Omiljena istorijska ličnost

  1. Dosta toga duguje svojoj vještini govorništva.To je jako bitno,jer je tako pridobio dosta ljudi.

  2. Hitler je po meni neka vrsta genija,koji je poludeo od tolike slave. Ne kazem da je bio dobar,al neke ideje i stavovi su mu bili ok...Ne smatram da je trebao da dopusti jevrejima da u sred nemacke slobodno rade,a nemci se muce. bio je lud,al donekle u pravu.

    Koji su mu to stavovi bili ok? Šta ga to čini genijem?

  3. Možda sam lud, ali mislim da sam donekle u pravu ako ti kažem da ideš i skočiš sa neke visoke zgrade.

    Možda sam lud, ali slažem se sa tobom.

  4. @Valdemar ok,tvoje misljenje. Svi vi pricate o Hitleru a ne znate pola stvari. Ne kazem da sam u pravu,al to je moje misljenje. A sto se tice skakanja sa zgrade,zao mi je,al sa tom tvojom izjavom mozes samo dupe da obrises.

    Hehe, ne mogu da obrišem, na ekranu je, razmazaće se kaka! Ne mogu da verujem, čisto me je sramota što školujući se, studirajući, čitajući knjige, izučavajući Majn Kampf i pišući o Hitleru nisam naučio ni polovinu onoga što si ti nakupila za tih osam-devet godina koliko vladaš veštinom čitanja. Izvinjavam se...

  5. po meni je neverovatno to sto je on od 33-36 uspeo dabzaposli skoro sve radno sposobne nemce bez inflacija? Ako znate kakvo je vreme bilo pre toga,morate mu odati priznanje. Meni je neverovatno i njegovo stvaranje velike Nemacke,mislim na samu ideju. Ne slazem se da je trebao pobiti toliko ljudi. A da bilo mi je neverovatno da je i neke svoje odane vojnike i generale ubio zato sto su bili pederi.

  6. Koji su mu to stavovi bili ok? Šta ga to čini genijem?

    Nekada su ga voleli jer ih je vešto zaluđivao pričama o povratku stare slave, ispravljanju istorijskih nepravdi, istorijskoj misiji nemačkog naroda, na kraju jednoj utopiji gde će svi Nemci živeti u punoći svoje plemenitosti. Vaskrsli militantni paganizam. A danas, ko ga voli... Hitler je tvrdio da je karakter masa pre svega ženski. Mase su moćnicima podatne na erotski način. Mase vole moćne vođe. To što je bio moćan, dokaz je da je bio genijalan. Neki se dive čak i Ceci, profesionalna žena, uspešna u poslu kojim se bavi, bez obzira na sadržaj. Vole ljudi kvalitetno odrađen posao.

  7. Nekada su ga voleli jer ih je vešto zaluđivao pričama o povratku stare slave, ispravljanju istorijskih nepravdi, istorijskoj misiji nemačkog naroda, na kraju jednoj utopiji gde će svi Nemci živeti u punoći svoje plemenitosti. Vaskrsli militantni paganizam.

    Tačno.On je govorio,znao je da pridobije mase i to je sve što mu je bilo potrebno.Mogao je da ubija.

  8. po meni je neverovatno to sto je on od 33-36 uspeo dabzaposli skoro sve radno sposobne nemce bez inflacija? Ako znate kakvo je vreme bilo pre toga,morate mu odati priznanje.

    Po toj logici, naš čiča-Avram je genije na kub iznad Hitlera. Kolika je inflacija bila 93, a kolika 94? Reprogram sistema dugovanja, prestanak plaćanja ratnih reparacija, razvoj vojne industrije, nacionalizacija preduzeća, oduzimanje imovine od Jevreja? Eto Hitlerovog ekonomskog čuda. Za priznanje, svakako. Ali genijalnost? Nisam baš siguran.

  9. po meni je neverovatno to sto je on od 33-36 uspeo dabzaposli skoro sve radno sposobne nemce bez inflacija? Ako znate kakvo je vreme bilo pre toga,morate mu odati priznanje. Meni je neverovatno i njegovo stvaranje velike Nemacke,mislim na samu ideju. Ne slazem se da je trebao pobiti toliko ljudi. A da bilo mi je neverovatno da je i neke svoje odane vojnike i generale ubio zato sto su bili pederi.

    A zanš li u šta je taj veliki preporoditelj uveo tu veliku Njemačku? Šta se deslio sa tom državom zbog njegove genijalnosti?

    Jak mu razlog da ih pobije.

  10. Hitler je bio M. Voleo je da legne i pusti nemice utegnute u crnu kožu da ga šiljatim štiklama gaze po jajima :)

  11. Hitler je bio M. Voleo je da legne i pusti nemice u crnoj koži da ga šiljatim štiklama gaze po jajima :)

    Po prvi put mi je Hitler smiješan. :D

  12. To mu je još i najsimpatičnija osobina. Nemica u crnoj koži... Mmmmm...

  13. Mada, zanimljivo je kako su Nemci uspeli kao narod da se operu od Hitlera. Mislim, nije on sam vukao za uši sve te milione ljudi u gasne komore. Veći deo nacije je stao iza njega i vrlo aktivno i sa puno entuzijazma učestvovao u svemu tome. Jeste on izmanipulisao narod propagandom, ali nije to moglo doći tek tako, bez ili protiv njihove volje. Ni jedna propaganda ne uspeva tako dobro, ako ne postoji neka osnova za nju. A sada je Hitler vrhunsko zlo, a njih bole kurac.

  14. A osnova su pare,Gujo.Zaštita i pare.

  15. Mislio sam osnova, u smislu da su sve te ideje u velikoj meri postojale u narodu i pre Hitlera.

  16. Mada, zanimljivo je kako su Nemci uspeli kao narod da se operu od Hitlera. Mislim, nije on sam vukao za uši sve te milione ljudi u gasne komore. Veći deo nacije je stao iza njega i vrlo aktivno i sa puno entuzijazma učestvovao u svemu tome. Jeste on izmanipulisao narod propagandom, ali nije to moglo doći tek tako, bez ili protiv njihove volje. Ni jedna propaganda ne uspeva tako dobro, ako ne postoji neka osnova za nju. A sada je Hitler vrhunsko zlo, a njih bole kurac.

    Da, trebalo je raseliti Švabe, bar ove istočne, negde u Sibir, za kaznu. A u Prusiju dovesti Čečene, Tatare, Uzbeke, Kazahe i Turkmene. Da sam ja Staljin, tako bih uradio, pa bih sedeo i smejao se kao lud jedno mesec dana, a ovi u Evropi bi svi pocrkali od muke.

  17. Mada, zanimljivo je kako su Nemci uspeli kao narod da se operu od Hitlera. Mislim, nije on sam vukao za uši sve te milione ljudi u gasne komore. Veći deo nacije je stao iza njega i vrlo aktivno i sa puno entuzijazma učestvovao u svemu tome. Jeste on izmanipulisao narod propagandom, ali nije to moglo doći tek tako, bez ili protiv njihove volje. Ni jedna propaganda ne uspeva tako dobro, ako ne postoji neka osnova za nju. A sada je Hitler vrhunsko zlo, a njih bole kurac.

    Ja nešto kontam da je to dijelom i zbog početka Hladnog rata. Trebalo je Zapadu da privoli švabe. Pa se krenulo sa pranjem naroda od odgovornosti. To bar ja mislim.

    Ali odosmo mi daleko od teme.

  18. Mislio sam osnova, u smislu da su sve te ideje u velikoj meri postojale u narodu i pre Hitlera.

    Sumnjam.Dovoljno je da se jednostavno uvučeš u sistem i polako širiš ideju.

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.