Prijava

zašto tripujete da se hrišćani vode nekom logikom? valda znate da im to nije jača strana

нисам, наравно, чито све претходно, али мислим да није ствар у томе дал су чисте, прљаве, животиње ил неживотињ, е него што је де факто мањи ужитак у једењу рибе него у једењу масне прасетине, начи чисто у духу уздржавања али и служби здравља и прочишћења, како духовног тако и телесног

e to za ribnjake, ne znam, ja sam na pijacama u tim ribarnicama viđala da imaju žive ribetine u nekim akvarijuma, koji su toliko prljavi da se te ribe ni ne vide, samo vidiš da se nešto migolji. i ima ih pun kurac riba unutra, ko u dvajespetici u vreme špica.... u svakom lučaju izgleda fuj, ne bi ti ja to jela da mi platiš!!!!

мислим да није ствар у томе дал су чисте, прљаве, животиње ил неживотињ, е него што је де факто мањи ужитак у једењу рибе него у једењу масне прасетине, начи чисто у духу уздржавања али и служби здравља и прочишћења, како духовног тако и телесног

Не бих ја рекао да је то. То је ствар укуса. Што су онда млеко и млечне прерађевине мрсне?

ja sam na pijacama u tim ribarnicama viđala da imaju žive ribetine u nekim akvarijuma, koji su toliko prljavi da se te ribe ni ne vide, samo vidiš da se nešto migolji. i ima ih pun kurac riba unutra, ko u dvajespetici u vreme špica.... u svakom lučaju izgleda fuj, ne bi ti ja to jela da mi platiš!!!!

А једеш ли прасетину? Јеси икад видела свињац, свиња сере по себи и једе своја говна, али ми њу касније једемо, замисли, ал' укусно мајку му. лоло

Не бих ја рекао да је то. То је ствар укуса. Што су онда млеко и млечне прерађевине мрсне?

Да... можда није баш у укусу и ужитку али је сигурно ово да је риба ту због здравља узето у обзир каце смишљало све на саборима у првим вековима

bogme comatose, vidla sam i svinjac, i štalu i kokošinjac, i ništa od toga mi nije izgledalo čisto! još nisam vidla čistu kravu ili kokoš, baš kao ni svinju. al realno, ne jedemo mi te životinje, već one koje se uzgajaju u tim nekim, kako se to zove jebemliga, farmetinama, i tu su sve životinje u apsolutno istim uslovima, u sićušnim boksovima, ne pomeraju se, napred jedu, nazad seru, i to ti je to...

a ovo što kaže david, možda ima veze sa procetnom životinjske masti? nisam čitala celu temu, jel reko facafaca nešto? on je pop, ko će znati ako ne on?!

Ribe nisu životinje, ribe su mačke, a samo poneka je životinja jer mi ne da kad je lepo pitam.

Neko reče da riba ne krvari. Kurac ne krvari. Saće da probam nađem sliku jedne dok sam je masakrirala.

Logika je za pičke!

sad sam pregledala temu, ladno ni facafaca ni laki nisu postovali, bez njihovog stručnog mišljenja ova tema nema utemeljenje u nauci!!!

a vučica stavila ovo http://www.opusteno.rs/pitanja-i-odgovori-f138/zasto-je-riba-posna-t12235.html

pa gambi reko "po toj logici i zmija je posna" a menni palo na pamet da je onda i morska kornjača posna, i svaka zapravo životinja bi bila posna da je dovoljno dugo držiš u vodi....

bogme comatose, vidla sam i svinjac, i štalu i kokošinjac, i ništa od toga mi nije izgledalo čisto!

То сам навео пример, због твог поређења риба са свињама у смислу нехигијенских услова у којим живе. Ништа друго.

Ribe nisu životinje, ribe su mačke, a samo poneka je životinja jer mi ne da kad je lepo pitam.

http://www.seriouseats.com/images/20100901-tc4.gif
лолол

ribe piške i kake u vodi u kojoj se nalaze, skroz nekul, nači koi fuj.

Prasad za amfibije!!! Zovite životinjologe da menjaju udžbenik!

pa da, onda je i morsko prase posno :P

Neki protein je morao biti dozvoljen, a riba je bila džabe - odeš i upecaš. Kapiram da je to bio osnovni princip, a kasnije su samo izmislili razlog da prikriju istinu. Proteinska deprivacija je osnova umanjivanja sposobnosti odlučivanja kod čoveka (negde sam to objašnjavao, pa sad neću) - muslimani kažu da ne jedu svinjetinu jer je svinja prljava, a ko nije video ovcu u prirodi ne zna koliko je ona prljava. U stvari je princip da masnoća u vrelim krajevima (odakle Islam potiče) nije baš dobra za organizam. Dakle, sve ima svoje utemeljenje u medicini, samo su posle izmislili 1700 evra za akcije...

zavera ribarskog lobija?

Ma jok, bre, kad mozak ne dobija proteine lakše prima nove ideje, a ovce i krave bile skupe da se jedu :)

hah, nisam to znala... sad mi je jasno zašto se bolje osećam kad ne jedem meso... isključi se mozak pa mi lepše :) prelazim u vegetarijance!

Свашта хришћани трипују, ово је још и добро какавих све трипова има.
Мада, ко право пости не једе ни рибу, уздржава се од свих грехова и грешних мисли. Ако је тачно да мушкарци преко 200 пута дневно помисле на секс онда је у старту сваки пост неважећи. Дакле пост је неприродан и треба га избегавати, непотребно и фејк скроз.

Nisam citao celu temu al vidim da nije resena misterija :)
Riba je posna zato sto se mresti, tj beskontaktno se razmnozava(nema sexa ). Eto, resena misterija, jos ima i logike.
Pravoslavlje FTW ! <3