Koju knjigu trenutno čitaš?

  1. planiramd a kupim neku knjigu dajte preporuke najbolje sto imate.trazim savremenu knjizevnost necu klasik.jel citao neko ovo?
    http://www.booka.in/knjige/edicija-zanr/pri%C4%8De-tvog-%C5%BEivota-detalj

  2. Ima neko sibirski pecat od vlade oreskog u pdf-u?

  3. planiramd a kupim neku knjigu dajte preporuke najbolje sto imate.

    http://www.delfi.rs/knjige/2619_put_knjiga_delfi_knjizare.html

  4. The Road je bio dobar film, knjiga je verovatno bolja.

  5. 20 000 milja pod morem
    robinzon kruso
    stranac
    prokleta avlija
    mali princ

  6. ja sam te knjige procitao za zivota

    ostalo ako sam sta citao to su knjige o drugom svjetskom ratu i enciklopedije i strucne knjige
    to treba citati, enciklopedije i strucne knjige

    a ove gore knjige, to sve kurac
    eto 5 knjiga sam procitao i uspjesan sma covjek

    zamisli da sam 15 knjiga procitao
    mason

  7. Labokv - Petar Kočić

  8. Neku laguna letnju knjigu (R)evolucija sam sad skoro pročito, lagano se čita, ima dobrih momenata, ko hoçe pitku nonšalantnu pandan apokaliptičnim blokbasterima, može.

    Nakon što sam batalio Via Pula, bacim se na Velikićev Astragan. Kompleksna knjižica, puuuno informacija utopljenih u pavićevski stil. Opet se naravno mota oko svog zavičaja Pule, ali ima toga još i neuporedivo je čitkije od haotične Via Pula

    Namerio se i na Fukoovo klatno, ali ono ima neverovatnih 700+ strana, bolje da sačekam film ako bude

  9. ej,
    ja sam jopet u onoj fazi da čituckam, i napravih sebi listu knjiga da pročitam u narednom periodu dok ne odem na pale
    znači:
    sto godina samoće
    lovac u žitu
    sidarta
    Glad
    za kim zvona zvone
    norveška šuma
    1984
    pošta
    lolita
    velika očekivanja
    kad su cvetale tikve
    stepski vuk

    neko još prijedlog?

  10. Dok ležah na samrti
    Stranac
    Avanture Artura Gordona Pima

    Knjige koje sam čitao pet ili više puta

  11. Nesto od Koelja. Da kompletiras omiljene knjige manekenki

  12. od knjiga manekenki vidim samo bukovskog i markeza:D
    i to bi pročitao samo da vidim o čemu pišu, tako da ne kenjaaaaaaaaaaaaaaj

  13. Count Zеro
    Dok ležah na samrti
    Stranac
    Avanture Artura Gordona Pima

    Knjige koje sam čitao pet ili više puta

    Ja stranca znam napamet, maturski rad mi je bio Stranac, i to se sjećam dobro, za roman dzepnog formata od oko 70ak strana ja sam ispisao 25 stranica, širokih margina, 12 fonta, ihahaaaj

  14. Aha, da, znam da je neko to radio, zaboravio sam da si to.bio ti.
    Elem
    U potpalublju
    Nešto od Pavića - Hazarski rečnik, Poslednja ljubav u Carigradu, Predeo slikan čajem...

  15. Pre zemljotresa (The Earthquake Bird) Susanna Jones

    Tunel, Ernesto Sabato

Rekli o sajtu

Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!

Biznisblog · 26. Decembar 2007.