Prijava

Kakva je istorija vaše porodice? Je l' ima neka zanimljiva priča? Predanje?

Ајде отвори још шест тема

Evo ja, moj čukundeda je bio najjači čovek u okolini.
Neka vrsta primitivnog strongmena. Neku opkladu je osvojio kad je 150 kila olovnih pločica preneo na leđima oko 700 metara.
Bio je u zarobljeništvu u prvom svetskom ratu. I kako moja čukunbaba nije videla više od kruga od 10 kilometara oko kuće, lako je manipulisao njom. Kad god bu mu nešto prigovorila on bi joj rekao: "Nemoj da dovedem jednu rusko-poljsku ženu. Da vidiš šta je prava žena". I ona bi odma' ućutala. Ne znam šta joj je tačno napričao za te "rusko-poljske" žene.

Ајде отвори још шест тема

Ajde ti.

Znam da sam imao dosta alkoholicara u porodici, pa mi je keva paranoicna.
Kad popijem pivo sa caletom prica mi da cu postati alkoholicar.
Nije neka tradicija, ali ne znam mnogo stvari o precima.
Dalje od pradede ni imena ne znam.

EDIT: Deda mi je bio major JNA, a valjda babinu ili prababinu porodicu su ubile ustase u 2. svetskom ratu. Bas cu pitati kevu u vezi toga.

Dalje od pradede ni imena ne znam.

Ja znam samo do ovog čukundede, a on se zvao kao ja :)

Петком једемо пасуљ.

Čukundeda mog dede pronađen u selendri u vojvodini, našli ga u šajci samog. Znao je samo da se zove pera. Po toj selendri je moja familija dobila prezime. Pre toga mi se ne zna poreklo.

Ћаћа, ђед, прађед и његови ћаћа и ђед су били Крајишници. И ја сам Крајишник. Волимо ићи на прело, јести јањетину и пити беванду. Мечка у нашој породици није ауто, већ кућни љубимац. Војвода од Кембриџа има комплекс ниже вредности због моје породичне традиције.

Прађед, чукунђед и међед су се родили на територији данашње Македоније. Презиме почиње још од раније и то због заната, израда каишева, ремења и осталих стварчица за бичевање. Па одатле и презиме.

Lololo Reme bičuje alter flamanke.

Ћаћа, ђед, прађед и његови ћаћа и ђед су били Крајишници. И ја сам Крајишник. Волимо ићи на прело, јести јањетину и пити беванду. Мечка у нашој породици није ауто, већ кућни љубимац. Војвода од Кембриџа има комплекс ниже вредности због моје породичне традиције.

+1

Inače svi su bili junaci na piću, možda to.

Ima jedna priča kako nastala moja familija.

Nekada davno još u početku turske vladavine živelo 9 brace i jedna sestra. I pošto su turci bili sestru, braća odlučila da ubiju turskog pašu. Inače to se dešavalo u Nikšiću. I kad su ga ubili odsekli su mu glavu i okačili je negde tada u centru grada. Kad je počela da ih juri vojska oni su se razbežali i napravili novih devet porodica. Tako je nastala moja. Inače sva su slična imena porodica.

edit: Pošto sam ja Gačević, možda mi je neki rod onaj golman Jorgačević. olololol

Moja muska linija je ceo zivot provela uz pivo i zene. . . Sta ces lepse. . .

Inače to se dešavalo u Nikšiću

То мора да се десило пре 500 година. Свака част ако имате тако дугу традицију. Никшић је преко 300 и нешто година био турски град. Као и Подгорица, Пљевља, Колашин итд. Турци су живели у градовима а Црногорци по селима у врлетима.
Као што каже онај Турчин у Горском Вијенцу, "Ђед ми га је на сабљу добио" итд.
Тек после Берлинског Конгреса је припојен ЦГ ако се не варам, 1878.

Pa moj otac je iz Pljevalja. Cela moja muška strana je iz Crne Gore. Ima dosta zaseoka po selima širom Crne Gore de žive samo Gačevići. Tako da sam veoma ponosan na moje korene.

ja imam porodično stablo sa kevine strane jedno 15 ili 16 generacija unazad, recimo do 1600te... takođe imamo jedan turski nož iz 1800 i neke koji se prenosi već nekoliko generacija sa oca na sina

pogleda ću sutra kod babe ona to ima zapisano sve pa ću reći tačnu godinu...

Не верујем да је ово тачно, али сам негде ископао да је моје презиме настало у времену када су на просторима Далмације живела илирска племена.

jbg jedno je porodična tradicija, a drugo istorija porodice
mislila sam da ćese ovde pisati o nekim tradicijama koje se prenose sa koljena na koljeno, a ne o istoriji porodičnoj
te neke tradicije su mi simpatične i slatke

a istorije nekih random i nebitnih porodica me baš i ne zanimaju

Moja porodica vodi poreklo od Nemanjića ... on your knees, lowlifes !!!