Koju knjigu trenutno čitaš?

  1. Zdravo gospodjice vesna opet ste mi srce ustreptali vasom gracioznom pojavom, naidjete tako nenadano kao vetar s mora i zaljuljate mi osecanja poput baldahina usamljenog sklonista u skrilji gde bih sa vama proveo ostatak, bez vas, mizernog zivota citirajuci vam bodlera

  2. Ode vesna jbg paninaro ti si kriv pa iskuliraj 5 minuta vidis da se o mojoj sreci radi

  3. vjesna zna da su u beograd sve penali brate

  4. Ma nisam ja takav brate ja sam jedna emotivna neshvacena dusa koja samo trazi ono nesto

  5. Ej apofis imaš li u pdf selina na srpskome

  6. Upravo čitam no mi treba i na kompu

  7. Kada vec citramo knjige...

    "If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember."

    "In the beginning there was nothing, which exploded."

    "It's not worth doing something unless someone, somewhere, would much rather you weren't doing it."

    "Real stupidity beats artificial intelligence every time."

    "If you trust in yourself and believe in your dreams and follow your star you'll still get beaten by people who spent their time working hard and learning things and weren't so lazy."

    - Terry Pratchett

    Prejebava covek sve Bukovske, Koelje i ostale izvikane.

  8. Nisam cuo Vesnam za Siorana, bs cu da pogledam. Nemam Nitkove :(

  9. Bukovski nije izvikan, Koelja treba prebiti.

  10. nema veze, hvala u svakom slučaju, našo sam, to jes našo mi jedan vrhunski autor odavde, hvala mu i ovim putem

  11. Završio pre neki dan "Džoni je krenuo u rat", kidalica. Sada uzeo "Salto Mortale" da čitam. Do jaja je na osnovu prvih dvadeset strana.

    Bukovski je više cenjen zbog pogrešnih stvari nego što je izvikan.
    Koeljo je klasični crowd pleaser 21. veka, i ima jasno definisanu publiku.

    Čitajte "Američkog psiha" ako niste inače. Remek-delo kasnog 20. veka, da ne kažem današnjice. Bret Iston Elis je genijalna glava.

  12. E brt Reme, klinac ja i spazim u biblioteci Americkog psiha, uzmem samo radi naziva, procitam i odusevim se. Film je bas slabo docarao atmosferu knjige.

    A to za Bukovskog jeste, toliko genijalnih stvari covek kaze, a ljudi bacaju drkicu na lascivne scene. Nisam citao njegovu poeziju, ali se prica da je podosta bolja od proze, i da mu je poezija i bila fokus.

  13. Zato i pomenuh Bukovskog, ironicno. Koeljo je govno. Svako malo neko kao citira Bukovskog, kao sto rekoste, iz pogresnih razloga ili pada u trans oko Koelja. Ne videh da iko citira ovog genijalca u bilo kom obliku.

  14. Kad sam procitao Alhemicara, oboleo sam ubrzo od hemoroida.

  15. Film je bas slabo docarao atmosferu knjige.

    А јесте, али је добар филм. Некако што се филма тиче, морали су да се ограниче на једну ствар. Не можеш пренети све оно што је БИЕ писао, јер је човек апсолутни лудак.
    А што се књиге тиче, јебига, то је књига која ће дуго, дуго опстати, и генерално нешто што ће се са правом сматрати класиком.

  16. Ne volim kod americkog psiha ono pretjerano docaravanje brendova. U jednom trenutku vecera i krene opisivanje "ovaj nosio armani, ovaj ralph lauren uparen sa jacob cohen jeansom, ovaj nosio zegna odijelo" daj idi u kurac, kad meni koji volim te brendove i markiranu odjecu ide na kurac, kako je tek drugim.

  17. kako može da ti jacob cohen jeans ide na kurac. savršen je.

  18. Pa u svrhu priče je Plidu. Maestralno te tera da sve počneš da mešaš, da obraćaš pažnju na te debilne detalje i uvodi u Bejtmenovu glavu.

Rekli o sajtu

Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.

Status Magazin · April 2009.