Prijava

Pa rekao sam ti da imam XP.

Da a ti gledaš popravke za Vistu na tom linku.

Ima dole i dio za XP.

Pardon moja greška, nego koliko vidim ništa novo ti tu nije objašnjeno. Samo je potrebno da izbaciš trojanca, i eto ti rešenja.

Džabe ti ionako nod i avast za to. Prečešljaj ga s Malwarebytes Antimalware ili ako omane probaj Spyware Doctor, to je malo više hevi. To što imaš generalno može da se odstrani.

Ako ti se u tray-u pojavilo neko sranje s egzotičnim imenom, kao "super windows updater/antivirus" možeš da probaš da nađeš i remover za njega, obično postoji za one poznatije.

YeBač
Možeš da probaš s nekim programom za čišćenje đubreta, tipa Tuneup Utilities ili System Mechanic, mogu da pomognu malo, a mogu i da te sjebu na duže staze. Najbolje u svakom slučaju da reinstaliraš sistem ako te ne mrzi i da ga sledeći put ne zatrpavaš govnima.
Ako ti je baš jako usporio mogao bi i ti da odradiš skeniranje s ovim što sam Dub-u predložio, moguće da ima podstanare.

Imam ja NOD, svaki cas se apdejtuje. Mene jebe kuler, mislim. Vec sam jednom nosio u servis i menjali su kuler, mozda se opet sjebo. Mrzi me da dizem sistem, mada ne znam ni sto bih, kad ne trpam mnogo stvari i pazim da ne skidam viruse.

Yebač preporučuje se dizanje sistema na svakih 6 meseci. Skini System Mechanic pro, tamo imaš alate i za opimizaciju rama, harda, registry baze. Sve što poželiš.

NOD je sranje, kada će ljudi naučiti. I pređite na Linux.

Imam ja NOD, svaki cas se apdejtuje.

Nije NOD za sve, taj tip parazita koji Dub ima recimo uspešno ignoriše, Ne košta te ništa da skineš onaj Malwarebytes Antimalware i preskeniraš, program je mali i džabe je, plaća se samo ako oćeš da ti radi u pozadini.

YeahBatch ako se i dalje pregreva, što je česti problem kod sranje lapova treba ti neš ovako:
http://www.ditech.at/artikel/CLNB16/Notebookkuehler_THERMALTAKE_Massive23_LX.html

Spybot Search and Destroy obavezno instalirajte.

Imam ja postolje za hladjenje, ali je dosta slabije. Ovo sto si stavio ima kuler ko motor aviona. Ovaj kurac System Mechanic pro gde god nadjem torrent pise u komentarima da ima viruse, kurce, palce, da ne radi aktivator, pa sam odusto od trazenja.

gde god nadjem torrent pise u komentarima da ima viruse, kurce, palce, da ne radi aktivator, pa sam odusto od trazenja.

Brzo si odustao, eno ti na pm link bez trojanca.

Poslao sam ti PVT da ne rade. Ne moras ni da trazis vise, videcu sta cu.

Zaboravih da napisem. Onaj otvor gde bi trebao da izlazi vazduh gde je kuler je izgleda zapusen posto nista ne osecam da duva iz njega. Tako da cu da nosim u servis da oprave posto je pod garancijom.

Ja još uvijek liječim svog Milutina od ovog zajebanog virusa. Sve radim po onim instrukcijma što sam skinuo, ali traje dugo u tri lijepe.

Popravio sam Milutina nakon 8 i po sati jebanja oko antivirusa i svih ostalih pizdimaterina. Jebem ti viruse i ko ih izmisli. Neš jebati kod mene, Trojanac, bar ne još.

I koji si na kraju antivirus iskoristio ?

Pa sve što ima u onom linku, korak po korak i glazura sa nodom.

Čestitam Dube, jeb'o si mu kevu.

Ajd da ukuckam par rečenica, možda nekome i pomogne. Ovo je samo par free programa, a svaki ima vrlo lepu svrhu.

Kod virusa, trojanaca i ostalih govana, najbitnija je preventiva. Šta ne možeš da klikneš, neće da ti smeta. Pa prema tome, prva i osnovna stvar, a mnogo pomaže je Adblock Plus ekstenzija za firefox ili hrom, evo linka:
http://adblockplus.org/en/

Verujte mi da ova ekstenzija potpuno menja doživljaj weba, predivan je osećaj nemati jebene fleš reklame po sajtovima.

Što se tiče antivirusa, kako ko voli. Ja ga lično i ne koristim, jer skidam sitnice sa cela 2 sajta, i to samo od proverenih ljudi koji imaju preko 2-3 hiljade postova. Avast, Avira, KIS, KAV, NOD, kako god hoćete.

Ako niste sigurni da li vam komp ima neki malware, onda pravac Malwarebytes AntiMalware i odskenirajte svoj komp. Free je verzija, pro vam i ne treba, ako je došlo do toga da nešto mora ozbiljnije da se sređuje, bolje reinstalirajte kompletan sistem.

http://download.cnet.com/Malwarebytes-Anti-Malware/3000-8022_4-10804572.html

Ima par stvari koje vam mogu pomoći da podesite sistem da "kao" radi malo brže, ustvari samo vredi podesiti par sitnica oko načina na koji windows pristupa svojim fajlovima i kako ih tretira. Jedan program koji je džabe, a može da posluži je i TweakNow PowerPack http://www.tweaknow.com/powerPack.php koji ima simpatične opcije kao što je npr da se isključi prefetch a da se ne traži po registriju ručno, da automatski gasi "hung" aplikacije i slično. Brdo opcija, a u suštini nije loše, ima i neki registry skener, ali ne bih se u njega zakleo. Probajte. Za te stvari je bolji TuneUp Utilities, ali on nije free.

A što se tiče hardvera, što bi Rambo rekao u Dje si Djenis, "a što se ostalih stvari tiče, dragi Rambo, ti izvoli pa pitaj".

ma te tweak gluposti samo gase neke servise koji uobicajeni korisnici ne koriste sto ne mora da znaci da vam to nikada nece zatrebati....