Prijava

па шта, на крају крајева, и фали слабљењу позиције снсд-а?
јебемумиша јовичићу, па по теби је најбоље укинути икакву опозицију, јер си ти против било каквог негативног причања о власти.
не контам те. како мислиш да се системи мијењају? ел би ти било боље кад би неко сад побио додика и све функционере па преузео власт? насилно отео? или стајао на улици и хваљењем власти и њеног криминалитета задобио своје опозиционе сљедбенике?

знаш ли шта је вишепартијски систем?
наравно да не знаш, јер га немамо.
д ага имамо, онда би то био грађански активизам који ти прижељкујеш, а овако је све усмјерено против снсд-а. а зашто је то тако, шта мислиш? мислим на ово "све је усмјерено". зато што је све што је у конкретном случају нелегално одрађено одрађено од стране снсд-а. има и нечега што није, али је минорно сада.
да је било и других који су у томе учествовали, онда би било као у идеалном примјеру. али нема других. узеше они сав кајмак.

човјек ти наведе аргументе шта је конкретно лоше што је неко на власти урадио, ти се сложиш да то не ваља и да је апсолутизам ужасан, и опет кажеш "не може се против власти ништа приговарати, то није ок". али, то сам већ напоменула у једном од првих постова - да и не мислим да ћу (било каквим аргументима на које не знаш одговор, наравно) утицати на твоје мишљење и да ми је позната твоја логика, тако да ме не погађа. :) код тебе се све резоновање темељи на предосјећају. дец кајнда кул.

и, камо те пусте среће да се ја све ово варам и да је ово смишљено и добро организовано па да уроди тим плодом да скинемо снсд из БЛ. камо среће. ја бих прва себи радо пљунула у лице због свих ових постова у којима говорим другачије, и била срећна што је нешто, напокон, успјело.

али није. да знаш ишта о организацији, видио би колико је то аматерски и непрофесионално, да су то људи који хоће права и промјене. па ако те промјене подразумијевају промјену власти - тим боље.

(ПЕДЕСЕТ ХИЉАДА МАРАКА!)

Znači sad ni parkovi ne valjaju. Tamo je mnogo zasađeno zelenila i previše. I meni je malo kičasto, ali bolje i to nego obična livadetina. Kad to sve izraste imaćemo lijep hlad. Pretjerujete s tim brojanjem svake marke. I opredijelite se već jednom, ZA ili PROTIV parkova?

еее, а пајсад ово: регулациони план ту предвиђа изградњу подземних гаража, тако да ће тај парк бити уклоњен и саднице премјештене (не сумњам да ће их наплатити као да су нове, али о том потом).
не лажем. рекли су то чак и на ртрс-у.
дакле, пусто прање пара. пусто. саћемо овдје мало засадимо и оперемо 50 миља, иако "ту регулационим планом никад није био предвиђен никакав парк" (да се послужим драгољубовим ријечима у вези са пициним парком), а онда то све склонимо и негдје другдје наплатимо исто то, кад будемо нашли још једног инвеститора који нам је кум да направи гараже.

на страну то што је оно ругло, а не парк. и што се не смије ходати по трави. то онда није парк, зар не?
и на страну што и ту има још и седре из врбаса, коју је (погађаш, законом) забрањено вадити. мада, они кажу да им је то из залиха. мхм. нек им буде. може лако да се утврди старост.

ЕДИТ

Kad to sve izraste imaćemo lijep hlad

ЛОЛОЛО, кад морам тако да кажем. прво, оно украсно жбуње не расте, а друго, рекох ти већ да неће имати времена да израсте, оде то.

и - хоћу да бројим сваку јебену марку ако није ту требало да се потроши ни 20 фенига.
и што они нису бројали сваку марку кад су продали милету плац за 4 милиона?
дедер узми се упамет.

Ja sam za to da se slobodno priča protiv vlasti, druga je stvar što mi ovi konkretno protesti nisu simpatični, ali nemam ništa protiv samog protestvovanja i pričanja protiv vlasti. I ja podržavam sad SNSD, pa sam na njihovoj strani, ali podržavam i to da svak priča protiv SNSD-a šta god hoće, sviđalo se to meni ili ne. A to što se meni ne sviđa ja imam svoje razloge, i možda nisam u pravu. Ali nemoj da tvrdiš da sam ja za jednoumlje, jednopartijski sistem, i tome slično.

Ja sam za SNSD ne zato što su savršeni, već zato što ne uočavam u ovom trenutku bolju alternativu.

зато што јој не дајеш прилику. ни ти ни ико други ко размишља ртрс-ом а не својом главом.
ушо неразумни и неоправдани страх од рушења српске у кости, дубоко, дубоко.

ено, опозиција се разјединила и изгледа да неће добро искористити пицин парк случај. јебига, глупаци. ипак ћу ја да наставим да ослушкујем и гледам ко би то могао да буде довољно јак противник овој апсолутистичкој криминалности. у сваком погледу.

Ovaj sad argument oko tog parka u centru ti je dobar, ubijedila si me u svoje. Ali ne vjerujem da će se u neko skorije vrijeme tu praviti garaže, nešto mi se ne čini tako. A može i regulacioni da se izmijeni. Možda je to neko prelazno riješenje, šta ja znam, a možda i pranje para.

Ima i nekog drveća, nije samo žbunje. Ali ni meni se taj park ne sviđa, mada znam i ljude kojima se sviđa i kojima je OK. A i meni je bolje nego što je bilo, ali da je bilo potrebno, nije, naročito ako će brzo da ode. U pravu si što se toga tiče.

Ali ni to mi nije dovoljno da sad odjednom popljujem gradsku vlast, jer mi se čini da su dosta dobrih stvariu uradili u toku vladavine. Da krenem samo od najvećih sitnica poput sređivanja sobe 16.

може и регулациони да се измијени? е, али драгољуб, вииш, каже да не може. кад је ријеч о другим стварима и другим градњама. ако то није, као што ти кажеш, "јефтино и лицемјерно", онда не знам шта јесте.
и скупо је брате то прелазно рјешење.

и није то једини случај.
види, насеље алеја центар. какво ти је?
а вјеровао или не, било је предвиђено чак и неко дрвеће у рег. плану. јебига, нема ни травке (гласајте за чаву да легализује траву :Д)

затим и онај паркић и фонтаница између позоришта и банског двора - и ту је опрано пара и пара, а и ту је предвиђена изградња. али, ок, ово бар стоји годинама, па и некако. надам се да ћемо се изборити да се ту рег. план промијени.

мали борчев стадион већ споменух.

о кастелу НЕ СМИЈЕМ ни да мислим. ту ћу се заковати за стијене кад/ако почну.

итд итд итд. тек ће то да испливава.

и, ова власт јесте учинила доста тога за бл. соба 16 и свашта нешто, нарочито у приградским насељима. била је добра, стварно, па и ја сам прије 8 година гласала за њих. и то је јасно. али то је било ПРИЈЕ. схваташ? а онда, ПОСЛИЈЕ, почео је грабеж који се сада отео контроли. и ТО је оно што треба зауставити. превише су се опустили јер имају све нивое власти и нико им ништа не може. повиленило је, не може човјек да вјерује докле то сеже.
зато и треба промјена, да дођу нови који ће тек почети да се доказују, а ако се не докажу - опет имамо изборе.

Dižite kredite i otvarajte firme ako mislite da ste toliko sposobni

неа фрке. ош ми ти средиш код додија да и ја добијем кредит од 3 милиона км ко његов син?
па ћу ја да отворим фабрику, колико год то, боже помози, било штетно за једну државу.

Oćeš da ti donesem spisak taksi koje moraš da platiš da bi radio, spisak dozvola i kojekakve birokratije. Oćeš spisak rješenja po kojima moraš razne takse i komisije da namiriš. Uostalom, držaću se one tvoje: Dodik misli za mene!

Jebote, kako ste pesimistični, aukurac....

pesimistični

погрешно си написао "реалистични и знају о чему говоре".
ал ајде, схватили смо.

Karingtona realistični. Kako ja mogu da dignem kredit? :D

боли тебе карингтон. :)
како напредује фирма?

Odlično, da kucnem u drvo.

Opoziciju kojoj je dokurčio bahati i bezobrazni lider zbog kojeg se oni crvene radnim danom a i nedeljom u dva, ako me razumeš.

Haha, al si ga ubo :D
E sad, što je taj park picin park? Ima picerija tu? Jok, aj dont tink sou. Znači od tepanja onoj stvari. I onda dolazimo na vječni problem, politički, vojni, ekonomski. Sve se lomi zbog tamo neke, da prostite, ženske stvari. Opet. Da se taj park zove đački, studentski ili čak Dodikov, ne bi bilo problema.
Paj sad...
Buržuje boli karina ko je pozicija a ko opozicija, oni će se uglave u svaku vlast. A mi što nismo iz Banjaluke, sisamo... Ne sisamo vesla, nego kurčine banjalučke. Izađite malo iz BL-a, a da nisu Laktaši, pa da vidite kako se preživljava.
Čuj, picin park, ni ime normalno mu niste mogli dati. Kao štiti se zelena površina. Koja površina? Glavna funkcija tog parka je da tu dolaze ljudi da duvaju i uživaju u ostalim opijatima.

Čuj, picin park, ni ime normalno mu niste mogli dati. Kao štiti se zelena površina. Koja površina? Glavna funkcija tog parka je da tu dolaze ljudi da duvaju i uživaju u ostalim opijatima.

To sam i ja htio reći davno, ne znam samo kako sam zaboravio ;)

Izađite malo iz BL-a, a da nisu Laktaši, pa da vidite kako se preživljava.

не знам да л' конташ да ми то не знамо ил' конташ да нас заболи за све друге и само оћемо парк?
ето, и кифла и шећер предлаже да дигнемо кредит и оснујемо фирму а не да кукумавчимо беззе. а ја сам већ рекла да је мени ДОБРО, одлично чак у односу на то како други људи живе.
и шта ја сад њима да кажем: "завршавајте факс и запошљавајте се, ако сам могла ја можете и ви" или "дижите кредит, како ја могу да будем кредитно способна"? знам добро да то тако не иде, и у томе је проблем.

и, већ на првој страници смо се сви сложили да се не ради само о јебеном парку, требо си да пратиш мало, дубе :)

Čuj, picin park, ni ime normalno mu niste mogli dati. Kao štiti se zelena površina. Koja površina? Glavna funkcija tog parka je da tu dolaze ljudi da duvaju i uživaju u ostalim opijatima.

па шта фали уживању у опијатима? мора и то неко :)

и, да, то није био парк какав стоји у правилима и прописима, него зелена површина са функцијом парка (дрвећем, клупама итд). а рег. план се могао и промијенити па да то буде парк.
али, кад већ морам да се понављам, мени (и онима који су иоле мућнули главом) градња није проблем.
проблем је каква је то градња.
и, као таква, осликава и све остало што се у држави ради и разлог је томе да ти можеш с пуним правом да кажеш:

Ne sisamo vesla, nego kurčine banjalučke. Izađite malo iz BL-a, a da nisu Laktaši, pa da vidite kako se preživljava.

Ma čitam ja vas od prve strane i možete da argumentujete do prekosutra. Ti si glas banjalučke opozicije, a ovaj drugi je zadrti snsdovac koji se trudi da to ne izgleda toliko ružno koliko jeste.
Ali, ljudi, znate li vi kako je živjeti u jednoiposobnom čadru? Drugo kad je tucanik, drugo je to...

a kaldrma nema fuga pa moraš uklapat...

E moj Duba, znamo mi u provincijama kako je. Nisam znao šta je banana do petog razreda.

како вам је лоше, кад јовичић каже да је економска политика снсд-а одлична и да се живи боље него прије? :)

шалу на страну. дубе, камо среће да имам икакве везе са опозицијом и да је ишта штујем. једино што сам ЗА опозицију у смислу ПРОТИВ снсд-а. то јест ПРОТИВ ове машинерије, оваква власт никад није била, никад оволико организована и увезана да ти остаје само да се надаш да ће нешто божјим чудом да се деси и да их заустави у пљачкању.
зато сам за промјену, да се обуздају, зауздају, укроте. па нек и узму касније парламентарне чак, али ће одрадити у те двије године много тога да се докажу и да опет задобију повјерење грађана.
као и што би неко нови, кад би сад дошао на власт, радио све да утврди своју позицију.

а ови се осилили претјерано. потпуно опуштени у свим својим махинацијама. пицин-парк-случај је само један доказ и једна манифестација тога. и зато је битан. толико незаконитости на једном мјесту, а властима не можеш ништа. још се попишају на тебе кад тражиш увид у документацију и све друго на шта имаш законско право.

не може толико година да се буде на власти и буде добар све вријеме. да се мене пита, обавезно бисмо мијењали структуру на сваке 4 године. да не стигне нико да се укопа. добро, на 8. да се у ове прве 4 године доказују да би добили и сљедеће.

а опозиција, бар бањалучка, нам је глупава и опет се разјединила, отпочеле су играрије и преговори са снсд-ом, и кретенски лоше су изабрали кандидате. дебили. за неког од њих ћу гласати, јер сам моронски преспавала прошле изборе (и лок. и парламент.) па морам, кад сам била глупа. а за кога - е јебига, биће тешко одлучити.

Više sam ja za SNSD zato što ne vidim neku bolju drugu opciju, nego zato što njih same pretjerano simpatišem.