Prijava

Elem pošto je Kosovo izgubljeno, sad samo možete da pišete romane čisto da bi oni za 1000 godina imali šta da čitaju.

Nikad nisam bio na Kosmetu za mojih 40 godina života. Nisam osećao potrebu, a put me nije naneo. Provodio sam se i lepo i ružno po celoj velikoj Jugi, najgore sam se proveo u mojoj Srpskoj 50 km od kuće, ali to je neka druga priča. Jedino se u onoj usranoj Sloveniji nikad nisam lepo proveo, ali i to je neka druga priča. Znate li vi da najstarija srpska crkva nije uopšte na Kosovu nego je u stvarnom srcu Srbije? Poštujem svaku tuđu muku, a naši ljudi su se dole zaista mnogo namučili. Lično, ne osećam taj zov Kosmeta.

Елек, који је теби курац??? Није косово изгубљено јер сам га ја дао, или ти људи који данас живе тамо у немаштини и спавају на барикади. Косово су продали полиичари, али пошто си ти глуп и не можеш да схватиш ово није тема на којој ћу да се расправљам и да вичем да је Тадић усташа продо косово ил Уби закољи да шиптар не постоји. Ово је тема где сам ја написао да иако су га продали иако у мојој кући има да живи неки шиптар за 10 година, ја нећу престати да га волим, а тај шиптар ми неће узети то што мисли да је узео. Јел ти је јасно сад малко?

Nikad nisam bio na Kosmetu za mojih 40 godina života.

Lično, ne osećam taj zov Kosmeta.

Сам си себи објаснио :))

Има нас што нас опасно вуче, јебига.

Може неки мод да дода И у речи Србија. Промашио сам слово...

Možeš samo da ga voliš, to je sve. I jebeš zemlju gde nema ljudi, kakav patriotizam i pičke materine. Kako možeš da voliš golu zemlju sa ruževinama, šta tu ima da se voli?! Čije ovce njegova je i njiva, Srbima dole nema mesta.

Косово су продали полиичари

eh, da su barem prodali

LOL to sam i hteo da kažem. Ne pokušavam da uvredim ni autora teme niti sve vas koji imate emocije prema Kosmetu. Ograđujem sebe jer nemam pravo da iznesem stav, ali mi je lepo pročitati svaku priču koja, kao Fejzova, nosi emotivni naboj u sebi.

Реме
Расплакао ме уводни пост

Isto.
Nemam rodbine dole, nisam nikada ni bio dole, ali kao što je Fejz rekao:

Без обзира који народ тамо живео, увек ћу га волети и увек ће бити моја земља, тачније земља моје државе и мојих граница.

Bez obzira na sve, ipak osećam povezanost sa Kosovom i za mene će to uvek biti deo Srbije.

Lepo je jedan čovek rekao:
http://www.youtube.com/watch?v=sdC8S39BSIA

Јел не би волео мајку да нема обе ноге?
Брђанин о томе ти причам. Схвати јебено!

Meni samo nije jasno što se Srbi nisu masovno doseljavali na Kosovo kad je tako lepo, sveto i bitno...nego su se iseljavali.
Mogli smo mi te Šiptare tamo da isteramo kad ih nije bilo mnogo, pre 30-40 godina, pa da se svi Srbi iz Šumadije, Mačve, Vojvodine dosele tamo...a ne da se otud iseljavaju na ta mesta.

Realno, Kosovo se sviđa samo Šiptarima koliko vidim, samo bi se oni borili za njega, zar ne? Mi smo tu da lupamo parole, otvaramo grupe na FB i ovakve teme, kol'ko vidim...

A šta to tačno voliš tamo, objasni?

EDIT : Majka te rodila, mogla je da te rodi i na Grenlandu. Majka te negovala, othranila, napravila čoveka od tebe (mogla je malo više da te tuče, al ajde). A zemlja je zemlja, ista je na svakom mestu. Možeš da voliš ljude, narod, ali zemlju...

Mogli smo mi te Šiptare tamo da isteramo kad ih nije bilo mnogo, pre 30-40 godina, pa da se svi Srbi iz Šumadije, Mačve, Vojvodine dosele tamo...a ne da se otud iseljavaju na ta mesta.

Зато што Курде, у таквим ситуацијама народ је на последњем месту. Државни врх је тад правио дилове са њима, правио им границу и дао им полазну тачку за ово што сад раде.

Mi smo tu da lupamo parole, otvaramo grupe na FB i ovakve teme, kol'ko vidim...

Који ми? Јел мислиш да се просечан шиптар у Приштини пита нешто? Мислиш ли да се он бори за Косово??

Фејзбукманијак

Пеки не, од тебе тражим јебено објашњење и нећеш сад изврдати. Ако си реко да сам у рангу с њима, молим те да то објасниш. Ја кад бих реко нешто за тебе умео бих то објаснити.

Evo, konkretno: onaj tvoj post me je podseća na forum "Obraza", dakle, na ponašanje patriJota, ali ne klasičnih, već oni koji se prave intelektualci (koriste stručnije izraze, pismeniji su, naizgled post kipi od inteligencije), mada su dotični meni u istom rangu kao i ti klinci. Eto. Ako ti je bila namera teme "Hajde da se mi, Kosovci, prisećamo kako nam je nekad bilo lepo", da jednostavno temu nazoveš "Kosovci", a ne "Kosovo je Srbija" koja je naprosto zov za napaljenu klinčadiju i trolove.

Hajde da ja dodam svoju pričicu. Jedan od mojih prijatelja, umetnika, oseća potrebu da Kosmet drži u srcu zauvek. Posle jedne duge rasprave na tu temu, i mog odgovora koji se može sažeti na ono što sam već rekao, on otvori torbu i izvadi parče kamena veličine pola pakle cigarete. "Evo ti brate kamen što sam odozdo doneo. Ja ću sebi poneti drugi kad sledeći put odem, a tebi evo ovaj da i ti imaš neku vezu sa Kosmetom."
Otišao je danas dole da malo sedi na barikadama. Planira i performans da radi. Ja još čuvam taj kamen jer mi moj prijatelj mnogo znači.

Овде стварно има неких јаких осећања. Мени је теча гадно рањен 1999. на Кошарама, стога иако ја нисам никада ( на жалост) био тамо доле, имамо неку "крваву" везу са Косметом. Стварно се надам да ће остати озбиљна тема.

fejz, kako uopšte možeš postaviti pitanje zašto bi otišao na barikadu? brate, zato što je to neki konkretan način da pokažeš ljubav prema tom kosovu ili ljudima dolje ako ti je stalo umjesto da otvaraš ovakve teme... kad su mogli ljudi iz banjaluke sjesti u kombi i otići da malo zamijenu one dolje na barikadama da i oni obave neki svoj posao, mogli bi i ovi što se proseravaju sa parolama i samo vikanjem...