Prijava

Jel neko čitao serijal 'Mač senki'? I kakav je?

Ovako, ljudi, treba mi pomoć, ne znam gdje da pitam, pa reko' ajde ovde. Čitao sam knjigu kao klinac, čini mi se da je čak u pitanju serijal knjiga, al' nisam siguran, uglavnom, žanr je epska fantastika, ne sjećam se tačno o čemu se radi, samo znam da opisuje više priča koje se na kraju isprepleću, jedna prati mladog čarobnjaka koji nekako završi u drugoj dimenziji i drugom svijetu i tamo izučava magiju dosta napredniju od one koju poznaje, a istovremeno se otvori portal između njegove dimenzije i te dimenzije u kojoj se on nalazi i ljudi iz te 2 dimenzije počnu da ratuju jedni sa drugima i na kraju shvate da su oni u stvari jedan narod koji je živio prije hiljadu godina zajedno, a onda je došao neki demon, čudovište, koje ih je rastjeralo u razne dimenzije, tako nešto. E, i na toj planeti sa koje su došli kroz portal ti ljudi iz druge dimenzije, na njoj kao nema metala, ili ima vrlo malo metala, pa su im oružje i oklopi napravljeni od drveta i mnogo su napredni kao. Ako je nekome poznato, neka pomaže, ja razbijam glavu već par dana, ne mogu da se sjetim.

U trenutku mi je zaličilo na serijal Malazanska knjiga palih/posrnulih....ali nije to u pitanju.

Liči mi i na jednu knjigu tj. serijal (trilogija valjda) gde je jedan od glavnih likova neki dečak od nekih 15ak godina koji je čarobnjak i čije je celo telo, a i glava ispisano raznim runama. Tu valjda postoji neko putovanje kroz dimenzije i neke senke kao.

ninka_92
Ovako, ljudi, treba mi pomoć, ne znam gdje da pitam, pa reko' ajde ovde. Čitao sam knjigu kao klinac, čini mi se da je čak u pitanju serijal knjiga, al' nisam siguran, uglavnom, žanr je epska fantastika, ne sjećam se tačno o čemu se radi, samo znam da opisuje više priča koje se na kraju isprepleću, jedna prati mladog čarobnjaka koji nekako završi u drugoj dimenziji i drugom svijetu i tamo izučava magiju dosta napredniju od one koju poznaje, a istovremeno se otvori portal između njegove dimenzije i te dimenzije u kojoj se on nalazi i ljudi iz te 2 dimenzije počnu da ratuju jedni sa drugima i na kraju shvate da su oni u stvari jedan narod koji je živio prije hiljadu godina zajedno, a onda je došao neki demon, čudovište, koje ih je rastjeralo u razne dimenzije, tako nešto. E, i na toj planeti sa koje su došli kroz portal ti ljudi iz druge dimenzije, na njoj kao nema metala, ili ima vrlo malo metala, pa su im oružje i oklopi napravljeni od drveta i mnogo su napredni kao. Ako je nekome poznato, neka pomaže, ja razbijam glavu već par dana, ne mogu da se sjetim.

Znajeva kugla, Goku je decxak

Đoto, moglo bi da bude to, kako se zove trilogija?

Čovek koji je poverovao da će Porto da izbaci Bajern, e to je epska fantastika

Nije trilogija, ima četiri knjige i peta se piše. Prva knjiga je izašla 2008.

A serijal se zove "ciklus demona" "the demon cycle"

Prva knjiga o kojoj pričam je "obojeni čovek" "the painted man", mada se kod nas prodaje pod nazivom "noć demona".

Nije ovo, al' zvuči zanimljivo, moglo bi da se pročita.

Našao sam, serijal od Fajsta, Čarobnjak: Šegrt i nastavci, 6 knjiga ima.

Najs, tema već ima.

A. Sapkovski - Saga o Vješcu
R. Džordan - Točak Vremena
N. Gajić - Bajka nad bajkama
D. Gemel - Legenda (Započet "Kralj iza zatvorenih kapija")
M. Petković - Perunov Hroničar (prva od tri knjige)

Planiram da čitam Sandersona, i to Red Magle.

Pročitao Red magle, preporuka topla svima koji su čitali Točak vremena, mada ko je čitao točak zna da ga je Sanderson završio i vjerovatno već sada čita ono njegovo najnovije, arhive svjetlosti ili takvo nešto.

Procitao sam u zadnje vrijeme bas dosta epske fantastike.
-Serijal Vukodava prva knjiga odlicna, druga solidna...zadnje dve govno.
-Tocak vremena obilan...solidan, dosta likova, dobro razvijen svijet i filozofija...zenski likovi bezveze, svi preslikani, sve zene oce da komanduju i kad su nervozne cupkaju suknje itd itd...oko osme knjige dosadi malo serijal jer se uspori radnja bas dosta...ali zadnje tri knjige koje se Sanderson radio izvuku sve jer konstantna akcija.
-Vicer serijal ili ti Vestac...prve dve knjige su solidne...ali Sama saga o Vescu, tj ostalih pet knjiga, je odlicna...igrica se nastavlja direktno na knjige...slovenska mitologija pomjesana sa nordijskom...preporuka.
-Gejmotron serijal ili ti Pjesma leda i vatre zna se vec... naravno bolji od serije...mnogo vise likova...razlicit pristup nekim likovima...detaljnije od serije naravno..itd itd.
-Od Robin Hobb iz njenog "The Realm of the Elderlings" kod nas je preveden samo prvi serijal Vidovnjaci i citao sam na engleskom "The Tawny Man Trilogy" koja se nastavlja na Vidovnjake...odlican serijal...odlican svijet sa zanimljivom mitologijom...prvi serijal vidovnjaci mnogo bolji od drugog.
- Serijal Kapije svjetova Rejmonda Fajsta...Procitao 6 knjiga koje su prevedene na nas jezik. Nije lose za procitati...pomalo predvidivo...standardna fantastika...broba dobra protiv zla...po meni nista posebno, ali drzi paznju.
-Prvi zakon od Dzo Aberkrombia...procitao 3 knjige iz serijala i zasebnu knjigu "Posluziti Hladno" smjestenu u tom svijetu cija se radnja desava poslije zavrsetka originalne trilogije. Soft verzija Gjemotrona...znaci nema standardnih heroja sa sve pozitivnim vrlinama...svi likovi imaju "mane" i nije standardno crno-bijelo, dobro protiv loseg...Ne pobjedjuju uvijek dobri i uvijek neko iz sijenke vlada i petlja...Velika preporuka za ovo.
-Isto od Aberkrobija serijal Skrhano more...slicno pisanje kao i kod prvog zakona ali po meni za nijansu losije...mnogo dinamicnije i radnja se dovija brze...po meni mnogo preskakanja i nepotrebne zurbe ...romani sa mnogo dobrom idejom i podlogom..i mitologijom ali pomeni previse zbrzana i likovi nedovoljno razdadjeni...veoma blijeda kopija prvog zakona.
-Patrik Rotfus Hornika o kraljeubici...prve dve knjige Ime vjetra i Strah mudrog izasle treca se ocekuje ove godine... Mnogo drugacije od standradne epske fantastike koju sam citao...Odusevljen sam ovim knjigama. i sa nestrpeljnjem ocekujem treci dio... Nema standardnih magija i carobnjaka...nego vise alhemicarsko-ezotericni pristup tome i sve detaljno objasnjeno...Rotfus kroz retrospektivno pisanje odlicno te uvlaci u svoj koncizno stvoren svijet i pruza pravo zadovoljstvo za citanje. Ne treba biti ljubitelj epske fantastike da bi se citale ovde knjige. Obavezna preporuka.
-Trenutno sam poceo da citam serjal Malazanske knjige palih...trenutno sam na prvoj knjizi iza sad me drzi paznju i djeluje kao odlican serijal...vidjecu kad procitam...

Ovako, već dva puta pokušavam, ali nikako da dovršim Noć Demona od Pitera Breta, inače prvi deo serijala Demonski Ciklus.

Od dosta ljudi sam čuo sve najbolje o knjigama, da je priča odlična, likovi zanimljivi... tako da mi ne preostaje ništa nego da se bacim na čitanje, kad "ugrabim" malo slobodnog vremenaº

ºP.S. istog imam na pretek, nego aj ono da kažem kao da zbog prebukiranog života nemam vremena (volje) da čitam knjige malo za promenu lolo