Prijava

u vise dimenzija i frekvencija,teoretski je moguce da su odmah tu i da ne vidimo jedni druge

Ako je tako i "život" može da postoji na puno nivoa, onda je to stanovište koje je praktično veoma hrišćansko.
Dakle, 'ladno može da postoji raj koji ne vidimo, pakao, duša koja je besmrtna može da postoji...pa i sam Bog, zar ne?
Ne vidimo to sve samo zato što je u drugom obliku i dimenziji, zar ne? :-)

Edit:
Nadam se da nisam suviše u oftopiku.

teoretski moze,al isto nista vece sanse nema da postoji nego recimo neka bajka ili basna ili crtani film i tako to...

Dakle, 'ladno može da postoji raj koji ne vidimo, pakao, duša koja je besmrtna može da postoji...pa i sam Bog, zar ne?

Znači moguće da smrt onda nije ništa posebno već običan, svakodnevni prelaz između dimenzija. Jebote, tolki ljudi se ubiše od kukanja i plakanja nizašta, znaš li ti kolko košta dobra narikača ovih dana?

Vanzemaljci postoje i oni su vec tu na Zemlji hiljadama godina. Njihov svet ja paralelan nasem, mi njih ne mozemo videti zbog ogranicenosti nasih cula, a oni nas mogu, Pod odredjenim uslovima, mogu uzeti i ljudski oblik. Inace to su bice sazdana od energije, nemaju fizicko telo.

Znači moguće da smrt onda nije ništa posebno već običan, svakodnevni prelaz između dimenzija.

Pa tako BAŠ sve religije kažu... Mislim, kako da baš niko drugi nema nikakvo drugo objašnjenje za to, nego se baš svi slažu "u iskazima"? :-)

Ali svemir je toliki da mora postojati i tih vanzemaljaca koji funkcionisu kao i mi.

teoretski moze postojati sve sto se moze i ne moze zamisliti i ako je svemir beskonacan u svim dimenzijama,to je i tako
religije se opet vracaju na nulu tu

A to je zato što nisam video ama nijedan valjan dokaz o njihovom postojanju.

Као што ни они нису видели ниједан доказ о нашем постојању. Несавршенство технологије, мерних инструмената, оптике, ракета, не иду нам у корист. Готово сам сигуран да живот постоји ван Земље, макар у најпростијем једноћелијском облику. Али како то да сазнамо, кад нам је најближа насељива планета, онај Кеплер, удаљен 500 светлосних година. Значи, прво треба направити машинерију која је способна 500 година да путује кроз маглине, планетарне системе и астероиде, а да јој брзина не падне испод 300000 км/х. Физика нам не иде на руку. Значи, тај живот који је способан да својом вољом пронађе баш планету Земљу у свемирској запиздини, или има технологију из бајке или не постоји. Тј, постоји, али су вееееооооома мале шансе да је догурао до наше планете.

Домен виших димензија не бих да уплићем, јер га не можемо сазнати. Перцептивно смо ограничени на овај континуум ком припадамо, и то му је то. Евентуално можемо сазнати њихову пројекцију на наше три димензије, али то и није неко сазнавање.

ma ti dokazi koje hoce da vide ljudska bica to nije bitno

traze dokaze,dalje od meseca videli nisu

Ma nema šanse da se putuje po ustaljenim metodama tipa sedi u raketu i zajaši zvijezde lolo. nači,nikako ustaljeno konvencionalan način putovanja ne dolazi u obzir. Onaj fazon u filmu 'Konačni Horizont'' mi deluje kao jedino logičko putovanje kroz svemir. A od toga nema ni mojega.

Ja sam gledao na prvoj pre neki dan u explozivu, neki cica je stupio u kontakt sa njima.

Rekli su mu ko ce da pobedi na izborima u Srbijij,i po ceo dan caskaju.
Cica penzioner ima redovna primanja nemora da radi pa ga zabole moze po ceo dan da caska sa vanzemaljcima.

Možda zvuči kao banalizacija, ali nije.

Mislim, više ti je verovatno da postoji vanzemaljac sazdan od energije, nego nešto što je takođe sazdano od energije na isti taj način o kome govoriš, a definisano je na Zemlji pre više hiljada godina kao "Bog", "anđeo" ili "đavo".
Ne razumem zašto?

gaskonj,pazi ovo
recimo putujes svetlosnom brzinom
do meseca si tu za sekund
do sunca za 8 minuta
do nalblize zvezde 4 godine
do najblize galaksije 2,5 milione godina
ljudi previse gledaju filmove,pa smatraju moze lagano svemirskim brodicem na vikend do susedne galaksije

to ti kažem Džoni, pogle šta sam napisao u prethodnom postu.

sto bih putaovao na sunce kada tamo nema zivota, izgoreo bih.

Koji cu k... na mesecu kada tamo nema zena.

A do zvezde da putujem 4 god. e to ne bih, imam hronicnu upalu besike ne bih zidrzao.

Galaksija ...pih toliko ne bih ziveo.

Mene vise interesuje koliko bih putovao na vasar u turiji ili na kobasicijadu.

dobro je,plazma,jako si duhovit,evo valjam se od smeha

gaskonj,pa znam,slazem se s tobom,dodajem tvom tekstu :)

Ima da putujemo kao hologram.

Punjac ljubavi, nisam spemovao, izgleda da je to što sam napisao isuviše teško za svakog balavca...
Btw Evropa ti je Jupiterov mesec, a ovo sa Sumerima...hm
:*