Prijava

tnx laki...:)..naravno,ja moram da ozbiljno pazim na visinu..ali sutra krecem,pa cu vam se javiti kasnije.:)

Ma to drzi otac od naseg skolskog, a taj njegov mali ima 40 kila i metar cetr'es, smesan ko kurac, 500 dindzi smo radili gladiator, noge, jednorucne tegove, onda biceps sa dvorucnim, vezbe, fitnes i ti klinci, a 1000 je kaze neki drugi program gde ce morati da se posveti svo vreme nama, a ovako kad smo naucili np. vezbe na gladiatoru on nam kaze tezine i mi sami radimo dok on nekom drugom pokazuje, a ovako za benc ce morati da bude sa nama :)

eto...

Vukasin95,nemoj da se samo preforsiras u teretani,jos si mlad i tijelo ti se jos razvija,tako da moras imati granicu u svim vjezbama...najbitnije je da ne zapostavljas ni jedan misic,sto je veoma cesto kod mladjih generacija...takodje vjestacki preparati ne dolaze u obzir,mozda kasnije,ali s tvojih 15 godina mozes srce unistiti,vjeruj mi,govorim ti ovo iz iskustva jer je moj drug tako zavrsio u bolnici koriscenjem kreatina...treba da se posvetis povecanju mase,a teretana ti sigurno nece omesti rast budes li pravilno radio vjezbe...

Da se samo javim.
Rezultati su dobri, svakim treningom jacam sve vise. Cesto povecam za 5 kila cisto da vidim mogu li, i mogu.
Hvala samoteretanu volim, evo tezina koje dizem, ovo su maksimumi
Gladiator-40kg max (25, 30, 35, 40, 35)
bendz-30kg (15, 20, 25, 30, 25)
kosi bendz-25 (15, 17.5, 20, 25, 20)
noge-20kg (15, 20, 20, 15)
hak masina-20kg (20, 20, 20, 20)
dvorucni teg-20kg (15, 17.5, 20,15)
triceps-20kg (15, 20, 20 15)
jednorucni teg- od 5kg
ovo su kilaze od pre, jer nisam trenirao 15 dana, poceo sam danas. Planiram da vecinu tezina povecam sledece nedelje.

ma nije sve nisam mogao svega da se setim
inace mi radimo ovako:
1. dan-grudi i biceps
2.dan-ledja i triceps
3.dan-noge i stomak

od utorka radimo novi tip treninga, gde nam jednom u 3 sedmice mislim daje mnogo jake kilaze, za 6-7 ponavljanja, onda ide slabije tokom sedmice za izduvavanje... inace bendz cu da povecam na 35, gladiator necu vise jer ne mogu, dvorucni teg cu na 25,30...

inace za ledja radimo veslanje i jos par stvari, ne mogu da se setim sad...
a rekorde se mi zezamo kad on nije tu pa da vidimo koliko ko moze, na gladiatoru 60 kila mogu 2 puta da podignem.
a potisak iza glave ne radimo.

e da, a sledece nedelje pocinjemo 4 puta sedmicno da vezbamo

hahaha toga kod nas ima dosta, posto nas ide nekoliko iz odeljenja, svi se trude, ne mogu da kazem da se ne trude, a neki stariji, znamo mozda 5-6 njih koji konstantno podignu par puta teg, pa setaju okolo i sepure se pred ogledalom, puknu mesecno 2000 na treninge i jos mnogo vise na raznu opremu koja im ne treba ni za k, a da ne pricam o nekim preparatima za koje misle da ce da im pomognu, ali ni to nista ne pomaze ako se ne trudis da vezbas.

Terena nije ništa u poređenju s pravim radom. Kao što ni trčanje na traci nije ništa za pravo trčanje.

Kažem samo da je bolji i društveno korisniji rad od teretane.

Први открили Египћани, што да се шепуре кад лепо могу да упрегну момке да вуку камење и зидају пирамиде...

treba znati kada treba da se stane. Definicija je veoma poželjna, ali ovo je preterivanje.

sem toga, ovo nije ni malo zdrav sport. Mada izgledaju snažno, bilderi su ustvari veoma slabi. Da ne pominjem kako po prestanku konzumiranja kreatina i drugih stvari, mišići jednostavno ispare (pretvore se u vodu, tj.)

http://th02.deviantart.net/fs71/300W/i/2010/078/5/b/Under_You_Spell_by_vishstudio.jpg

http://th06.deviantart.net/fs15/300W/i/2007/030/9/3/Strong_man_by_luckylooke.jpg

Eto, šta fali ovim likovima?

Većini ljudi cilj rada u teretani jeste fizički izgled, a ne snaga ili nabijanje kondicije. Zato kažem da je pravi rad mnogo bolji od šetkanja po teretani.

Ne kontamo se nikako :) ,ja sam hteo da kazem nesto potpuno drugo,al nije ni vazno.
Ovima gore ne fali nista,sta vise,ovaj gore prvi i ja imamo slicnu gradju.

A ovo za fizicki izgled i snagu,i to teretana i "pravi rad" , ne znam sta hoces da kazes,al ajde.Bilderi su veoma slabi?Ok ako tako mislis.......Misici se pretvaraju u vodu,ispare?Da i onda dodje mrmot i umota im misice u aluminiumsku foliju....

Neznanje i neinformisanost su veliki problemi......

Okej, priznajem grešku. Upotrebila sam reč bilderi, a mislila sam na ove likove koji treniraju za Mister Olimpia. Kad smo već kod neinformisanosti, prouči malo na kakve probleme nailaze ti momci (i devojke). Opšte poznata stvar jeste da im je organizam veoma slab i da po prestanku konzumiranja onih govana mišići brzo nestanu.

... ljudi koji se nabiju fizikalisanjem imaju kvalitetne mišiće koji ne slabe tako lako, za razliku od mišića kod ovih napucanih kreatinom. Nismo se razumeli :) Priznajem da sam se loše izrazila na početku.

Snaga i kondicija su relativni pojmovi. Seljak će daleko više da izdrži okopavajući njivu od bildera, dok će ovaj mnogo bolje da diže tegove i slično. Banalan primer, ali jasna je poenta.

Generalno prednost dajem žilavim ljudima koji prirodnim putem definišu mišiće uz mnogo prolivenog znoja. Ali sve zavisi od pojedinca do pojedinca.

Hvala Lestat. To pokušavam da dokažem, ali sam previče glupa kada je stavova u pitanju.