Prijava

I ''Mali Princ'' i ''Pakao'' što već pomenuše ovih dvojica. Tragedija.

Шекспир ми је смориша

Brate, razumem da si glumac, scenarista ili reditelj pa da moras da ga citas. Ali da bi ga citao slobodnom voljom, moras da budes specijalac i tezak degen.

Једном сам успео да заспим на пола песме, Плави чуперак је био у питању.

Оног Видојковића сам узео да читам пре годину-две, не знам како се беше зове књига, али знам да сам стигао до пола. Не смара толико колико је њосра и без смисла. Типа, цела књига је о томе где је био, где се напио, кога јебао, коју текму гледао... Очај.

плакао од досаде док сам читао "Алису у земљи чуда" пошто је књига сморила за медаљу...

http://25.media.tumblr.com/tumblr_l7p6o20RQB1qzhit2o1_500.jpg

Mene nije :)

Оног Видојковића сам узео да читам пре годину-две, не знам како се беше зове књига, али знам да сам стигао до пола. Не смара толико колико је њосра и без смисла. Типа, цела књига је о томе где је био, где се напио, кога јебао, коју текму гледао... Очај.

Zato sto je bedni i neuspeli imitator Bukovskog. Istripovani panker za samarcinu.

Типа, цела књига је о томе где је био, где се напио, кога јебао, коју текму гледао

Лол, Буковски зонфић. Он и није толики смор иако бесомучно обрће једно те исто.

Brate, razumem da si glumac, scenarista ili reditelj pa da moras da ga citas. Ali da bi ga citao slobodnom voljom, moras da budes specijalac i tezak degen.

Магбет.
Отело.
Ромео и Јулија.
Хамлет.
Сан љетне ноћи.
Ричард трећи.
Ово су све средњошколске лектире, па ти види. Моја наставница је имала фетиш према средњовјековним драмама поготов Шекспиру.

Од Буковског сам прочитао Пост Офис и то ми је довољно да не прочитам више ниједну његову књигу. Баш је срање Буковски.

http://www.svastarnica.com/image/cache/data/nove%20slike%202/14400%20Resize%20of%20proljeca%20ivana%20galeba-500x500.jpg

Neko gore pomenu Dečaci Pavlove ulice. Jebote, koliko je to dobra knjiga. Sećam se kao mali da sam to obožavao, pored neprevaziđenog Belog Očnjaka. Volim da čitam, ali vremena nemam. Nisam uzeo knjigu (da nije vezano za jebeni fakultet) već dve godine.

I da, meni je Čekajući Godoa bila fantastična knjiga.

Ali ovaj galeb je smorio za oskara.

Gospodo, da li je kogod od vas čitao Markesove priče? Znači, ne ''Sto godina'' već njegove priče. Meni bolje od pomenutog kapitalnog dela. ''Tužna i neverovatna priča o sirotoj Erendiri i njenoj bezdušnoj babi'' - toplo preporučujem :)))

Ne secam se da smo imali te lektire...tacnije secam se Hamleta i Otela...ovih drugih ne. Mada nista od ponudjenog nisam citao. Nisam osetio dovoljan stepen higijene.

Oд Буковског сам прочитао Пост Офис и то ми је довољно да не прочитам више ниједну његову књигу. Баш је срање Буковски.

Za srce si me ujeo sada. Znaj da smo u zavadi.

Neko reče da Andrić smara. Ako vas smaraju njegovi romani, uzmite da čitate njegove kratke priče, recimo "Priče o malim ljudima i osobenjacima", ili "Priče o selu"... Mene nijedna njegova knjiga nije smorila... Kad sam krenuo u srednju, čitao sam "Čiča Gorio", tad me je baš smarala, ali sad mi je skroz OK knjiga. Inače volim i knjigu "Opasne veze", od Lakloa, iako su mi mnogi rekli da im je ubitačno dosadna.

Само чекам да неко помене Библију.
Упс, већ јесам!

Хахаха. Признај, Пост офис кошта курац.
Библију нисам ни видео како изгледа.

Библију нисам ни видео како изгледа.

А, јеси видио "Столарски приручник за рукије"?

Ја сам Чарл
с Буков
ски. Не пиш
ем Фантас
тику али за
то у рома
нима је
бем па ра
скивам!

Толстој - Кројцерова соната

А, јеси видио "Столарски приручник за рукије"?

Је л' то неко трик питање?