Za koga glasate na predsedničkim izborima

  1. Šta je problem s Koštunicom? Nije lijep k'o Tadić? Tadić ljepše zavlači, da ne osjetiš, šta?

    Hoces da kazes da treba da glasamo za ruzniju verziju Tadica koja zavlaci grublje?

    Ja bih pre da glasam za neku neupadljivu osobu koja ne zavlaci uopste, pa iz tog razloga kapiram da necu glasati. Nekako to biranje izmedju manjih i vecih zala vredja inteligenciju.

  2. Ja mislim da ni DSS ni Dveri neće proći cenzus, jer su nekako slični i glasovi će im se podeliti... A ovi ostali će proći...

  3. Bilo ovo vec? http://onizive.wordpress.com/
    Najbolji je Ceda, turio ih na naslovnu lololololo
    pecena paprika, ako je to "glasam da odaberem manje zlo" - nece iz toga nista dobro da izadje...

  4. Hoces da kazes da treba da glasamo za ruzniju verziju Tadica koja zavlaci grublje?

    Ne mislim da Koštunjara i njegov program imaju bilo kakve veze s Tadićem. Mada, ko zna, možda bi i ovaj karao kad bi uzjašio... Samo sam napisao da je njegov program možda i dobro rješenje. Ne znam, ne živim u Srbiji.

    Ja bih pre da glasam za neku neupadljivu osobu koja ne zavlaci uopste, pa iz tog razloga kapiram da necu glasati. Nekako to biranje izmedju manjih i vecih zala vredja inteligenciju.

    Iz istog razloga ja nisam nikad glasao. A, po svoj prilici, ne vjerujem da ću ikad...

  5. Ne mislim da Koštunjara i njegov program imaju bilo kakve veze s Tadićem. Mada, ko zna, možda bi i ovaj karao kad bi uzjašio... Samo sam napisao da je njegov program možda i dobro rješenje. Ne znam, ne živim u Srbiji.

    Pa bio je razlicak premijer. Imao je svoj mandat da se pokaze. Pokazao se. Idemo dalje. Nema tu neke filozofije. E sad, problem je sto je ista garda u igri i samo se vrte. Pa kapiram da treba da si tezak degen da zaokruzujes nekoga ko je pre fazon 4 godine lapisao Kolubaru, ili drndao po Zeleznici....No, lepo si rekao... svi karaju kad uzjasu.

  6. Ma Forget, DSS prelazi cenzus sigurno, ima Kostun svoje veliko glasacko telo, kontam da ce nakon izbora sa SNS- om u koaliciju

  7. E sad, problem je sto je ista garda u igri i samo se vrte.

    ovo je ključna stvar... samo kako im više ne dosadi :)

  8. Ne znam, ja mislim da neće, jer prošle izbore je išao sa Veljom koji je sad sa SNS-om, tako da mislim da mu je podeljeno glasačko telo... No, nije mi ni bitan on, ko ga šiša :)

  9. U svakom slučaju, u zemlji koja godinama grca u problemima, teško je naći idealnu opciju, ako ona i može u takvoj situaciji uopšte i postojati.

  10. Da, Pokret socijalista, Nova Srbija i BK, su sa SNS- om, trebalo bi da SNS po meni ove izbore dobije... Al ko zna...

  11. Svi se slazu oko jedne stvari - i "opozicija" i vlast su imali svoje sanse koje ocito nisu iskoristili. Mene samo interesuje cemu onda glasanje za te iste?

    Kazete svi isti, a zaokruzicete demokrate, sns, neki jednocelijski organizmi cak i ldp, kostuna..
    Ako su svi isti,zasto ne date sansu onima koji vas (jos uvek) nisu prevarili?
    Neko ko niko nije bio na vlasti?
    Recimo Dveri, Pokret radnika i seljaka, ili neku drugu malu stranku?

    Koji je to automatizam koji nagoni ljude da seru po vodecim strankama, provalili su semu i kako politika uopste funkcionise, a onda daju glas upravo njima?

    i samo da se osvrnem na blejkove komentare. Kokretno vezano za NATO.
    Druze, ove godine je odrzan nato skup u beogradu. Na ulicama je bilo 200nak ljudi koji su izasli na protest,a vecina je pohapsena.
    Toliko o tome da narod ne zaboravlja. I toliko o tome da necemo u nato.
    Jbg, zajebata je zemlja Srbija. Kad ti upakuju govno u ukrasni papir, ti se ipak radujes poklonu iako znas da je govno. Tako isto svi znaju ko je Bris Taton,al niko ne zna ko je Milica Rakic.

  12. A koj kurac sa tim Dverima?
    Prica se da ih placaju demokrate samo da bi ljudi kojima je moto "Tadic ustasa" glasali za njih a ne za Tomu ili nekog drugog.
    Ili da je svrha Dveri da odguraju Kostuna ispod cenzusa, da Toma ne ode sa njim u koaliciju.

    Nimalo mi se ne svidjaju dveri.
    Dinkic i Djilas najmanje.

  13. Опет Звераш, смараш боктејебо, дечко. Је л' умеш написати комплексну реченицу која не укључује ту реч, чему константна потреба за наметањем мишљења? Кево дај направи питу двери, ја одох по јогурт двери, двери, двери. Пре бих гласао Ризу Хаљимија.

  14. PEČENA PAPRIKO, ODGOVORI, JESI TI OVA BRE?! :D
    http://eizbori.com/zgodna-zecica-tajno-oruzje-naprednjaka/

    Prosto obozavam tezu da je kostunjavo govno posteno, to mi je omiljena urbana legenda. Udbas prokleti, mackojeb ogavni.

    Jebiga, ja rekoh da mi IZGLEDA pošteno. Nisam rekao da ZNAM da je pošten. Svako ima svoje tajne. Mnogo me nervira što je SNS u koaliciji sa NS-om. Koji će im oni kurac? Eeeeeeeee, da, izjava Trivanke večeras mi je totalni ftnj! Znate vi ljudi da smo mi LIDERI U REGIONU i poštovani u svetu?

  15. Ovog čoveka pratim neko vreme i mogu da vam kažem da mi deluje kao neko ko zna o čemu priča. Čovek je ekonomski stručnjak sa jasnim planom za razvoj ekonomije u našoj zemlji; planom koji nisu želeli da prihvate Milošević, a posle njega ni Đinđić. Zato je u večitoj opoziciji a ono što je interesantno je da su njegov program prihavtile Dveri i da je on sad u njihovom timu. E sad, da li je iskren ili ne pitanje je ali njegov plan svakako zvuči najobećavajućije.
    http://dragas.biz/
    Zanima me šta vi mislite i da li ima neko neki argument za obaranje njegovog programa?
    http://www.youtube.com/watch?v=-3-C94jeN8k&feature=player_embedded

  16. Blake srusicu ti snove i recicu- ne nisam to ja :)

  17. @ mocni ming

    Dragas je najbolji ekonomista Srbije, a i sire. Covek koji je otvoreno kritikovao stvari koje su svi hvalili i ispao u pravu. Covek koji saradjuje sa gigantima na svetskom trzistu.
    Zivim za dan kad ce nam on biti premijer,ili jos bolje ministar finansija.
    70% mojih simpatija dverima ide upravo zbog ovog coveka. I iskreno, u koju god stranku on otisao (tj koja god stranka prihvati njegove modele vodjenja privrede) dobice moj glas.

  18. Фина је то спика Минже, прочитах ове основне тачке залагања. Превише ми је бајковито, "svođenje javne potrošnje na 25% BDP,kompjuterizacija države,stvaranje jeftine i efikasne državne administracije", оно сереш? Све то фино звучи, али треба исконструисати такво стање у оваквој држави, тешко. Сутра ћу детаљније да прочитам, одох спавати.

  19. Pročitaj sve. Ništa od toga nije nerealno osim tih 25%. Ali i to je ostvarljivo posle određenog vremena, zato je i napisano "svođenje".

  20. Ne volim da ulazim u politiku, ali Tadic mi se i dalje cini kao najbolja opcija. U odnosu na druge, naravno.

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.