Koju knjigu trenutno čitaš?

  1. Bice da je tako. Vrhunsko je djelo, nemojte me pogresno shvatiti.

  2. Kao i većinu, i tebe je smorio taj narativ o odeći, dok su ti ubistva bila zanimljivija. Elis se kroz taj postupak indirektno podsmevao i ukazivao na morbidnost u svima nama.

    Sioran je jedan od najvećih filozofa prošlog veka. Neki ga nazivaju poslednjim pravim filozofom, što svakako pije vodu. Preporučujem da se krene od Krika beznađa, njegovog prvog dela.

    Bukovski je odličan pesnik, dok je prozu pisao zbog love. Nije izvikan, već loš romanopisac.

    Svašta čitam trenutno, između ostalog i Dok ležah na samrti od Foknera.

  3. Bukovski je odličan pesnik, dok je prozu pisao zbog love. Nije izvikan, već loš romanopisac

    Lol obrnuto je, pesme je pisao zbog kinte. Ali I meni se vise svidjaju pesme.

  4. Ne znam odakle ti to. Em je on u svojim dnevnicima pisao o tome, em je i njegov izdavač govorio kako se sve to odvijalo. Na sve to dodaj i to da se od poezije ne živi.

  5. Gde Bukovski los romanopisac, samo je pitak i opscen, ne mora svako biti Dzojs. Meni se bas svideli delovi u Američkim psihu kada opisuje te rituale pirlitanja i govori o Genesis, iako mi je to skroz van sfere razmisljanja. Foknera sam probao Buku i bes i zabatalio.

  6. dok lezah na samrti top stvar, mozda i najbolja od foknera

    buka i bes je isto odlicna, al tek na drugo citanje, jer tek kad ukopcas celu pricu, porodicne odnose i slicno, skapiras onaj prvi deo Bendzijev, koji je i najznacajniji zapravo za celu pricu

    mada mi se svidela i prvi put kad sam procitao, ali pravu vrednost dobija na drugo citanje

  7. a Američkog psiha nisam čitao, mada sam gledao film 2 puta, odličan je
    uzeću nekad da pročitam sig

  8. Ja sam, tokom jednog perioda, čitao pisce na nacionalnoj osnovi, te mi se Bukovski ubedljivo najmanje dopao. Što se tiče pitkosti, radije biram Fantea. Ako mi je do neke vulgarnosti, čitaću Milera.
    Fokner mi je omiljeni pisac iz Amerike. Buka i bes razvaljuje.

  9. Drug raja; mason načitani

  10. Druže Rajo, "Dok ležah na samrti" čitaj, ako nisi. Kratka, ali vrlo dobra knjiga.

  11. E jbg rajo, sad videh gore da si napiso da citas.
    A lepih predloga ima.
    Dajte neke dobre pripovedace, neke moderne pisce priča

  12. Bill Bryson bukvalno sve od njega. Covjek tako dobro pise da ne ispustis knjigu (tablet) iz ruku.

  13. On je vise onako non-fiction, trenutno citam One Summer; America, 1927

  14. Ma kome ja pricam; na ovoj temi nema glave da nije citala nesto od billa haha

  15. Pročitao sam "Tamo dole". Lik piše zanimljivo, a sve je poduprto njegovim putovanjem + brojnom literaturom.

  16. Evropsko - ruska književnost > američka književnost

  17. Ko misli drugačije, može slobodno da me nazove da popričamo. Ako smije.

  18. Ih, evropsko-ruska. Pa naravno. Da si rekla ruska samo, moglo bi biti diskusije verovatno

  19. Da znaš da sam to prvo napisala ali se sjetih par meni bliskih pisaca, uglavnom filozofa, koji su malo zapadnije...
    A i izbjegla sam diskusiju...da. Sad je jedino ostalo da se svi slože sa mnom i da na kraju ja pokažem biceps i da mašući odem.

  20. što se svađaš vjesna?

Rekli o sajtu

U busu se devojka svadja preko fona da se ne kaze Vukajlija nego Vujaklija za recnik... ocaj na njenom licu kad je shvatila da ne moze objasniti

Mokoš · 11. Maj 2011.