Prijava

Srećna krsna slava jednoj Jovani sutra, simpatiji mojoj iz prvog razreda.
Gde god da si srećan ti sv. Avramije i početak slave

ПРЕПОДОБНИ АВРАМИЈЕ ЗАТВОРНИК
11. новембар Присиљен од родитеља он се венча, но на сам дан венчања
остави и невесту и родитеље и дом и све, и удаљи се у самоћу на велики подвиг. Подвизавао се 50 година. Само два пута изашао из своје келије за све то време. Први пут изашао по заповести дотичног епископа, да преведе у веру Христову неко село незнабожачко. Други пут изашао, да спасе своју заблуделу синовицу Марију. Упокојио се мирно 360. године у 70. години живота на земљи.

Sv. Jovan Krstitelj, 20.01
Za potrebe odmora se švercujem preko Aranđelovdana lolo

Koju preslavu preslavljaš?

SVJATI SOFRONIJE

Аранђел за дес дана, кога пут нанесе у Косјерић може доћ да се нарокамо.

hahahah ladno postoji sveti sofronije
sprdo sam se,slavim svetog luku,bila slava pre 12 dana
dolaze mnogi clanovi rodbine koje vidim samo tad,znaci uvek me vide samo kacam urokan od alkohola vec godinama :D
ae da sam pijandura neki,nego pijem bas retko,a uvek se potrefi da se sretnemo bas tad,lolo,ko alkos najgori sam u njihovim ocima,verujem

Dvaesprvog idem na 5-6 slava, porodično, pa na Nikoljdan na još 3-4 isto porodično, i tu se nakupi 9-10 porodica, neđe oko 40 ljudi. E onda, njih 40 mi nagrnu odjednom devetnaestog uveče i 20og cijeli dan, nemam đe da ih smjestim + još 20oro što ih dođe sa ostalih slava što ih zadužimo, ludnica. Pošto je kod nas običaj da se slava dočekuje noć prije same slave, ko Nova godina, 19og imam goste do 4-5 ujutro, pa do 6 raspremam i brzo u krevet da iskoristim da se naspavam 2, max 3 sata do prve sledeće ture gostiju koja dolzi u 8, pola 9.
Svijeća, ikona, kandilo, velika slika Ostroga da upotpuni atmosferu, bogata trpeza. Napolje snijeg sipa, a unutra toplo, fina priča, šala, idila.
Glupo se urokat na svoju slavu?

Није глупо, тако је једино подношљиво.

Ja preslavljam Spasovdan. Mala preslava mi je i Sveti Savo koji je sedam dana posle sv. Jovana.
Spasovdan je sličan slavi, samo bez žita. Isto se jede i pije sa dosta gostiju.
Sv. Ilija se isto obeležava praznično i tad bude par gostiju i kumova jer je stara seoska preslava.
Mala Gospojina je do pre 200 godina bila porodična preslava. Sad se ne obeležava, ali se isto malo svečaniji ručak pravi i deda napomene da nam je to stara preslava.

Мени је прислава прва недеља после Петровдана, дакле у јулу ваљда.

Vi samo nesto slavite. Koliko to govori o svecima?

Ne slavim moj Djurdjevdan otkad mi je ćale umro, ali zato obično djedu pomažem dosta oko Svetog Simeuna 14. septembta...

Meni je slava sad u četvrtak Sveti Vrači, a preslava Mitrovdan, pre 3 dana

Neka ti je srećna slava Mito prekosutra

Ček, preslava?
Kod nas toga nema, il' se varam?

ja misli kad kazu 'preslava' da je to ono sto pored slave slavis..
kod mene se zove 'posluzivanje', to slavis uoci neke slave koju izberes.
ja msm da je to 'preslava'

Slavim svtog Juicea prepodobnog FuKru93. Dok zito se sluzi kazujemo stihove njegove.

Mi Sremci Svetog Nikolu slavimo mrsno i ove što slave posno gledamo onako malo sa žaljenjem što moraju da krkaju prebranac dok mi klopamo vruću jagnjetinu i mimozu. A kada krenu sa pričom kako je to samo i isključivo posna slava, ne ulazimo u rasprave, nego se samo nasmejemo jer kapiramo koliko bi voleli da su na našem mestu ali jebiga.