Prijava

Код којих нас?

glavni
Jel iko čuo za podsticaje države?

То онај подстицај да људима дају премију за пшенице само онима који имају преко 40 дунума земље? Јадни су наши подстицаји...

код нас и код вас :)

E u tome je fora dragi moj Mitke. Samo, drugi daju više i prave svoju poljoprivredu konkurentnijom.

хтедох рећи, има ли неко искуства са гајењем лешника за широку потрошњу?

Код нас љешњици углавном расту из земље (одосздо према горе), и тако, роде фино, ми их поберемо. Можеш одма да их, да простиш, туцаш, а и не мораш, и тако, буду укусни, можеш и нутелу да правиш.

šTA TE ZANIMA
Jako je skup proizvod, ali treba da se oteliš dok dođeš do njega. tržište su supermarketi, a moš i da izvezeš.

Сад се прича да ће код нас нека британска фирма да уђе у посао са љескама које имају сјеме тартуфа у корјену, па ћеш као производе моћи да имаш и љешнике и тартуфе. Фазон је да они дају саднице за плантаже до 4 дунума површине и да само од продаје тартуфа они имају 30%. Мени све то мирише на неку добру пљачку, као што су људи са пужевима извисили на нашем крају.

ДБСК, Не можеш од њих да правиш фарбу за касу, ако си то хтијела.

ја сам чула да су једном човеку веверице крале лешнике, па им је он направио рупу у дрвету и испод ставио кесу. веверице убацују, а он само дође и покупи то што му узму веверице. не знам да ли је истина, али свакако се препричавало. такође сам чула да може лепо да се заради од тога. после пар година улагања, наравно.

ДБСК аман упала мало да спемује нас сељаке. :)

Буржујка, видо сам јој кућу на оној слици :)

не спемујем, митке. не серем ни ја бетон. бар трећина моје ближе родбине се бави узгајањем цвећа, те имају близак сусрет и са овима што гаје остало, између осталог и лешнике. одатле ми та прича.

не серем ни ја бетон

Већ лаванду...

Ништа, ДБСК, имам ја једну љеску па кад буду плодови тамо у октобру мешчини, можемо се договорити да ти дам љешнике. :)

Сад се прича да ће код нас нека британска фирма да уђе у посао са љескама које имају сјеме тартуфа у корјену, па ћеш као производе моћи да имаш и љешнике и тартуфе. Фазон је да они дају саднице за плантаже до 4 дунума површине и да само од продаје тартуфа они имају 30%. Мени све то мирише на неку добру пљачку, као што су људи са пужевима извисили на нашем крају.

Видим већ да ниси пглу по овоме за пљачку, али чисто да потврдим твоје сумње- јесте превара. У крају моје кеве у Шумадији су прошле године сељацима нудили неке тартуфе, нису били у вези са лешницима, али су били тартуфи, као уложиш одмах 2000 евра и врати ти се троструко за 3 године. Међутим курац, на нету је кружила вест о неким несретним хрватским сељацима што су их тако зајебали за паре, да не тражим сад...

видо сам јој кућу на оној слици

кад сам ја поставила слику са својом кућом? о.О

Ништа, ДБСК, имам ја једну љеску па кад буду плодови тамо у октобру мешчини, можемо се договорити да ти дам љешнике. :)

ЈУПИИ!!! <3 лешници <3

Ја знам да се од љеске праве најбољи лук и стрела.

Ето видиш... Знаш како је за пужеве било? Нека фирма регистрована у БГ-у, иначе лафо из Италије је сељацима понудила да им она прода опрему за узгој по строго утврђеним стандардима, уз договор да ће од сељака откупити читав контигент пужева који доспије. Углавном, кад су распродали опрему сељацима, која је ишла и до неких 10 хиљада евра, фирма је одједном неким чудом завршила у стечају, а од имовине је остало на раполагању само канцеларијски материјал, пошто су и просторије изнајмљивали. Сељаци изварани, нико није одговарао- савршен злочин.