Prijava

Pravda za Jova! Udomite Jovu! Nađimo odgovarajući smještaj Jovu!
Otvoren žiro račun za pomoć Jovu! Paradirajmo za Jova!
Srđan Dragojević snima dokumentarac o Jovu! Biljana Srbljanović piše odveć gorku melodramu o Jovou.
Svi smo mi pomalo Jovo! Beograd je Jovo, svet je Beograd!

Па то и кажем. Ништа нису урадили ако му не дају улицу.

Bilo bi lijepo ispred kolektiva Vukajlija da neko napravi tablu s nazivom ulice.
Prijedlog- Bulevar Jovove polomljene pičke

Naslov teme je nešto najgenijalnije što sam ovde pročitao poslednjih meseci.

A o temi: Zanimljivo je kako niko, pa ni internet drvoseri koji su uglavnom svemogući, ne može da bude toliki demokrata, liberal, anti-udbaš, antifašista ili šta već pa da do kraja poštuje nečiju ličnost i fizički integritet. Ko god to bio. Dakle, Jovo udbaš, stoka - sve to stoji, ali je dovoljno da vi, veliki borci protiv zala koja je udba počinila, pozdravite udbaške metode zaskakanja u uličici. Još mudrujete - nije trebalo da ga udari da ne bi od njega pravio žrtvu. Dakle, ne zato što je ovaj čiča i građanin i čovek, nego zato da ne bi ispao žrtva. To je vrlo anti-udbaški stav.

ет Окс
да ли би тако размишљао да ти је отац, мајка, деда или баба била на листи "чиче, грађанина и човека"?

ти, у суштини, мислиш да њему ништа лоше не треба да се деси иако допушташ да је можда то и заслужио?

Oks ne piši svašta.
Ja sam ovdje postovala isključivo jer im se pišam na medijsku halabuku koju će pretvoriti u političke poene. Ko je rekao da iko podržava nasilje u bilo kojem obliku? Baš naprotiv. Čitaj postove.

A u pičku materinu, sad ću morati dijeliti obrok s Jovom- keruša Mila maloprije

http://i.imgur.com/Tz3ht.gif

да ли би тако размишљао да ти је отац, мајка, деда или баба била на листи "чиче, грађанина и човека"?

Bi kurac tako razmišljao! Uz svo dužno poštovanje Oksu. Žao mi je što ga nisu pre išutirali, dok se još držao a ne sada kada je mumija! Zato kažem da sumnjam da je neka mlađa osoba to uradila(ovi mentoli iz Obraza i sl.) i mislim da je u pitanju prebijanje golootočkog duga.

да ли би тако размишљао да ти је отац, мајка, деда или баба била на листи "чиче, грађанина и човека"?

ти, у суштини, мислиш да њему ништа лоше не треба да се деси иако допушташ да је можда то и заслужио?

Najčešće odustanem od učešća u raspravama jer ljudi ne čitaju pažljivo. Dašta da treba da mu se desi nešto "loše", kao što kažeš. Ja bih to nazvao pravdom. O Golom Otoku znam dosta, i svi tamošnji dželati bi trebalo da su po kazamatima. Ali nemoš se zaogrnuti oreolom demokratije, pravde i anti-udbaštva i onda slaviti što je nekog (bilo kog) neko drugi (bilo ko) na ulici prebio zbog nečeg (bilo čega). Dakle, budite konsekventni u stavovima kad već država nije u pravdi.

Ako mislite da treba čoveka prebiti na ulici jer je zločinac, onda nemojte da se pozivate na demokratije i kurce-palce i opet sve u redu. Dakle ja insistiram na revnosti u stavovima, a ne na tome da Jovu ne trba tući. Ja, evo, baš mislim da treba.

Taj Jova je radio to za državu, koja mu je za to dala penziju od koje i sada živi, što znači da se državi sviđalo i da joj se i dalje sviđa to što je on radio i da joj je bilo korisno.
Dakle, država je kriminalac i bagra, a ne on, jer je on to radio za državu a ne za sebe...i radio je ono što su mu rekli da treba da radi.

Dakle, udaranje u njega je slično onome kao kada pas mrzi i ujeda novine kojim ga biju, a ne onoga koji je te novine držao u ruci...

Dakle, država je kriminalac i bagra, a ne on, jer je on to radio za državu a ne za sebe...i radio je ono što su mu rekli da treba da radi.

И он је багра сам по себи. Лош човек.

Нисам ни знао ко је он, за удбу сам чуо, за њега не, и треба му то, нека, нека...

Ja nisam za to da Jova treba tući. Jova treba u zatvor da ide, samo kad bi tamo imao ko da ga pošalje. No...Jova nema ko tamo poslati.
I dalje čitam postove i ne vidim da je iko slavio to što je Jova prebiven.
Ali kako mi znamo da li je Jova prebiven? Da nije možda pao? Moja pokojna mama je jednom klecnula koljenima i pala. I svi mislili da je pijana, troje prošlo kazala pored nje niko da joj pomogne. Ali nije rekla da je iko tukao jer je bila ovo ili ono. Npr. mogla sam ja reći da je nju neko prebio jer ne voli moje pisanje na Vukajliji ili tako nešto. I nije došla ni B92 ni Dnevnik. Nije bila nešto doduše politički angažovana.
Ja sam takođe jednom pala na snijegu. Da ne bi drugarice da me pridrži ja bi' pukla glavom od ivičnjak i tako obradovala čoeka. Ni tad nije bilo novinara da proprate događaj.
Ali jebaji ga, ja nisam liberalna k'o Sonje, Nataše i slično.

Дечко је усташа.

Затвор, свако може да пребије пензионера, ал' нико неће да осуди човека.

И он је багра сам по себи. Лош човек.

Normalno da jeste, nemaju normalni ljudi stomak za to. Ali, on je bio bagra sa blagoslovom za to da bude bagra...

Dakle, država je kriminalac i bagra, a ne on, jer je on to radio za državu a ne za sebe...i radio je ono što su mu rekli da treba da radi.

Postoji i neko stepenovanje odgovornosti u celoj priči, na stranu što mu nije samo država bila poslodavac, i ne samo jedna država. Taj čičica je veoma dobro znao šta radi, i najpre je on radio za sebe. Time se danas i hvali, što mu je jedino pozitivno, ne pokušava da se opravda kriveći druge već je dosledan priči koju gura ceo život. A tvoj je primer kao kada bi za nepravedno banovanje optužili samo sajt a ne konkretnog moderatora, pod pretpostavkom da je nepravedno banovanje moguće. :) Joj, tema je stvarno užasna kada joj se priđe bez humora i kada se sagleda čitav haos života ovde.

Jbg...:-)))

Pa kako bre da bude smešan Goli Otok i Jovo Kapičić? :-)

Joj, tema je stvarno užasna kada joj se priđe bez humora i kada se sagleda čitav haos života ovde.

Па да. Али не само код нас. Осликава правду свуда. Колико је нацистичких генерала и осталих са чиновима избегло суђење? Колико их је побегло у Јужну Америку. А кад случајно прочиташ негде шта су све радили по логорима, дође ти да узмеш мотку и да идеш од места до места док их не нађеш.

Za Goli otok je bio prvi u lancu komandovanja... haha da umreš od smeha.

Јово треба да одговара пред судом. И ови клинци што су га тукли треба да одговарају наравно.
Јово треба да добије заслужену казну за своја недела из прошлости. Ратни злочини не застаревају а ја лично знам за случајеве стрељања народних непријатеља од Јова и братије и пре Голог отока.
Са друге стране не подржавам што бију чичу од 93 године. Што јунаци нису ударили на неког млађег?

Све у свему. Капичић је ратни злочинац који се слободно креће и треба да одговара за своја дела. То би било то.

Буди логораш дечко, држи логор и чувај спискове су ким си ручавао и неће да те дирају. А жртве само могу кома.