Prijava

Ajd' za pocetak: ko zna po kome je baba Višnjina ulica u Beogradu dobila ime?
Preporuka: biće zabavnije ako se ne traži po netu, nego ko zna-zna, ko ne zna nek' pusti mašti na volju...

Pa po Baba Višnji,sto posto! :-)

Kažu da je Miloš("komšije" smo u Kragujevcu,tj. dvor je jako blizu mene),bio onako blesav na nju...

OK, pet za kraj godine...Žitomislićka?

Nekada sam živela u ulici 16. oktobra. Ne znam šta se desilo tog dana.

Srpska ulica u Nici i Tunisu.

Tošin Bunar na kraju Zemuna i kroz Novog Beograda, dobio naziv po nekom trgovcu Tošetu koji se valjda udavio u nekom bunaru u Zemunu...

E da, a ulica je dobila njegovo ime jer je deo zemlje oko Zemuna dao Crkvi, pa mu tako odali počast.

Zašto se Aberdareva tako zove?

Milan Kujundžić - Aberdar

U Podogricu, u naselje Drač, ima ulica koja se zove Kučka, kako bi' volio da znam po čemu ta ulica dobi to ime.

Po mađarskom predsedniku kinološke asocijacije, Lajošu Kučki
Next...

Главна улица у Земуну?
Ко је тај Главни по коме је улица добила име?

Mora da je neki komunista, oni su imali neke interne nadimke, pa su verovatno imali i Glavnog :).

Meш,о па вероватно по племену Куч, али вероватно то и сам знаш.
Вероватно :)

Ako tako veliš Harlekine, onda da ti vjerujem. A i Motiki. A ima jedna zgrada u Podgoricu što se zove "Seljanka", a druga "Zgrada mozgova". Za drugu znam što se tako zove, ali za prvu ne.

@ababovic
Ja mislim da je naziv nastao od rimskog oficira Glavijusa koji je jurio Kelte po Taurunumu dok ga nisu u'vatili i iskasapili tamo gde je sada MekDonalds. A i može biti jer je to glavno mesto da te pregaze neka kola...

Meso, jesu li to one sto prave cudne zvuke kad duva vetar?

Ti zvuci (za kurac me vuci!) se prave sami od sebe kad su zgrade jedna pored druge i puše vjetar (valjda, što zna' ja...).

"Bora i Ramiza"
Ko su ti dvojica, zna li ko, posto se jedna ulica u Podgoricu tako zove.