Prijava

Svakako da ateizam nije religija.
Religija je neki vid političke stranke s tim što su izborna obećenja mnogo veća, toliko velika da se pravdaju čudima. Svako ljudsko biće ima spoznaju više sile ali se poimanje te više sile inertno prenelo sa okoline (roditelja) pa se inertno priklanjamo nekoj od religija. Ateizam je bunt. Ateizam je religija globalizma. Ali to nije religija to je odsustvo religije. Jin ne može biti jang. Onog trenutka kada ne bude religije neće biti ni ateizma.

Ateisti su gori od najgorih vernika (bar po mom iskustvu). Ceo dan ce pljuvati bogove, popove, ljude koji veruju u nesto. Dizace u nebesa nauku koju sami ne razumeju (koja nije ni dokazana). Poenta je da vecinu vernika boli kurac da ga tupi o bogu i da pljuje po ceo dan pripadnike druge vere.

BTW, nisam vernik, al nikako ne zelim da budem ateista, jebo ja takvu masu.

Svakako da ateizam nije religija.
Religija je neki vid političke stranke s tim što su izborna obećenja mnogo veća, toliko velika da se pravdaju čudima. Svako ljudsko biće ima spoznaju više sile ali se poimanje te više sile inertno prenelo sa okoline (roditelja) pa se inertno priklanjamo nekoj od religija. Ateizam je bunt. Ateizam je religija globalizma. Ali to nije religija to je odsustvo religije. Jin ne može biti jang. Onog trenutka kada ne bude religije neće biti ni ateizma.

ko je ovo skontao nek digne ruku
?

Место што се искењавате о томе да ли је свемир бесконачан боље идите урадите нешто продуктивно у животу.

Werner:

ateista nije siguran da bog ne postoji jeote, kao što vernik nije siguran da bog postoji. da smo sigurni, to ne bi bila religija

Ja mislim da ti mal mesas ateizam i agnosticizam, agnostik(bez znanja) - ateista(bez Boga)

Ja mislim da ti mal mesas ateizam i agnosticizam, agnostik(bez znanja) - ateista(bez Boga)

agnostik je i vernik i ateista, ni jedan ni drugi ne znaju da bog postoji.

ili je naprosto agnostik

agnostik(bez znanja) - ateista(bez Boga)

Јок децхко. Ја сам агностик и ако имам и превише знања. Брате , нико није доказао да Бог постоји нити је ико доказао да Бог не постоји , осим наравно што је евидентно да многе библијске приче не могу бити тачне. Ја се агностицизма држим јер он јасно поручује "Боли ме курац за све". Носим крст око врата за сваки случај лолок

Јер као што је Ле Плас једаред изјавио

"Не смијем да се изјасним , можда је ту неђе.."

ko je ovo skontao nek digne ruku
?

Prva rečenica je mišljenje, ostatak je objašnjenje.

jbt. Шерлоче, нисам ја мислијо брез знања у смислу глуп, већ без знања о постојању Бога, што ће рећи море бит да га има а море бит и да не. У заградама ти је неки крљав(баш крљав) лат. превод

Цар

Место што се искењавате о томе да ли је свемир бесконачан боље идите урадите нешто продуктивно у животу.

Povedi nas, pokaži nam put ka produktivnosti.

Nametanje stavova je generalno problem, dok iznošenje svojih i diskutovanje o njima nikako nije loše. Diskusija je potrebna radi pronalaženja zajedničkog jezika, zajedničkih dodirnih tačaka između dve ideje.

Da, da, u teoriji. U praksi je fora da se postigne većina zarad neke institucionalizacije preko koje se ima vlast. Zaista nisam upućena dokle su ateisti u tome stigli, ali za Crkvu znam. Svi znamo. Fino su se na vaseljenskim saborima dogovorili šta će biti sadržina programa njihovog i na koji tačno način će se isti sprovoditi. Oni koji su se usprotivili proglašavani su jereticima, malo spaljivani i tome slično, uglavnom to osnovno znate. A zaista ne znam šta su ateisti u tom smislu uradili, koliko novca imaju, gde im je centar delovanja, i koje ih bradonje predstavljaju, ukoliko nisu za razliku od ovih religioznih uključili i žene u proces odlučivanja, što bi baš bilo lepo od njih.

ја б желијо да Фацафаца искаже своје мисленије на ову тему. Без зајебанције.

још једна од расправа која подсећа на оно када једна баба објашњава осталим бабама да је њено схватање фабуле радње шпанске сапунице једино тачно и да ће на крају да се открије чија је ћерка сестра чије мајке

RELIGIJA - skup ubeđenja, stavova i simbola koji na samo sebi svojstven način objašnjavaju ( dokazuju ) ljudsku ( čovekovu ) povezanost sa nekim višim bićem. Stvoriteljem, ako hoćete.
ATEIZAM - STAV kojim pojedinac ili grupa poriče postojanje gore pomenutog bića. STAV.

Mislim da je za svakog čoveka bitno da u nešto veruje bio to Bog, ljubav, sudbina, sveta koza ili konzerva jebene koka kole. To je njegova pokretačka snaga, priznali to ili ne. Sve što radimo radimo zbog toga što u nešto verujemo. Čak i one od najprizemnijih i najvulgarnijih radnji : jedemo zato što VERUJEMO da ako ne budemo jeli, umrećemo od gladi; spavamo zato što VERUJEMO da ako ne budemo spavali, bićemo umorni itd. Nije naročito originalno i pametno tvrditi da je ateizam religija jer ne spada niti u jednu definiciju verovanja ili obožavanja nečeg ili nekog ( kult ). Glupo je reći ''Ja verujem u to da ne verujem u Boga''. ŠKK?!
Bog nije čovek sa dugom sedom bradom i munjom u ruci. To je koncept za one kojima je tako lakše da shvate. Ali, slepo verovati u to da ne postoji neka neobjašnjiva energija koja je u stanju da stvori nešto ni iz čega...prepotentno je i nedostojno ljudskog bića.

још једна од расправа која подсећа на оно када једна баба објашњава осталим бабама да је њено схватање фабуле радње шпанске сапунице једино тачно и да ће на крају да се открије чија је ћерка сестра чије мајке

Тачно, небулозно је отварати било какву озбиљну тему на вукајлији. ја бих локово.

RELIGIJA - skup ubeđenja, stavova i simbola koji na samo sebi svojstven način objašnjavaju ( dokazuju ) ljudsku ( čovekovu ) povezanost sa nekim višim bićem. Stvoriteljem, ako hoćete.
ATEIZAM - STAV kojim pojedinac ili grupa poriče postojanje gore pomenutog bića. STAV.

Ok ostatk teksta, ali da li ovo dovodi do toga da je ateizam ipak religija svojim verovanjem?

Ne, zato što definicija religije vrlo jasno propisuje ''pravila igre''. Oksimoron ''Ja verujem da ne verujem'' jednostavno se ne uklapa u takav koncept - čak ne ni životnoj filozofiji kao takvoj - i zato pre odgovara stavu tj. mišljenju pojedinca, grupe. Nigde na svetu ne postoji niti jedan čovek, žena ili dete koji ne veruju makar u jednu jedinu stvar ali to ne podrazumeva da su oni u isto vreme i RELIGIOZNI.

Ne, zato što definicija religije vrlo jasno propisuje ''pravila igre''.

Ne propisuju li oni pravila koja njima odgovaraju?

Ateizam je religija globalizma. Ali to nije religija to je odsustvo religije. Jin ne može biti jang.

Бабе и жабе