Prijava

Meni je kumara rekao da čitam Borhesa, što i radim trenutno... Istorija vječnosti je štivo. Kad pročitam to, i još par stvari će bacim analizu. <3 za kuma.

Našao u kesi pored kontejnera. Eh kako mi nisu živi praroditelji pa da im čitam ovo...

https://i.imgur.com/9T642Irh.jpg

- Starac Tadej

- Pesoa

- Eko - Praško groblje

- Hiroo Onoda - Nema predaje (priča japanskog oficira koji se 30 godina krio po šumama verujući da drugi svetski rat još uvek traje)

evo i ovaj čita pesoa

Javite mi kad naidje vesnam ok?

Finders Keepers
Нема неку књижевну вриједност али држи пажњу.

Priče iz celog sveta od Pištala. Nemam živaca da čitam romane, nego ovako bar nešto završim.

Vaginalni receptori i anusni nadražaji kao takvi

Nije mi pri ruci na našem jeziku ali evo rečenica koja mi je na uzglavlju kreveta:
I'd woken up early, and I took a long time getting ready to exist.

Tajna krvavog mosta marija juric zagorka <3

“Not much music left inside us for life to dance to. Our youth has gone to the ends of the earth to die in the silence of the truth. And where, I ask you, can a man escape to, when he hasn't enough madness left inside him? The truth is an endless death agony. The truth is death. You have to choose: death or lies. I've never been able to kill myself.”

Louis-Ferdinand Céline, Journey to the End of the Night

Imas ti smisla za citate Apo, dijeli ih na onoj temi Citati. :)

Obecao sam napisati nesto o Selinu, ali sam skontao da ovaj citat sumira sve sto je covek imao da kaze. Tu knjigu, :Putovanje na kraj noci: cita profesor iz Lepa sela lepo gore, onaj deo kada govori :lepo se vidi kako gori jedno selo, veselo izgleda:. Na svakoj stranici ima bar jedan genijalan pasus. Selin je ultimativni realista i najiskreniji pisac kojeg sam citao, meni po razmisljanju jako blizak.

Podsjeća me na Siorana. :)
Duhovito brutalan.
Samo što je Sioran filozof.
Ne znam jesu li u kakvom odnosu.