Prijava

hah, da, None,ali ni Stole prevoznik nije za zanemar, znaš, on je ipak godinama maskota grada lololo, prevozi frezom sve i svašta po bilo kakvom vremenu, a ima pare ihahaha!!!

Да, да!лолол

Луди Јоца, упадао нам у школско двориште у основној за време одмора и кењао пред свима и брисао буљу о ивичњак, дркао, једном је лего преко кртичњака и јебао у рупу.
Онда локална пијандура, Суле, који је исти Бора Ђорђевић. Што је најгрђе, Бора пије сњим кад гођ се дене у Нови Сад, прича се да му је Суле написао песму "Кад сам био млад".
Онда има Приватни Јевреј, који иде по центру Новог Сада са мајицама "За краља и отаџбину" и баца спику људима како је он Приватни Јевреј, јер се осећа као новосацки Јевреји приватници које су стрељали четерес неке. Цар!
Е да, и Звоне пијандура, за њега ми ћале причо да је једном дуно 7 промила. Једном га питали, да ли би примио чамушко споловило у буљу за гајбу Јелена, а он пито (све лалински отежући): "А јел лааадног?"

ahahahhahaha
ako je ladnog tu nema sta da se misli :)

Јовка Пацовка, о њој ја мало знам, знам да ми је била комшиница, па кад јој умро муж остала фамилија је отера из куће и ова заврши на улици, најбољи друг, луталица бр. 2, Фури чувени, малој деци познат по томе што ће их украсти и ставити под свој џемпер, под којим иначе стално нешто носи и изгледа ка трудница, мало већој деци познат по томе што је био добар али полуде од учења, па кад треба да се учи, ето аргумента, а великој деци и старијима позната и кућа где је живео пре него што је флипнуо, кажу да је био вртан шахиста и књиговођа (педантан, налицкан и тако то), мом ћалету украо јендом пола бурека из руке, покидао га јеботе као зубима, ни једна од ове легенде не пије колико ја знам, само што је Фури спемер тежак, сви беже од њега јер кад крене да напиње за кинту не откачи се и кад му даш.
http://www.youtube.com/watch?v=SFQAJCTi-SM
Ово је Тоске, најмлађа легенда, и по ономе што ми је дао да прочитам о њему, човек са врло гадном животном причом, спава у ауту који му је СУП уступио, нека разлупана крнтије, пре је спавао у просторијама стадиона, живи од грађана, мало радуцка кад шта има и тако, за разлику од прва два примера није предмет исмејавања.
ЕДИИИИИИТ: КАКО САМ ЈОВИЦУ ЗАБОРАВИО, ЛЕГЕНДУ МОГА СЕЛА... НЕСУЂЕНОГ МУЗИЧАРА И КАРАТИСТУ.
http://www.youtube.com/watch?v=kuo-9ioHo0U&feature=related

Ima jedan lik u KG- u kog zovu Džokej. Kažu da je nekada bio atletičar ali zanimljivo je u vezi njega da ga nikada nisam video da hoda- nonstop čovek trči kao lud! PO CEO JEBENI DAN!

Ima jedan lik u KG- u kog zovu Džokej. Kažu da je nekada bio atletičar ali zanimljivo je u vezi njega da ga nikada nisam video da hoda- nonstop čovek trči kao lud! PO CEO JEBENI DAN!

Mislim da poznajem ovog lika ja ga zovem sportski Šerif.

Riči a običan Šerif je onaj sa bradicom i naočarima što ima legendarne provale. On beše brat Marije Šerifović, po ćalu?

Jeste, Šerif je numero uno Kragujevca.

Kale Vojvoda, lokalna Čačanski pijanica. Inače, misteriozna ličnost. Niko ne zna puno o njemu; radio je u Nemačkoj, nafatirao se para, došao u Jugu, oženio se, deca, i onda jednog dana PUF! Nema ni žene ni dece ni para. Propio se i počeo da se blesavi po Čačku, Ljubiću tačnije. U vreme Vukove i Šešeljeve saradnje, prvi koji se oglasio za četnike i pustio bradu, koju do dana današnjeg nije obrijao, zato ga i zovu Vojvoda. Najveća atrakcija među školskim klincima, jer kao i svako drugi, malo stariji, Kale zna dosta masnih viceva i voljan je da ih ispriča. Do dana današjeg niko ne zna ni gde mu je kuća.
Pre neki dan, ulazim u prodavnicu da kupim hleb, ispred mene Kale kaže prodavačici:
- Daj mi jedan hleb i...ovu votkicu!
- To ti je (Kalu niko ne persira, njega svi znaju) 46 za hleb i 55 votkica (čini mi se).
Kale vadi 50 dinara i kaže:
- Imam samo pedeset... Uzmi to za votku, a hleb mi upiši na račun!

Odlična tema, jedna od najboljih na celom sajtu.

Mi imamo Srećka Cigaru, lika od nekih 50-tak godina koji je bio natprosečno inteligentan i trebalo je da diplomira na pravnom ali onda mu se nešto desilo i nije više bio u "normali". Inače konstantno puši, niko ga nikada nije video bez cigare. Nije smarač i prosjak, najviše što se nekome obratio je da zatraži cigaretu.Pre 6,7 godina je stalno dolazio u lokalnu diskoteku i slušao muziku i pušio, ponekad bi raširio ruke i vrteo se u krug sa srećnim izrazom na licu. Takođe ima i jedan Apenac sa kojim se viđa po okolnim mestima kako vuče vodu sa lekovitog izvora ili jednostavno šeta. Postoji i neka urbana legenda da su mu neki likovi dali gandžu da puši kad im je tražio pljugu i da je posle toga se "unormalio" ali to je kenjaža čista.

Kad smo kod ovih prsnutih od učenja moram da spomenem mog profu fizike iz osnovne. Došao kada je stara fizičarka, inače neopisiv skot i jedina koja je terala decu da ponavljaju u osnovnoj otišla u penziju. Lik je pio po šaku lekova i bio skroz pojeban u vugla. I nije bio simpatičan kao Cigara pa smo ga satirali od zezanja. Jedna od meni najsmešnijih situacija je bila kad mu se drug popeo na katedru i stajao dok je ovaj sedeo za njom i lik ga gleda jedno dva minuta i kaže "Aj siđi" "Neću" i nastavi da ga gleda tako onda ustane okrene se i počne da piše neke formule po tabli. Bila je sprdnja kod njega, uđe nas 21 na čas a ostane osmoro do kraja časa, samo ustaneš i odeš. Na maturi se napio kao krme i spopadao engleskinju, uzgred pička avion, da smo se pokočili od smeha. Onda krene kući i mi ga nateramo da se vrati, penje se lik uz stepenice i saplete se i padne pred celom školom koliko je bio vošten. A bio je vošten jer je uz alkohol gruvao i jedno deset vrsta tabletica.

Bio je tu u selu blizu mene jedan matori ciganin koj je bio nepismen, nije znao da razlikuje pare i nije znao dane u nedelji. Inače je bio prilično normalan. Išao da nadniči kod seljaka pa su mu neki podvaljivali 20 dinara umesto 100 za koju je radio neku bedu od posla. Kada ga neko pita koji je dan uvek je odgovarao "SREDA". Zadnji put sam ga video pre par godina, mislim da je umro.

Evo ga i Šaula, malo blentav, al nije loš dečko.
http://www.youtube.com/watch?v=Y1T3CqRahr8

U Mladenovcu postoji nekoliko "legendi" ali neću da pominjem bolesne ljude, alkose i slično već ovu dvojicu:

1. Tangaš - legenda kraja, iz sela Dubona kod Mladenovca, normalan ali potpuno opičen lik. Za njega je vezana anegdota da je na svojoj slavi, želeći da prekine oca u monologu i da pozove goste da se služe izgovorio čuvenu rečenicu: "Ti ćale nemoj da jedeš govna a vi gosti izvol`te" (mada je on to više puta demantovao). Sa njim se nije preporučljivo verbalno sukobljavati jer će svakoga da nadgovori i u najmanju ruku da izvređa na pasja kola.

2. Aca:
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/166451_124607817609962_122527044484706_153030_2351996_n.jpg
On jeste ometen u razvoju, ali je postao legenda ne po glupostima i biserima, već po tome što je bio inventar lokalnog bioskopa (gledao je sve projekcije svakog filma koji je prikazivan) i generacije dece su se sa njim družile čekajući projekciju. Mislio sam da nije više živ, ali nedavno sam ga video posle skoro 20 godina i bilo mi je drago kao da sam video najrođenijeg.

Meni je ina;e predavao neki lik fiyiku, Milinko se zvao. Bio normalan, pa se rayboleo i tu otišao do mog. Imao je običaj kaže neki broj i taj izađe na tablu, on kaže obriši i kada obrišeš dobije pet. Na kraju godine svi imaju po 5-6 petica, nijedna četvorka i krene on da izvodi ocene. 5+5+5+5+5=25 25:5=5 i tako svima. Posle ga penzionisali došla neka riba, razbijala nas.

Једна од бољих тема у последњих пар месеци. Три стране теме, али сјајне три стране!

Рнр треин горе написао оно што бих и ја писао, али је заборавио једну легенду, ја ћу то додати после. :)

Šerif iz Kragujevca! :-) Još je živ? On je bio aktuelan i kada sam ja bio tinejdžer, a ja sada imam preko 4 banke! :-)))

Моје село пун курац легенди, не могу о свима писати, а нису фенсери да се снимају за јутјуб лололо

hvala peki. Jebiga takvih ljudi stvarno ima na pretek, a gotivne mi priče o njima.

Ali najveći kraj koga sam ja skontao je neki antić 88 godište, a već legenda. Po njegovoj priči, pojebao je između 234-561 ribe, al da krava gaće nosi, ne bi ni video. Jednom se toliko zaneo da je i tri sestre ubacio u priču.

U Mladenovcu postoji nekoliko "legendi"

Čoeče, zaboravio si Sandija i Kalisperu. Jedine prave legende mog kraja. Ukoliko dođete u lokalni fast-fud, možete da ih sretnete kako napušavaju Maru Ravu, jedinu žensku ikonu kraja.

Sandokan - Sandi, čovek koji radi kate za 55 dinara (da bi imao za pedesetsedmicu)
http://www.youtube.com/watch?v=gPeFblXyeA0

http://www.youtube.com/watch?v=Ky_Y2iDyE2k&feature=related