Prijava

ja svšio jedan faks 2008, pa pre dva meseca upiso drugi, mnogo sam lud.

Sevastokratore, sto se tice fakulteta bezbednosti...
Mnogo je dobro da ga upises da bi video kako nam stoji drzava. Na predavanjima ces da se naslusas jako dobrih rasprava medju kolegama, pogotovu iz Sarajeva koji je model islamske drzave bolji, Turski ili Iracki, pola klase ti je iz Crne Gore (BAS iz Crne Gore, poslatih od strane CG da zavrse fakultet), a fale jos siptari iz pristine. Od nasih su tu pripadnici obezbedjenja nasih politicara, koji treba da zavrse neki fakultet, i zbog kojih je sve to prvo i osnovano. Iako ce ti za prijemni treziti da radis cak i Kuperov test da bi dokazao fizicku spremnost (koji smo kada sam ja bio prosli nas dvojica, a ipak su svi primljeni, cak i morzevi koji ne mogu da potrce daset metara), ostatak skolovanja, neces raditi NISTA, a metaka ces opaliti tacno nula, ucices iz udzbenika koje su pisali nasi vrhunski strucnjaci (kako dozvoliti da ti razjebu zemlju, dok ti stojis kao beslovesno govedo u tri toma), i koji su dobri za potpalu...
A da, kad zavrsis, mozes da ides u vojsku SRO, pa da se aktiviras kao vojno lice...
Inace bez debele veze, kurac ces posao u BIA, MUP, ili bilo gde da dobijes.
To ti je iz prve ruke, bezi odatle decxko,nego pali odavde na skolovanje u inostranstvo, osim ako ne upisujes, ETF, masinstvo (grejanje i rashladni sistemi), ili Gradjevinu...

Севастократоре, ако си добра пизда, упиши на мегатренду смер за културу и медије и постани пи-ар.

Севастократоре, ако си добра пизда, упиши на мегатренду смер за културу и медије и постани пи-ар.

Ma jok bre, bolje Singiduduk, otimaju se za njihove kadrove za PR. Sve sam stručnjak do stručnjaka lololo

Meni je prva opcija Rusija, druga Bec, ali ako budem morao da placam, pozdravljam se sa inostranstvom.
Proviron je apsolutno u pravu kada kaze da su prava ili ekonomija verovatno najbolji izbor ovde, jer nisu preteski kao etf, a dobri su po pitanju zaposlenja. Sa druge strane, ne mogu da zamislim sebe u odelu kako radim u nekoj firmi ili banci kao pravnik ili ekonomista. Mislim da mi je pravo uvek opcija i da cu lako upasti jerbo sam dobar u srpskom i istoriji, a ustav valjda nije tesko nauciti za prijemni. Cujem da je navala za FB pa rekoh mozda valja nesto.
Ne brini se, Radjarde, nisam ja od tih... prezirem te privatne fakultete, a i nemam bas love za bacanje.

Ako si Crnogorac ili, još bolje, s Kosova, ne moraš brinuti za posao šta god završio!

nisam ni Crnogorac, niti sam sa Kosova, niti sam Jevrejin, ali hvala na savetu, mozda se maskiram

Svestokratore nemoj da budeš u zabludi kako ti je lakše naći posao sa pravima ili ekonomijom. Ekonomista i pravnika ti je pun biro rada. Za njih je priča ista kao i za ostale, veza ili stranka. Nema ih mnogo koji se zaposle samo zahvaljujući sopstvenom znanju, a putem konkursa.

Где год је навала, то је го курац. Сад сам закључио и да је боље уписати менаџмент на фону, него информационе системе на фону, јербо ће менажери нешто и научити из своје струке, а информатичари ништа. Баш го курац смер, не знам што се изложила омладина задњих година.

znam, ali je prednost tih fakseva jer se tu ljudi zaposljavaju, ne preterano, ali ide...
recimo za 300 mesta konkurise 3000 ljudi, pa cu jednom doci na red
a za ovo ostalo konkurise 20 ljudi za jedno mesto i mozes 10 godina da se jebes sam sa sobom

Са Шумарским ти је једно 20 пута већа шанса да се запослиш него са Правним. Иди на Богословију.

Људи Шумарски, Рударски и сличне факултете заобилазе јер су у фазону: "На те факултете иду шумари, брђани, идиоти, и људи који нису упознали чари Београда и сплавова" и баш због мањка ретардираних лезилебовића који ће некада завршити факултет, није гужва на бироу, а с обзиром да смо земља са доста шума, паркова и свега тога, јако су перспективни. Заправо, поента је да сељачине неће да иду на факултете са којим би друге сељачине могле да их окарактеришу као сељаке, ако ме разумеш. Евентуално иду пропали ђаци који су тамо упали неким случајем. Али као пристојан студент на неком од тих факултета ћеш наћи посао сигурно, јер као што рекох, мала је конкуренција, а потражња пристојна.

Ово ти је цитат са сајта.

шумарства, прераде дрвета, пејзажне архитектуре и хортикултуре и еколошког инжењеринга у заштити земљишних и водних ресурса у Србији

Sta mislite o masteru prava na nekom od evropskih univerziteta? Jes da se npr. svapski pravosudni sistem dosta razlikuje od naseg, ali moze znaciti. Mozda je jos rano da o tome mislim, ali voleo bih da cujem sta drugi imaju da kazu. Vredi li?

To nije loša ideja, ali najviše jebe upravo činjenica da su pravosudni sistemi različiti od države do države, što najverovatnije znači da bi morao prvo da nostrifikuješ diplomu, a nije isključeno da bi morao da polažeš i dodatne ispite. Ovo pričam pomalo napamet, jer nisam baš u detalje upućen.

Mozda je jos rano da o tome mislim, ali voleo bih da cujem sta drugi imaju da kazu. Vredi li?

vredi ako ćeš da radiš u švabiji, ovde taj masters možeš okačiti mačku o rep.

МРШТЕ ВИШЕ ИЗ БЕОГРАДА

+1
ИДИТЕ ПРОДАЈТЕ ЛЕЖАЉКЕ ЗА 5 ЕВРИЋА

МОЈ БЕОГРАД СИ НАШАО ДА ПРЉАШ СВОЈИМ ПРАСЕЋО-МЕЂЕЂИМ ДИЈАЛЕКТОМ!

НЕБЕОГРАЂАНИИИИИИИ?

ЈЕЛ НАС ЧУЈЕТЕЕЕЕ?!?

Meni je prva opcija Rusija, druga Bec,

LOL