Prijava

kako skromno

Ja sam tu bio malo ironičan... A takve stvari su i mene klale kad sam bio njegovih godina, ali nije mi dugo trebalo da shvatim kako se ne može kretati po tim nekim eteričnim prostranstvima pravde, istine i lepote, već se treba valjati onako ljudski u blatu, pa ako nešto iskopaš iz gliba, to ti je to, na više od toga ne možeš da računaš. Jebote, čovek bi hteo da živi u cvetnoj bašti i Edenskom vrtu, a sam na drugim mestima priča o prirodnoj selekciji, evoluciji. Pa ne može tako, Branislave, prilagodi se, uozbilji se, budi jak i odlučan, jer evolucija satire gene individua koje se tako ponašaju, isključuje ih iz svog daljeg toka, iz genetske razmene. Ne moš ne verovati u Boga i istovremeno očekivati od njega da ti ozgo baca pečene piliće. To u stvari ne očekuju ni najzatucanijij vernici.
Edit:

nije da ne smatram da je valsinarb jedan od pametnijih likova ovde,

Možda bi trebalo napraviti razliku između inteligencije osobe i korpusa tema kojima se ta osoba bavi. Nisi obavezno pametan ukoliko odlučiš da se baviš "pametnim" temama. Evo uzimam i sebe za primer, često primećujem kako bacam ljudima prašinu u oči dok pričamo o "pametnim" temama. Npr. kod "pametnih" tema koje su mene više interesovale, pa sam stekao veće znanje, pa sad mogu ljude u diskusiji da šetam, da im kažem: Eeee, ali vi niste upućeni u to šta kaže sveti Jovan Lestvičnik... I onda sagovornik slegne ramenima, jer on zaista ne zna šta je Joca Lestvica rekao o tome, a da zna, možda bi iz toga izveo nešto što bi opovrgnulo to moje što sam rekao...

I da, inteligentna i pametna osoba je ona koja svoje znanje zna da prenese drugome, ona koja svoje znanje zna da koristi u raznim situacijama i tako dalje i tako dalje, a ne ona koja nabuba gomilu teških reči i onda zvuči pametno samo sebi i eventualno Džimiju i Džimijevim satelitima na sajtu. Ti ne znaš ni da preneseš drugima neko svoje znanje koje imaš, ako ga imaš, niti znaš da ga koristiš u životu.

Најинтелигентнији људи које знам не знају да пренесу своје знање, а једни су од цењенијих стручњака у својим професијама су. Мешаш различите ствари без потребе. Не значи да нико интелигентан не зна да пренесе своје знање, али ако је неко толико изнад осталих, њему је тешко да се спусти на неки одређен ниво и да прича ишта иоле разумљиво. Не говорим овде о Валсинарбу, јер не могу да проценим колико је интелигентан. За Валсинарба могу да тврдим само да је јако информисан.

jel može neko da objasni šta je uopšte inteligencija?
Tj. koje sve vrste inteligencije postoje?
Recimo ako neki štreber u osnovnoj ima sve petice, al opet u životu prolazi nikako jer ga svi redom iskorišćavaju i šikaniraju jel on onda inteligentna osoba ili šta?

Evo, Renato, to ti je mnogo fino razdvojeno u D&D.

Inteligencija je suvi processing power, pamćenje i logičko rasuđivanje.
Mudrost je razum, svest, razmišljanje unapred i empatija.

Možeš istovremeno da budeš inteligentan i budala što je onaj tvoj primer, a možeš da budeš i glup a opet da imaš dozu one 'seljačke mudrosti' kojom možeš jednako mnogo da postigneš u krajnjoj liniji. Interesantno da ovi u drugoj varijanti češće umiru srećni, zbog čega je i majka Mutavog Mate onako seljački mudro izabrala da joj sin ima snagu pre pameti.

Ili, da podvučem... inteligentan čovek će na nekom naučnom zadatku postaviti sebi pitanje "da li ja to mogu da uradim", a mudar "da li bi ja to trebalo da uradim".

За Валсинарба могу да тврдим само да је јако информисан.

Iz onoga što je pisao ja ne mogu baš zaključiti da je informisan. ON izbacuje opšta mesta znanja ko iz rukava i ispaljuje floskule ko iz topa, ali nikad nikad nisam u njegovom postu pročitao nešto neobično za prosečno obrazovanog mladića njegovih godina i njegovog akademskog statusa. Mislim, ako pričamo o dubini, ne smemo zaboraviti ulogu Ričarda Dokinsa u Braninom diskursu.

ja cu da poverujem da je pametan kad popricam s njim...u cetri oka...moze i u 5, 6, 8, 13...

ovo sto on pise meni glupom deluje kao da kopira neke postove s neta...

al moze biti da sam ja bas logo glup pa ne kapiram njegove uzvisene misli...

ali nikad nikad nisam u njegovom postu pročitao nešto neobično za prosečno obrazovanog mladića njegovih godina i njegovog akademskog statusa

па да, и не треба да се прочита, јер тако и звучи добро информисана особа. на брзину избаци велику количину података. узгред их потрекпљује новим подацима. а своје мишљење нема. или га има али није довољно изграђено.

Ti si branislave jedan obican Vendi. Bombardujea nekim recima iz Vujaklije, i sad mi svi treba da se popisamo od straha koliko si pametan.
A citajuci prvi post, ja sam skapirao da si ti u stvari nesposoban za zivot.

Nemas drustvo u kome se osecas dobro. Ovo vodi ka usamljenosti. A usamljenost vodi u patetiku.
Nemas devojku/decka, znaci ne jebes, znaci seksualno frustriran. Ioet patetika.
U prodavnici ne umes da kupujes hranu. Vrhunac.

Da ti nema tih matoraca koje hejtujes,crko bi za 7 dana od davljenja svojom spermusinom,jer nisi imao sta da drugo da jedes.

Mislim da su ga odbili u mensi pa se sad izdrkava po Vukajliji. Opusti se Bane, burazer mi kaze da su svi kurac tamo.

I da, inteligentna i pametna osoba je ona koja svoje znanje zna da prenese drugome, ona koja svoje znanje zna da koristi u raznim situacijama i tako dalje i tako dalje, a ne ona koja nabuba gomilu teških reči i onda zvuči pametno samo sebi i eventualno Džimiju i Džimijevim satelitima na sajtu.

Otkad imam ovaj dupli nalog, i kako to da ga se uopste ne secam?

Iz onoga što je pisao ja ne mogu baš zaključiti da je informisan. ON izbacuje opšta mesta znanja ko iz rukava i ispaljuje floskule ko iz topa, ali nikad nikad nisam u njegovom postu pročitao nešto neobično za prosečno obrazovanog mladića njegovih godina i njegovog akademskog statusa. Mislim, ako pričamo o dubini, ne smemo zaboraviti ulogu Ričarda Dokinsa u Braninom diskursu.

Haha, poslednja recenica rula!

Nije ni cudo sto svi izdrkavaju po Vaslinaru, pravi se pametan i umislja nivo, a ovamo ne moze da opovrgne nijedan ozbiljniji argument, a da odmah ne pribegne staroj dobroj zameni teza. Jbg, na sirotinju i zec vadi kurac, sam si kriv, nafoorani Vaslinare.

Recimo ako neki štreber u osnovnoj ima sve petice, al opet u životu prolazi nikako jer ga svi redom iskorišćavaju i šikaniraju jel on onda inteligentna osoba ili šta?

Штребери су јако ретко интелигентни. Поготову у ОШ. ОШ свако иоле интелигентан са минимумом рада може да разбије, то ти гарантујем. Штребер је јако вредна особа. Што се интелигентних особа, постоје интелигентне особе које се уопште не сналазе међ' људима и наивне су. Те особе могу ко зна шта да смисле, али немају социјалну интелигенцију, интелигенцију која је потребна за интеракцију са другим људима. Једноставно, ти у свом питању си омашио дефиницију штребера. Али преко интернета свакако нећеш провалити колико је неко интелигентан. Можда само глуми будалу и он зајебава тебе. На интернету се јако лако манипулише општим местима и осталим глупостима.

Е сад, можда је у праву Валдемар, нисам сигуран, не пратим Валсинарбов "рад" довољно да бих могао да коментаришем. Углавном прочитам шта су људи коментарисали и за који део су се ухватили па и дам неко своје мишљење.

Штребери су јако ретко интелигентни. Поготову у ОШ. ОШ свако иоле интелигентан са минимумом рада може да разбије, то ти гарантујем. Штребер је јако вредна особа. Што се интелигентних особа, постоје интелигентне особе које се уопште не сналазе међ' људима и наивне су. Те особе могу ко зна шта да смисле, али немају социјалну интелигенцију, интелигенцију која је потребна за интеракцију са другим људима. Једноставно, ти у свом питању си омашио дефиницију штребера. Али преко интернета свакако нећеш провалити колико је неко интелигентан. Можда само глуми будалу и он зајебава тебе. На интернету се јако лако манипулише општим местима и осталим глупостима.

Сагласна с овим...углавном сагласна....Мислим да штребери и паметни како у ОШ могу да разбију, могу тако и касније (мислим на средњу, факултет је већ нешто друго)...
И да преко нета може да се провали колко је неко интелигентан :Р

мислим на средњу, факултет је већ нешто друго

Da, tek TU ne moraš da budeš inteligentan.

Ako imaš žarku želju da nikad ne završiš fakultet mnogo ti je bolja varijanta da budeš pametan a lenj nego prosečno inteligentan a vredan. Među diplomcima kod nas imaš bar tri četvrtine ovih drugih, mislim tri četvrtine od broja ljudi koji nekim čudom prirode nisu i jedno i drugo. Jebiga, takav nam je plan i program da forsira pešadiju.

Jebote ne biste znali koliko glupih ljudi ima dok ne odete u moju osnovnu. Mislim na ovo iole inteligentan i minimum rada.

1. Od kada se ovo pretvorilo u raspravu o inteligenciji?? Naročito o mojoj inteligenciji?

2. Nemate blage veze šta konstituiše inteligenciju. Svi do jednog koji ste se oglasili povodom toga. Pročitajte neku knjigu na tu temu.

3. Poruka za osobu pod nadimkom Warner von Latinsche:
Zašto uvek, ali UVEK, i na SVAKOJ temi, imaš potrebu da se u prvoj rečenici posta izdigneš na pijedestal kako si ti bolji i razumniji od ostalih, ali pritom nikada ne želiš dalje da obrazložiš svoj stav? Zašto?! Kakav je to mentalni bug? Kakav je to patološki egocentrizam? Želim da ti pomognem, zaista. Dakle, ubuduće – ili ćeš da ćutiš, ili ćeš detaljno da obrazložiš svoje viđenje stvari. Jer, u suprotnom, ne doprinosiš diskusiji ni najmanje (osim što masturbiraš na svoj džinovski ego). Neka ti to bude jasno, ok?
Ti si poput urasle dlake na mom dupetu: beskoristan si, ali mi je teško da te ignorišem kad si tako naporan.

4. Nikada ne treba skrivati svoj vokabular. Ako pričaš u jednostavnim rečenicama da bi te prostaci razumeli, vremenom ćeš neizbežno istrenirati sebe i da misliš jednostavno i u prostodušnim terminima. Borio si se za svaku reč koju znaš i one su sveto oruđe kojima komuniciraš svoje ideje i namere drugima. Ne skrivaj svoje reči zato što te neće razumeti. Paradiraj onim što znaš.

5. Da ne bih ovaj post činio dužim nego što već jeste, neću se osvrćati na dugačka i bespredmetna baljezganja Valdemara, samo želim da ukažem da me je ova rečinica izuzetno zabavila:

Mislim, ako pričamo o dubini, ne smemo zaboraviti ulogu Ričarda Dokinsa u Braninom diskursu.

Znači, HIT. Ako ovo nekome nije smešno, onda taj ne zna šta je humor. Kako uopšte odgovoriti na ovo? Toliko je apsurdno.

6. Za kraj, komentar koji proglašavam za najbeznadežniji, jer je... ARGH, ne mogu da nađem pravu reč da ga opišem, a da pritom ostanem pristojan.

па да, и не треба да се прочита, јер тако и звучи добро информисана особа. на брзину избаци велику количину података. узгред их потрекпљује новим подацима. а своје мишљење нема. или га има али није довољно изграђено.

знаш шта бих волио да видим/прочитам. приручник "како сморити ричарда докинса у десет корака". а значи воршипујеш докинса...
Заправо, ево како то учинити http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/HowTo:Annoy_Richard_Dawkins

Je l' se dešava još nekom odavde da se probudi ujutru sa pitanjem: "Zašto sam ja – ja?"

Да, али моје виђење тога је теби вероватно сувише одбојно :))