Prijava

Ne propisuju li oni pravila koja njima odgovaraju?

Koja pravila? Kakve propise? Pa, i matematika ima svoju specifičnu prirodu izučavanja pa ne nazivamo muziku MATEMATIKOM jer se tonovi, akordi i frekvencije instrumenata mogu matematički objasniti i dokazati! Uostalom, misliš li da zaista ja i ti znamo nešto o tome? Religija - teorija zavere? Može biti, dovoljno dugo je prisutna na planeti. Ko zna apsolutnu istinu? Kome bi ona uopšte koristila? U takvu raspravu neću ni da se upuštam. Jedno znam, doduše. Ni ATEISTA ni VERNIK nisu loši ljudi sem ako se ne dokaže suprotno. To je, zapravo, jedino važno.

Tema o kojoj čovjek može pričati jedino kad je mrtav pijan. Tad počinju teme o nastanku sveta i univerzumu i o vanzemaljcima zulumćarima. Nikako drugačije.

'Ajde da zaključam ja ovu temu, a vi posle kenjajte o tome i bunite se što sam je zaključao na "Raznoraznom pitanju".
Biće zanimljivije. :-)

Tema o kojoj čovjek može pričati jedino kad je mrtav pijan. Tad počinju teme o nastanku sveta i univerzumu i o vanzemaljcima zulumćarima. Nikako drugačije.

Stime se HIK apsolutno slazem :D

Тхе Проф

samo sam se nadovezao, posto si ti napisao

Ne, zato što definicija religije vrlo jasno propisuje ''pravila igre''.

pa kakve to propise jasno propisuje?
tako da mi tvoje

Koja pravila? Kakve propise?

zvuci kao da sam sebi postavljas pitanje
sa ovim

Ni ATEISTA ni VERNIK nisu loši ljudi sem ako se ne dokaže suprotno.

se apsolutno slazem, ali to ne dolazi do odgovora da li je ateizam religija za sebe

Kurde, otkljucaj temu, nemoj da si cava.

Ti si me upitao da li smatram da li ONI propisuju pravila koja njima odgovaraju, jel tako? To zvuči kao teorija zavere a ta pravila nisu ništa drugo nego opis i funkcija religije kao takve kategorije, šta ona PODRAZUMEVA i ČIME SE BAVI. Religija sama po sebi NEMA propise. CRKVA ih ima. A danas često dolazi do zamena teza između ova dva termina. Religija je ONO U ŠTA VERUJEŠ, Crkva je ONO GDE VERUJEŠ. Ljudska pizdarija, ako mene pitaš :)
Ateizam ne spada ni u jedno ni u drugo jer ne podleže tim kriterijumima. Ne može biti jasnije :))))

ispravite me ako grešim, ali religija nije verovanje u nešto bila šta pa makar i u ne verovanje. religija je verovanje u stvoritelja, boga ili bogo, ili tako neki entitet.

to bi bilo ko kad bih ja sad rekla "ja verujem da me stvrola wc šolja na kojoj sam kakila kod kaće" i sad se nađe još drugarica koje su kakile kod kaće i kažemo da je to sad religija... ne ide to tako....

uprkos banalnoj vulgarizaciji, lemaha ima pravo

ali religija nije verovanje u nešto bila šta pa makar i u ne verovanje. religija je verovanje u stvoritelja, boga ili bogo, ili tako neki entitet.

Ne znam. Recimo ima Maradonina religija, pa opet nisam siguran koliko je on stvoritelj, vise je kao neki simbol verovanja.

Religija mora da ima neke kulturološke elemente(barem ove koje su priznate od strane države) koji bi mogli donekle komotno da se prenose s generacije na generaciju, tj. da to verovanje potraje 50 godina, a da se ne radi samo privremenom trendu. Npr. kult Tita je potrajao 45 kao zvanična "religija". Neki su počeli da se izjašnjavaju kao džedaji, ali me interesuje da li će potrajati do 2027. jer imam utisak da će Đorđe Lukac dotle načisto da ih upropasti Star Wars franšizu. E sad sajentologija postoji 60 godina, ali i po standardima osnovoškolaca ona se teško može smatrati religijom.

Ја верујем у паре. Паре су Бог. Парама обезбедиш услове за срећу, дакле омогућују ти да будеш миран и спокојан. Оне стварају оно што ни један непостојећи ентитет или наука не могу. Према томе, ја сам у праву, ви нисте, закључавај тему и клањај се парама а онда и мени.

пацове не просеравај се, ово је озбиљна тема. Идемо овако. Атеизам није веровање да бог не постоји, то је само неверовање да он постоји. Не знам да ли ме разумете :)

Атеиста неће никад рећи "ЈА ВЕРУЈЕМ ДА БОГ НЕ ПОСТОЈИ"
рећи ће "ЈА НЕ ВЕРУЈЕМ ДА БОГ ПОСТОЈИ"

надам се да ме сад разумете мало боље кад сам дао пример

Фејзе, немач си појма, ја знам, слушај поуку! По мом нескромном мишљењу, свако слепо веровање је религија, а атеисти слепо верују да у науку. Дакле ништа нису "бољи" од алепих верника. Поента је не веровати ни у шта и никоме до краја, мора да се има доза скепсе према свему и свакоме. Опет сам у праву, обожавајте ме, ја сам Бог!

атеист не верује ни у шта. Не само у Бога. Ни у шта. Чак ни у своје бивствовање

Jel onda on ne postoji?

он не верује да постоји, мени је то некако логично, а и чуо сам негде ту теорију.

Неверник си ако не верујеш у бога, ниси атеист.

Ако не верујеш да си јебо, а очигледно си јебо, или не верујеш у Бога, или не верујеш да ти је баба у бусу утрчала на место које си користио док си оверавао бус плус а јесте, онда си атеист. Мени је то логично. Значи атеиста није конкретно религијска ствар, већ целокупна. Моје мишљење

Имам ја једно питање. Ако Бог верује у мене, шта сам ја?

Реме

Имам ја једно питање. Ако Бог верује у мене, шта сам ја?

надуван си

Имам ја једно питање. Ако Бог верује у мене, шта сам ја?

Боготац?

Имам ја једно питање. Ако Бог верује у мене, шта сам ја?

Pih, to je bar lako. Bogov bog. Osim ako bog nije ateist. Ako jeste onda si nista.