Prijava

Како бре, да га реинсталирам? Ај ово симбиан јесте, мож'бит'да је до софтвера, а шта да чиним? Опет, како да га реинсталирам, пошто сам радио хард ресет пре неколико месеци?

Не шалим се, Смаре. Ако се тај тон за поруке који је на порукама океј јачине буде слабије чуо као тон за позив, онда је софтверски проблем дефинитивно. Или подешавања, ал' видиш да он каже да нису подешавања.

Тон за поруке је јачи јер је продорнији онај звук, да тај тон стави на мелодију звона исто би се чуо.
Ради се о томе да су исте јачине само је продорнија мелодија па му се чини да је јаче.

Фабрички је телефон такав, јебига, није намијењен за журке уз телефон ка музичке нокие и ова гломазна срања која имају по два звучника.

Рецимо овај телефон
http://www.letsgodigital.org/images/artikelen/109/nokia_6300_zoom.jpg
Има доста јак звучник, али после одређеног времена почне да пршти и то ни на шта не личи

Kupi nokiu 3310

+1

Никад ме није издао, радио је пос'о боље него овај крш који имам сад, а који је три генерације испред, мајкемуга.

Како бре, да га реинсталирам? Ај ово симбиан јесте, мож'бит'да је до софтвера, а шта да чиним? Опет, како да га реинсталирам, пошто сам радио хард ресет пре неколико месеци?

Не ресет, него реинсталирање.

Прикачиш га за комп са УСБ-ом (не са блутутом) имаш програм за нокие, а преко њега скинеш

Nokia Software Updater

и само га покренеш, изстискаш ОК и ето...

А да ми не побрише податке и остало? И шта могу да добијем тим ре-инсталом? Мислиш да може да се појача звук?

И који програм за нокије?

Реинсталацијом добијаш нови софтвер
- Бришу се подаци са телефонске меморије (именик, поруке, слике, музика)

Ја мислим да не може, али то је једина ствар која још може да буде јер сам ја сигуран да је то једноставно такав телефон.

Силуј и ти њега :) иначе и ја мислим да је до телефона, покушај да га повежеш на нет и апдејтујеш софтвер ако не могне мењај звучник.

иначе и ја мислим да је до телефона, покушај да га повежеш на нет и апдејтујеш софтвер ако не могне мењај звучник.

Да, стави му неки пиониров од 100 вати :Д

Јел могу да се мењају звучници? Озбиљно?

Оставите ми идеје, а ја сутра поступам по њима па ћу рећи шта сам урадио.

Па могу у принципу, али то ти је срање у бојама, џабе то радиш, добијеш исти звучник, исту јачину тона, ништа ниси направио.

Оставите ми идеје, а ја сутра поступам по њима па ћу рећи шта сам урадио.

Чек, објасни ми као да га ре-инстал:
прикачим на УСБ
искочиће оно изаберите хоћете ли да складиштите простор...
Реците ми читав ток операције и који програме да скинем.

Скинуо Пц суите. Шта сад?

брате и ја имам ц5, ал звук је скроз нормалан...

Имам Ц5, звук звона и музике је океј, али у разговору се чује слабо у пичку материну. Можда има везе са тим што ми је испадао бога оца пута, али опет, изгледа да је то уобичајен проблем за овај фон.