prosjeca između njegove i državne zemlje, pa on svaki dan troje četvoro taćki otkopa državne međe, pa naspe kod sebe na ivicu, proširio tako tri četiri metra međe pa posijao živicu, mada kaže da je njemu ćopavi taman toliko ukrao.

Pa probaću, pošto i sam imam problema sa pritiskom. Iskreno najviše me nerviraju ljudi koji mislie da vrede puno više od onoga što ime je dato. Ako vrediš uzmi to ili ćuti. Tu ima najviše ovih studenata što bi svet da menjaju.

Ne dao vam Bog da zivite u kuci koja je podijeljena na 2 stana, prizemlje i sprat, a da su vam pri tom gornje komsije rodbina.

моји не говоре са пола комшилука, ја се тим људима јављам боли ме курац што се крве са мојима (тј. са ћалетом, кева је пристојна, ћале је сератор), а умем да се покољем са овом стоком што је добра са мојима јер су дебили углавном јебига, онда наравно ови бране те дебиле иако им јебем кеву аргументима, и не обраћам се ако ме не изнервирају неким јако глупим ставовима или било каквим атаком на моју личност, ево нпр. свађао сам се на слави са дебилом јер је извалио да држава уводи високе порезе ловцима јер нато оће да уништи ловачка удружења као једину преосталу наоружану формацију у земљи и на крају смо дошли до тога да дебил не зна да су била два балканска рата и још сто кураца а зна шта у пентагону планирају

bravo Markane karakteru!

свађао сам се на слави са дебилом јер је извалио да држава уводи високе порезе ловцима јер нато оће да уништи ловачка удружења као једину преосталу наоружану формацију у земљи и на крају смо дошли до тога да дебил не зна да су била два балканска рата и још сто кураца а зна шта у пентагону планирају

hahahah

Bače , ima tu istine, a ti vidi

izmedju svih ostalih debila u zgradi izdvojio bi jednu komplet porodicu, da je ne imenujem sad (Nikic)....ljudi zive na 500 metara od centra grada i bave se poljoprivredom...okupirali su donje delove trvrdjave i obradjuju zemlju bas kao pravi seljaci pizda im materina seljacka. Nebitno to, nego sto svoju poljoprivredu donose u zgradu, redovno su po dvoristu dzakovi krumpira, salate, spinaca itd, tu imaju mini fabriku sa preradu i pranje tog povrca.
Imaju dve cerke, jedna ima 38, druga 28, nikad u zivotu nisu izasle u grad, izlazak je za njih kad idu u prodavnicu koja je 100 metara od kuci, ali i onda njihova mama Bumbar ide 20 metara iza njih.... a ova mladja dok je isla u osnovnu, iako do osnovne ima samo 1km, i gomila dece tipa 20ak klinaca iz tog kraja ide u svakom trenutku zajedno isto je Bumbar pratila u stopu, i jednom kad je bio sneg naterali su je da sedne na sanke i da je vuku sankama ko haskiji do skole....osmi osnovne, najstarija generacija u smeni, a keva je vuce na sankama u skolu i iz skole...taksi sluzba Bumbar

Ahahaha pezose kakvi mongloidi.

Debilizam. A ove ljige što preventivno prijavljuju komšiju da ne ošteti državu... orvelovski