Prijava

- Religija je opijum za narod
- Religiju su izmislili popovi da bi pljačkali ljude
- Religija je praznoverje koje će nauka da razveje
- Ja ću poverovati u boga kad mi to bude naučno dokazano
- Da ima boga, on ne bi pustio da se dešavaju ratovi
- Religija je loša zato što u njoj žene nisu ravnopravne

Ovih nekoliko izjava čine suštinu nekih 95% ateističkih argumenata koje sam čuo. Onih preostalih 5% cenim, a ovima se smejem.

Dajte smanjite ban na 7 dana, ljudi smo, nismo hriscani!

ne daju rišćani, ima ih više nego što moš da zamisliš. i mnogo su jaki :)

________________
više ne oftopikujem, nastavte da religišete, ili ne.

Ovih nekoliko izjava čine suštinu nekih 95% ateističkih argumenata koje sam čuo. Onih preostalih 5% cenim, a ovima ha, ha grohotom se smejem, al za malo belo svaka hoće da se jebe.

Ateizam nije religija nego je prosto glupost, kao što je i religija glupost i to mislim na sve vrste religija... retardirano je mešati religiju sa verovanjem u Boga.
Religija je prosto organizovano sofisticirano i napredno igranje oko vatre i želja da pripadaš nekoj grupi i budeš prihvaćen i nema baš nikakve veze sa verovanjem u Boga.
Religija je isto što i sekta samo sa više sledbenika, ona je prosto tu da krade, zaglupljuje i kontroliše naivnu masu (stoku) tako je bilo i tako je danas i tako će i biti.
Ateizam nije ništa bolji jer njeni arogantni "sveznajući" sledbenici slepo veruju da nešto ne postoji ne pitaju se, ne posmatraju, ne tragaju, ne sumnjaju i to je ograničenost isto, kao što su i religiozni ljudi nesumnjivo ograničeni.
Ne podnosim ograničene ljude naročito religiozne i ateiste, prosto su glupi dosadni i plitki.
Ja verujem i u Boga i u nauku.

retardirano je mešati religiju sa verovanjem u Boga.

Religija ... nema baš nikakve veze sa verovanjem u Boga.

Pa gde si ti do sad?
Salji ovo u CNN da objave sutra, tol'ki ljudi se pobise za dzabe.

Ateizam nije ništa bolji jer njeni arogantni "sveznajući" sledbenici slepo veruju da nešto ne postoji ne pitaju se, ne posmatraju, ne tragaju, ne sumnjaju i to je ograničenost isto, kao što su i religiozni ljudi nesumnjivo ograničeni.

Grizem prst od muke dok čitam ove redove.

Ne podnosim ograničene ljude naročito religiozne i ateiste, prosto su glupi dosadni i plitki.

Zanimljivo. Onda ne podnosiš i sebe, zar ne?
Važno je da si sebe izdigao na pijedestal i da sve gledaš odozgo sa prepotentnim osmehom: "SVI ste vi glupi."

Ne znam, ateisti su mi nekako forevr aloun. Iako sam hrišćanin islam mi je takođe okej.

Zavisi od definicije religije da li se ateizam svrstava u religiju ili ne. Dakle sta se podrazumeva pod religijom. Nauka svakako nije, jer nema nikakvih dokaza da Bog ne postoji, niti bilo kakveog dokaza da je moguce da se sve desilo kao sto ateisti pricaju, tako da neka vrsta verovanja (pa sad religija ili ne) jeste.

Meni su ateisti sasvim OK, ja samo ne volim ateističke talibane, a ni one "pravoslavne ateiste". Volim kad čujem dobre, pametne argumente protiv religije, a ne volim gakanje (kako bi Orvel rekao, patkogovorenje) nabeđenih prosvetitelja.

Meni su ateisti sasvim OK, ja samo ne volim ateističke talibane

E to. Čini mi se da pričaju o Bogu više od Ivane Gonži.

Ateizam ne može biti religija jer nema afirmativan stav o postojanju nekog višeg bića i to je to. Nemam ništa protiv religioznih ljudi ako Bibliju, Kuran ili Talmud protumače onako kako trebaju - kao alegorijske priče o dobru i zlu, onome šta je recimo ispravno. A onima koji bukvalistički posmatraju jevanđelja i ta sranja se uglavnom smejem.

Nemam ništa protiv religioznih ljudi ako Bibliju, Kuran ili Talmud protumače onako kako trebaju - kao alegorijske priče o dobru i zlu, onome šta je recimo ispravno.

Opa, KAKO BI TREBALO! Prijatelju, predlažem ti da osnuješ novu religiju.

Kako bi trebalo po meni, za mene jedino od takvog tumačenja tih priča ima neke koristi :)

Ateizam moze da bude religija, podsvesno. Isto kao sto ce neko da se rodi u recimo pravosalvnoj porodici i da ga u sustini boli kurac za religiju ili crkvu, ali kada ga pitas "koje si vere", reci ce ti "pravoslavac, brate".

Postoji, naravno, i drugi ekstremitet; oni koji se toliko utripuju izucavanjem rupa u svetim skriptama i sukobima sa zdravim razumom i logikom istih, da pocnu bezuslovno da veruju u Darvinizam, nauku i ucenja mnogobrojnih heroja ateizma. Takav je recimo postao Ricard Dokins. Imam osecaj da bi bezuspesno mogao da mu dokazujes da Darvin nije bio u pravu do besvesti. Bilo bi kao da pricas sa zidom, cak i da posedujes neoborive dokaze za svoju tezu. Stavise - sam sam bio svedok religioznih ljudi koji bi lakse prihvatili demistifikaciju i dekonstrukciju svoje vere, nego sto bi se on odrekao Darvina. Zato je mnogo bolje tripovati Kristofera Hicensa. On je bio trve militantni anti-teista, bez dlake na jeziku.

Uzmimo za primer sledecu debatu: ja, kao veliki anti-teista, objasnjavam se sa mojim caletom, velikim vernikom u Hrista Spasitelja, pokusavajuci da odgonetnem kako moze da i dalje bude hriscanski fundementalista, cak i pored tolikog broja nelogicnosti u svetim spisima. I tu potezem onu klasicnu, najizlizaniju ateisticku zvaku: "ako je Zemlja zaista stara samo nekoliko hiljada godina - kako to da su kosti dinosaurusa stare mnogostruko vise od toga"?

Umesto da mi odgovori nesto na foru "to nas Gospod samo testira", (zastrasujuca pomisao sama po sebi - Bog sibicar, koji se sprda sa nama), cale me je samo ubacio u dubok rebus jednostavnim pitanjem: "a zasto ti mislis da je vreme na Zemlji uvek proticalo linearno, a ne recimo obrnuto eksponentno"?

Moja poenta je - nauka je dokazana da gresi otprilike isto puta koliko i religija. Uvek treba imati otvoren um. Ali - ni u to ne mozemo cvrsto da verujemo. Otkud znamo da nije dobro upravo potisnuti taj otvoren um? :D

Четресосми пут покушавам да прочитам ову тему и нема шансе, много смара тема уопште. Сви смарају генерално, и верници и атеисти и сви који уопште покушавају да испромовишу сопствену идеју као исправну и тачну. Бесмислено је уопште размишљати о таквим темам, што се мене тиче све је океј. Све док ме људи не смарају са тиме, нек се моле шољи за кафу, не смета ми све док не почну да ме гњаве са тиме. А у шта ја верујем, кога боли курац, моја ствар.

Zanimljivo. Onda ne podnosiš i sebe, zar ne?
Važno je da si sebe izdigao na pijedestal i da sve gledaš odozgo sa prepotentnim osmehom: "SVI ste vi glupi."

Mislim da su svi glupi ali ne mislim za sebe da sam pametan. Za mene oni koji ne razmišljaju kritički, oni koji ne tragaju i ne pitaju se su obični kreteni. Ne podnosim ljude sa tvrdim stavovima o bilo čemu. Religija nije jedini izvor saznaja o Bogu.
EDIT
Zalažem se za invidualizam u bilo kom aspektu života a naročito kad je u pitanju vera u Boga.

А у шта ја верујем, кога боли курац, моја ствар.

A ako verujes u to da je fazizam ili komunizam dobar, cija je to onda stvar? Ako verujes u nesto isto toliko strasno - da su Biblija, Talmud ili Kuran knjige iz kojih bi trebali da izvlacimo eticka nacela - da li to onda postaje moja stvar?

Ne bih ti bio pravi prijatelj, kada ti ne bih otvoreno rekao da mozda gresis.

Управо ми је нестао посто од лапо метра, аукурац.

Хтео сам да кажем следеће:

Имаш право да то постаје твоја ствар, али само у случају да ја ширим своје ставове и намећем своје мишљење путем пропаганде или на силу. Ја причам за свој случај, за лично мене, то у шта ја верујем је моја ствар, не серем около о томе, не причам другима да ли су у праву или не и уопштено избегавам ту тему. То је лично питање и треба тако да остане.
Сада, опет мени, проблем настаје када људи почну да ме даве са таквим стварима, када атеиста почне да смара са науком а православац са неким свецом, ту је онда проблем јер почиње да ми смета. А иначе, докле год туђа размишљања не угрожавају мене, све је кул.
Уствари ни не иде ми у главу како некоме може да смета у шта верује неко трећи? То ми је необјашњиво, зашто би мени сметало да ти, рецимо, верујеш у кашику? Скроз нереално, према томе овакве дискусије су беспотребне и некултурне. То посебно мислим јер сматрам да нико није до краја у праву, нико није дошао до краја и спознао ту неку истину, по мени то је неки пут којим се човек креће цео живот, као за све остало и надограђује искуство развијајући интелект и спиритуалност.
Јебем ли га, вероватно ни ја нисам у праву, али као што рекох, док ме не дирају заболе ме патка.

retardirano je mešati religiju sa verovanjem u Boga.
Religija ... nema baš nikakve veze sa verovanjem u Boga.
Pa gde si ti do sad?
Salji ovo u CNN da objave sutra, tol'ki ljudi se pobise za dzabe.

Ma jel si siguran da se biju zbog vere u Boga?