Prijava

dzevad- dzelat
kontejner- kontenjer

Бизнис - блзнис

наочале - наочаре

Mislim da je oboje ispravno boljo

на српском није, искључиво наочаре.

Uuu boljo ja bih se ubio da plidu zna takve stvari bolje od mene, iako je njemu srpski tek treci jezik (posle svapskog jer je svaba i turskog naravno jer je musli)

Hahaha sta sada kazes boljo

Sprema poduzi post sig

А чим пише да може наочаЛе на kakosepise.com значи да је сигурно тако, јери? Провјерите у некој поузданој књизи, из провјерених извора знам да је само наочаре правилно.

из провјерених извора

Daj izvor, daj sliku, ne raspravlja se nečemu tako što kažeš da znaš ti

Бицикл - бицикло, бицикли, бицикла. Кад ми неко каже возио сам бицикли набио би му ђорђа балашевића у чмар

Boljo vidi se da si klinac, ili ce biti po mom ili nosim loptu kuci, nisi upravu jbg

Ево овако, то питање сам поставио двојици професора и једном наставнику из основне и увијек сам добијао исти одговор - само наочаре или наочари је правилно. Један је чак рекао да у Правопису Матице Српске објашњено у двије реченице пише да наочале није књижевно нити правилно. Сјећам се да током цијелог школовања свако ко је у писменој вјежби или домаћем задатку писао наочале био је исправљан а понекад се и смањивала оцјена због тога и сличних грешака. Е сад, ја више вјерујем просвјетним радницима и Матици Српској него сајту какосеписе.цом, а и ви сте слободни да имате своје мишљење.

Све у свему ни не боли ме курац превише за то једно слово у средини реченице.

Boljo nije mi prijatno što ću ti to reći ali ti si veliki nepismeni idiot izBosne. Nije mi cilj sad da te vređam

Што би се он дечко вређо кад је познато да нема проблем с прихватањем чињеница.

Pa ne znam druže moje je da kažem