Prijava

DAVIDE OŽENI ME DA MI NE PROPADNE MLADOS'.

Бићемо љубавници то ти је исто само не морамо да се цимамо по установама!

Mesalina koj si smer završila na FON-u?

Informacione tehnologije

Ja mislim da nije u redu da zajebavate Fendera

Izvini druže Fender.
http://25.media.tumblr.com/tumblr_m92q6nNO4e1qczmf4o2_500.png

Zato si ti i našla posao :D jebo me pas kad omaši smer :D

Tako je stidi se, vi mislite da je Fenderu lako još ga zajebavate ovde sramota bre!

Ви очигледно сви бркате неке ствари. Говорим о људима који дођу из унутрашњости и пошто-пото хоће тамо да остану иако немају ни материјалних могућности (живот у Београду није јефтин) или немају квалификације за тако нешто, односно говорим о фолирантима којима је факлутет изговор за њихово клошарисање и ленчарење по Београду. И ја сам мислио да могу да се фолирам у недоглед, али не може, дође време за наплату свог тог ленчарења.

За иоле пристојан посао (да од њега можеш да живиш, а не да преживљаваш) у Београду потребна ти је веза. Свако ко ми каже да је на поштен начин нашао пристојан посао у Београду, лаже, бре. Па моје колеге са факултета који су Београђани се не сналазе у свом родном граду, раде за сићу и често на црно, а дође ми неко из провинције и соли ми памет о налажењу добро плаћеног посла у Београду.

ОК, завршиш факс у Београду, али зашто МОРА да се тражи посао тамо кад има сличних послова и у мањим градовима? Зато у мањим градовима фали квалификоване радне снаге, чак и кад се отвори нека фабрика јер сви чекају посао у Београду.

messalina

Извињење прихваћено. Зајебанција јбг. :))))))
За Црногорце си у праву. Што да студирају за џабе ако нису наши држављани? Једно је кад је неко пореклом Црногорац, али живи у Србији и има наше држављанство, а друго је кад дође из Црне Горе само да студира.

Messalina, da nisi mozda dobra sa nekim sa katedre za MATEMATIKU, 16x sam pao matu1, pa bih da platim to ko covek, ne mogu vise da pegliram posle ispita od frustracije?

Ja kad završim faks ima dodem u Sombor, bre, da radim i da ganjam mlade Vojvođanke sa mirazom od 6000 jutara zemlje u lancu.

Е мене само нервира оно што Месалина рече за црногорце.
То под хитно да се исправи.

Али ипак, има доста Црногораца који се представљају као Срби.

jooj u pravu ste! crnogorci!
davide, upravo si ispao iz igre.
sa' ću nađem nekog crnogorca čiji je ćale direktor, razume se.

totalno je upravu mess puna podrska,na ustrb stranih drzavljana imas manjak u budzetu,direktno povezano sa uslovima u kojima studiraju nasi studenti...tako da to bi trebalo podhitno da se uvede u dnevni red....za dobro nasih buducih mozgova,a oni ako nece mrs u japan

To skočimiše!
Aj sad ozbiljno.
Daj bre Fendere batali čoveče više pa ja znam ko zna koliko ljudi koji su se zaposlile bez ikakvih veza. Nemoj tu priču sve žene su kurve leba ti.
I ako ne nađeš posao u Beogradu baš ćeš da nađeš u nekoj pripizdini gde ne radi ništa aj molim te. Nema posla ni u drugim manjim gradovima a ne po manjim mestima, selima, varošima čist primer ti je Kruševac koji je mrtav a bio je jedan od jačih industrijskih gradova, tako da mani se te priče.

е боле ме курац, никад ми се ниси ни свиђала. надам се да ћеш бити срећна са својом нагруваном ћелавом неандертал црногорчином.

Nema posla ni u drugim manjim gradovima a ne po manjim mestima, selima, varošima čist primer ti je Kruševac koji je mrtav a bio je jedan od jačih industrijskih gradova, tako da mani se te priče.

Добро, 'ајде онда да се цела Србија пресели у Београд. Остатак Србије нам није потребан.

ОК, завршиш факс у Београду, али зашто МОРА да се тражи посао тамо кад има сличних послова и у мањим градовима?

Ne mora, ko kaže da mora? Stvar je u tome što su se ljudi saživeli sa Beogradom npr, ako već pričamo o njemu. U srednjoj školi te drma pubertet, ali tokom fakulteta, tj od 19-23god se izgrađuješ kao ličnost. Shvatio si da ti je dobro tu gde jesi, da ne želiš da se vraćaš na ono staro, a što je najvažnije, da je grad daleko perspektivniji.

Što se tiče zapošljavanja, to za veze ne znam, ali opet, zašto to povezuješ sa mestom odakle je neko? :) Ako je preko veze, da li ti je bitno da li ti je prvi komšija, ili neko iz Smedereva? Išao je na kvarno, država nam je sranje, (AV-AV D'URADI NEŠTO) i to je to.

Jeste veći procenat onih koji ostanu u Bg-u, ali dosta njih se i vrati u rodni kraj, barem ja poznajem dosta takvih ljudi. Nisu se srodili sa Beogradom, dosta ih stvari veže i to je to. Što je najbitnije, ni u rodnom mestu im niko ne garantuje da će imati posao. Tek tamo se ljudi zapošljavaju na veze, vezice, šurake i pašenoge. Baš sam pričala sa jedim drugom iz Kragujevca kako bi to dobro moglo da se organizuje, da grad ima uvid u ljude koji su otišli u drugi grad da studiraju, pa kad vide da je neka messalina diplomirala na FON-u za informacione tehnologije kažu, e, treba nam neko na Prirodno-matematičkom fakultetu na smeru za informatiku, aj' da vidimo da li će neko od ovih da dođe i prenese stečeno znanje? Odavde je, ne mora da plaća stan, što znači da će automatski pristati na 150-200 evra manju platu koliko bi u BG davala za stan, manji su životni troškovi, što da ne, aj' da pitamo?

Ne, ne rade to i u tome je problem. Posao ti niko nigde ne garantuje, pa ljudi po inerciji ostaju tamo gde je najveća mogućnost da zagrizu za nešto.

EDIT:

Messalina, da nisi mozda dobra sa nekim sa katedre za MATEMATIKU, 16x sam pao matu1, pa bih da platim to ko covek, ne mogu vise da pegliram posle ispita od frustracije?

Ne znam brate, pogledaj oglase.

Добро, 'ајде онда да се цела Србија пресели у Београд. Остатак Србије нам није потребан.

TAKOE!
Izvalio si poentu ponosim se tobom. Ja ću da idem u Trgovište i da blejim sa diplomom tamo jer je bolje nego da radim u Bgu,NSu i tako dalje. Idemo svi u opštine gde je sve mrtvo pa tamo da blejimo na birou pa ćemo tako da oživimo Srbiju.
Odoh za Trgovište sad aj pa se čujemo nekom prilikom kad svojim znanjem budem napraviJo fabriku jer iam diplomu!

Pa jebem li ga, nesto mi neverovatno da nadjem oglas:

Primam mito za polaganje matematike na fonu. 064 888 9889

pa kad vide da je neka messalina diplomirala na FON-u za informacione tehnologije

Ne seri da se zoves mesalina?

Kenjate, bre, kenjate u 16, KOJI ĆE KURAC U JEBENOM DOBOJU KADA BEOGRAD PRUŽA VIŠE MOGUĆNOSTI? Jebote, meni je Bijeljina El Dorado a ne jedan Beograd ili Novi Sad. Radije ću u Beogradu čistiti govna al' jesti leba nego u Doboju biti gospodin za džaba. Jebe mi se za gospopdstvo, treba od nečega da se živi.

Podržavam ove što ostaju u većem gradu.

Messa objasnila u poslednjem postu. Zaključaj temu.

Мише, јесу Прибој и Добој ту негде?

Skocimis cujem da je shit tamo,na otvaranju nekog trznog centra prijavilo se 7k za posao a treba 80 ljudi

messalina

Ne, ne rade to i u tome je problem. Posao ti niko nigde ne garantuje, pa ljudi po inerciji ostaju tamo gde je najveća mogućnost da zagrizu za nešto.

Сад већ залазимо у озбиљне теме, а почело је све са нетрпељивошћу Београђана према људима из провинције. Проблем је што људи не размишљају дугорочно. Ко теби гарантује да ћеш увек имати сталан посао у Београду, тј. било где? Па нећеш ваљда целог живота плаћати кирију? А од своје плате нећеш моћи да плаћаш рату за стан јер само ако си у политичар или си активни члан неке партије можеш да радиш за плату која је већа од 700 евра колико је неопходно да можеш мирно да живиш у Београду. Проблем је што људи који су завршили факултет или су студенти у у Београду, случају да остану без посла или им факултет не иде добро не траже алтернативу у другом граду него пошто-пото хоће да остану у БГ-у. Па чекај, ако не можеш да нађеш посао у БГ-у, онда гледај где има: Суботица, Нови Сад, Крагујевац, Краљево... није Србија Београд. Не зна се шта носи дан, а шта ноћ. Данас си у Београду, сутра у Краљеву, прекосутра у Хамбургу. Ако ти не иде факс у Београду па зар је трагедија да пређеш у Ниш, Крагујевац или Нови Сад и дипломираш?

Неки од мојих другара који су Београђани нису хтели ни да чују кад им се нудио добро плаћен посао у унутрашњости јер, Бога ти, то је за њих увреда да морају да напусте Београд. Али исто тако се понашају и дођоши. Прва година факултета, а већ је испланирао/ла да нађе посао у Београду и не пада му/јој на памет да икад више напушта Београд.

Мени је потпуно неразумљиво размишљање типа: "Да се вратим из Београда? Боже, сачувај! Па ја нисам студирао/ла да бих се вратио/ла назад. Пре ћу да радим за мање паре, али да ми адреса становања буде БГ, него да се вратим у ту селендру одакле сам отишао/ла па чак и да ми плате дупло више него у БГ-у."

Мени је потпуно неразумљиво размишљање типа: "Да се вратим из Београда? Боже, сачувај! Па ја нисам студирао/ла да бих се вратио/ла назад. Пре ћу да радим за мање паре, али да ми адреса становања буде БГ, него да се вратим у ту селендру одакле сам отишао/ла па чак и да ми плате дупло више него у БГ-у."

I meni je nerazumljivo, ali to može da kaže iskompleksirana budala za koju mi je greota da trošim reči diskutujući o njoj.