Prijava

Је ли могуће ово?

Мислим да живи у кући и оно да је пуштам у двориште понекад...

Како корњаче живе? У каквим условима?
Како се хране, чиме?

Би ли могле да живе у кућу уопште?

Озбиљно питам, дакле без спема.

Uzmi one male, njih možeš u terarijumu da držiš, ili u akvarijumu sa ostrvcem ako su one vodene.

A jedu govna, šta znam, travke neke.

Moja sestra je imala onu mini kornjaču za ljubimca. Ne jede mnogo, ne kreće se mnogo. Ne znam zašto ali je posle 3 godine naprosto uginula...

Јел мислиш на шумску корњачу или на оне мале кепеце?

Kopnena?
Moze u dvoriste...
Vodena ne moze u dvoriste.

Moj drugar ima kornjačicu, ne pušta je u dvorište, eventualno malo po kući. Ima terarijum otprilike 403030cm, pola suvo pola pod vodom. Obično joj daje zelenu salatu da jede.

Не бре, мислим на оне велике корњаче што шетају слободно, онакве неке

Мислио сам да је држим у кућу, да шета слободно, нешто ми жао да их затварам у акваријум мали

Kupis hranu za kornjacu vodenu u radnji za ljubimce kucne,a mozes i mesni narezak nekad da joj dajes...kopnena jede biljke.

A gle ga crnogorac.
Oce kornjacu da ne mora da seta ili da juri ljubimca.

Nego.
Moze kornjaca, imas one manje vodene, drzis ih u akvarijumu sa malo vode i ostrvom nekim de se popnu.
Daju se kapi u vodu da ne bi oslepele.

A mozes i velike isto, u akvarijum samo ne znam da li ide voda.
www.pet-centar.rs
Potrazi ovde o njima, dosta dobrih saveta imas.

Не бре, мислим на оне велике корњаче што шетају слободно, онакве неке

Samo u dvoriste,hrane se biljkama

Имала моја другарица неке мале, можда њих пар, знам да им је куповала храну, потражи негде на нету, јебем га. Мени се једна посрала на руку, тога се добро сећам, значи серу, и смрди, купи кера.

Ja sam imao od 2000-2005 u akvarijumu
Kad sam ziveo u Crnoj Gori kao klinac 1998,hvatao sam kopnene i stavljao u dvoriste,ali su bezale.

Kad sam bio klinac ćale je upecao barsku kornjaču, držao sam je u dvorištu par nedelja dok je nisam pustio nazad u vodu. Šta ja znam, nisam joj ništa davao da jede, non-stop je čapkala travu, a i nisam znao šta da joj dam.

Što ne bi mogao da ih držiš u kuću ? Naravno da može .. samo im obezbedi neku travu, biljke neke čime li se već hrane ...

Imao ja dve. Smrdi soba čitava za njima. Bolje je pojedi il' je ostavi na miru.

Kupis hranu za kornjacu vodenu u radnji za ljubimce kucne,a mozes i mesni narezak nekad da joj dajes...kopnena jede biljke.

Zamišljam kornjaču kako polako otvara mesni narezek onim otvaračem i umirem od smeha kao kreten. :)

Па то ме занима.

Нпр да ли много смрди кад каки и мора ли да јој буде рецимо подлога земља итд.

Ја могу да направим ограду напоље за њу рецимо, оградим 2 метра или тако нешто, али не знам у каквим оне условима спавају и живе иначе, мислим на природне услове?

Те велике шумске сам ја хватао у селу, једна је била ненормално велика, као рукометна лопта. Оградио сам им део у дворишту где је било цвеће и трава, па било је бар 25-30 квадрата. И од хране сам им давао свашта, од зелене салате преко детелине до јабука, и чак им правио базене али кад сам видео да не једу ништа него да само траже начин да се искобељају одатле ја их вратио у природу. Али стално их виђам кад одем тамо, чак мислим и да успем да препознам неку од тих :)

Ја могу да направим ограду напоље за њу рецимо, оградим 2 метра или тако нешто, али не знам у каквим оне условима спавају и живе иначе, мислим на природне услове?

Zemlja i trava i to je dovoljno

Nemoj posle da se zalis kako si joj polomio oklop koristeci je kao frizbi.

Jaooo kolko jez kenja sunac ti!