Prijava

Народ воли чврст пурењак.

taman je kako treba, čim ga narod bira.

ови код нас су генијални до даске, па их опет бирамо.

Kao ni ostali političari ni on nije cvjećka ili dobrica, ali slažem se uglavnom sa Luksom, dosta je realan, čvrst gdje treba da bude, narodski čovjek, a opet nije antievropski i antizapadno nastrojen. Inače Dodik je počeo političku karijeru kao član reformista Ante Markovića, koji su možda bili jedna od normalnijih političkih opcija pred rat. Takođe, uspio je prvi od svih političara iz SFRJ da skine s vlasti nacionalističku stranku koja je vladala u vrijeme rata, postavši premijer 1998. I glavni adut mu je bila borba protiv kriminala. Može se reći da je i na tom polju uspio, ne sasvim doduše, jer se ipak dosta odmaklo od anarhičnog perioda za vrijeme SDS-a.
Činjenica je da je u svim njegovim mandatima postojao određeni osjećaj napretka, možda najmanje u ovom sad poslednjem periodu, ali to je više zbog opšte svjetske krize i usporenja ekonomije, i komplikovanja političke situacije.

Dodik je jedno obično govno. Ja sam iz RS i tvrdima da je on big shit. Čovjek je završio za mesara. Fakultet ko zna kako je završio (možda kao Toma). Dok su drugi ginuli u ratu on je švercovo cigare i sad je on veći patriota od boraca koji imaju kitu u ustima za to što su preživjeli.
Rzlog zašto on prolazi je taj što je narod ovca. Napravi zbor ispeče 10 volova nahrani stoku i svima dobro.
Čovjek ima platu 5000 marak a vraća mjesečnu ratu kredita 10000.
Nije samo on takav.Svi su oni lopovi al' Dodo je najveći.

Dobro je ezdeesovac.

Dodik je završio političke nauke u Bg-u, moj drugi komšija je bio brucoš kad je on bio 4 i apsolvent, zna se sa njim sa faksa, kaže da je isti takav bio i prije i da je veoma inteligentan čovjek.

Занимљив ми овако лик, купио би му пиво.
Ако изчачка независност купићу му и златну кајлу! Опаааа, јеси чуо Додиша!? Ај пожури мало, оћу Борац БЛ у ЈСЛ! ллололо

Dodik legenda! Demokrata a nacionalista.
Jebem vas sve u usta LDP-ovska, narkomanska, pro-američka koji ga mrzite.

Govedo.Al je naše govedo a boljeg nemamo.

Интелигентан човек који се "снашао" у најтежим временима.
Делује такође као особа са којом можеш попити пиву, две, три и попричати коректно.

Додик: 9/10

Milokrada ne volim još od njegovog prvog mandata premijera kad je došao na vlast te je na PROTESTU PENZIONERA javno govorio kako ga nije briga za njih i da šatro nema vremena. Ne podržavam ga jer je na čelu ljevičarske partije, sa kojom je došao na vlast sa ljevičarskim fazonima, da bi kasnije skrenuo desno u pičku materinu i zadnja dva mandata dobio izbore na taj fazon (Nezavisnost RS, i borba protiv Sarajeva). MIslim da u svojoj strogo autokratskoj vladavini nije izabrao dobru strategiju razvoja države sa instant podizanjem životnog standarda. Negativne posljedice su višestruke. S jedne strane, rasprodano je sve što je imalo vrijedilo, a s druge strane sredstva nisu ulagana u razvoj privrede. Sredstva stečena prodajom telekoma i rafinerija, i koječega, iskorišćena su za porast plata u javnom sektoru, porast penzija i invalidnina, kao i još nekih socijalnih davanja. Napravljena je zgrada vlade, televizije, najskuplja dionica autoputa. Ostatak je otišao u nepoznatom pravcu! Naravno, nisu rađeni samo ovi javni projekti, nego se i putem lokalnih samouprava plasiralo milione maraka koji su poslužili za izgradnju puteva, škola i ostalog, po našem principu javnih nabavki 1 tebi 1 meni. Ne traba zaboraviti ni fantomske firme koje su dobile milone za neke "projekte". Uglavnom, jako brzo se ostalo bez tih sredstava Investiciono-razvojne banke. Onda je uslijedilo zaduživanje koje je trebalo da sačuva, prije svega, životni standard stanovništva. Potom, došlo je do revolucije u zakonskim propisima, pošto je napravljeno niz izmjena zakona i novih zakona, koji su doveli do toga da privreda bude pod strašnim pritiskom. To je dovelo do pada tražnje na tržištu radne snage. Plate su privatnom sektoru smanjene i nominalno, a pored toga još više i realno. Osnovne životne namirnice su poskupile za 50 - 150%!!!! Država je, uz nemogućnost dobijanja novih tranši od MMF, prbijegla smanjenju potrošnje u javnom sektoru tako da se krenulo u kresanje plata i toškova. To je, s druge strane, dovelo do smanjene efektivnosti tih službi (u mom gradu između 4 i 7 sati ujutro nema nijedan dežurni policajac na terenu).
Ipak, najviše boli, lažni patriotizam. Jer, patriotizam se ne ogleda u gledanju utakmice Srbije, ili rukovanju sa Đokovićem. Patriotizam se ogleda prvenstveno u ekonomskoj krizi. Mogu da razumijem da uvozimo neke artikle iz pojedinih zemalja iz kojih moramo uvoziti radi pritiska sa strane(čitaj Njemačka, i slično), ali kod nas se zaista uvozi svakakva budalija(čitaj Argentina, a proizvođač nema skoro nikakvu podršku.
Bez obzira što se angažujem politički u jednoj stranci, moje prvenstveno opredjeljenje jeste sigurniji život i stabilnija budućnost. To nam ne može obezbijediti nijedna vlada ni predsjednik. Nama u RS treba vlast koja ne krade građane putem javnih nabavki i nameta glupih do bola, treba nam manji državni aparat, treba nam bolje školstvo i obrazovanje (naciju ćeš najlakše uništiti ako joj uništiš školstvo), trebaju nam poslovi sa BILO KAKVOM platom. U tom slučaju, najveći teret će podnijeti građani. Bićemo siromašniji, ali nećemo biti gladni. Bićemo školovaniji i imaćemo pravi sistem vrijednosti u porodicama. Tek tada bi mogli da se nadamo da ćemo za dvije generacije nešto zaista promijeniti. Dotad, sve veći redovi će biti ambasadama stranih država, i to ne za turističke vize!

Није ни обично "говедо" ни највећи српски син. Погрешно постављено.
Нисам из Српске, не знам како ствари тамо иду, не мали број људи чије мишљење ценим се жали на лоповлук власти. Што је константа свих друштава у свим временима изгледа...

(одох до вецеа па ћу да наставим да пишем...)

Milokrada ne volim još od njegovog prvog mandata premijera kad je došao na vlast te je na PROTESTU PENZIONERA javno govorio kako ga nije briga za njih i da šatro nema vremena. Ne podržavam ga jer je na čelu ljevičarske partije, sa kojom je došao na vlast sa ljevičarskim fazonima, da bi kasnije skrenuo desno u pičku materinu i zadnja dva mandata dobio izbore na taj fazon (Nezavisnost RS, i borba protiv Sarajeva). MIslim da u svojoj strogo autokratskoj vladavini nije izabrao dobru strategiju razvoja države sa instant podizanjem životnog standarda. Negativne posljedice su višestruke. S jedne strane, rasprodano je sve što je imalo vrijedilo, a s druge strane sredstva nisu ulagana u razvoj privrede. Sredstva stečena prodajom telekoma i rafinerija, i koječega, iskorišćena su za porast plata u javnom sektoru, porast penzija i invalidnina, kao i još nekih socijalnih davanja. Napravljena je zgrada vlade, televizije, najskuplja dionica autoputa. Ostatak je otišao u nepoznatom pravcu! Naravno, nisu rađeni samo ovi javni projekti, nego se i putem lokalnih samouprava plasiralo milione maraka koji su poslužili za izgradnju puteva, škola i ostalog, po našem principu javnih nabavki 1 tebi 1 meni. Ne traba zaboraviti ni fantomske firme koje su dobile milone za neke "projekte". Uglavnom, jako brzo se ostalo bez tih sredstava Investiciono-razvojne banke. Onda je uslijedilo zaduživanje koje je trebalo da sačuva, prije svega, životni standard stanovništva. Potom, došlo je do revolucije u zakonskim propisima, pošto je napravljeno niz izmjena zakona i novih zakona, koji su doveli do toga da privreda bude pod strašnim pritiskom. To je dovelo do pada tražnje na tržištu radne snage. Plate su privatnom sektoru smanjene i nominalno, a pored toga još više i realno. Osnovne životne namirnice su poskupile za 50 - 150%!!!! Država je, uz nemogućnost dobijanja novih tranši od MMF, prbijegla smanjenju potrošnje u javnom sektoru tako da se krenulo u kresanje plata i toškova. To je, s druge strane, dovelo do smanjene efektivnosti tih službi (u mom gradu između 4 i 7 sati ujutro nema nijedan dežurni policajac na terenu).
Ipak, najviše boli, lažni patriotizam. Jer, patriotizam se ne ogleda u gledanju utakmice Srbije, ili rukovanju sa Đokovićem. Patriotizam se ogleda prvenstveno u ekonomskoj krizi. Mogu da razumijem da uvozimo neke artikle iz pojedinih zemalja iz kojih moramo uvoziti radi pritiska sa strane(čitaj Njemačka, i slično), ali kod nas se zaista uvozi svakakva budalija(čitaj Argentina, a proizvođač nema skoro nikakvu podršku.
Bez obzira što se angažujem politički u jednoj stranci, moje prvenstveno opredjeljenje jeste sigurniji život i stabilnija budućnost. To nam ne može obezbijediti nijedna vlada ni predsjednik. Nama u RS treba vlast koja ne krade građane putem javnih nabavki i nameta glupih do bola, treba nam manji državni aparat, treba nam bolje školstvo i obrazovanje (naciju ćeš najlakše uništiti ako joj uništiš školstvo), trebaju nam poslovi sa BILO KAKVOM platom. U tom slučaju, najveći teret će podnijeti građani. Bićemo siromašniji, ali nećemo biti gladni. Bićemo školovaniji i imaćemo pravi sistem vrijednosti u porodicama. Tek tada bi mogli da se nadamo da ćemo za dvije generacije nešto zaista promijeniti. Dotad, sve veći redovi će biti ambasadama stranih država, i to ne za turističke vize!

jebo te bog, saznao sam da imam dupli nalog :) švrlj na ovo od riječi do riječi i LOCK na temu more odma

Миле Бандерас
Да ли Срби преко Дрине стварно немају за кога другог да гласају већ свој глас бацају пред ноге оном чуду које изгледа, говори и понаша се ко међед? Зар је могуће да тамо још пали та шешељевско-младићевска реторика? Човек изгледа као карика која недостаје, нема ни харизму, бави се сумњивим пословима, поседује пола Српске. У чему је фазон, зашто гласају за њега?

зато што смо стока. генерално.
и импонује нам, као стоки, да имамо такво говедо на челу.
и тако ће и задуго да остане, нажалост.

и тако ће и задуго да остане

Све док Дуче не дође на власт!

Govedo, veliko govedo. No, ako je ljudima u RS dobar, nek ih vodi, samo nek se ne meša u sastavljanje Vlade susedne mu države.

"samo nek se ne meša u sastavljanje Vlade susedne mu države."

у јесте. Све се ОН пита и меша. Он а не случајно други, нпр. помоћници УСА државног секретара који су ових дана, како кажу, туристички у Београду.

Боље да се он меша него поменути.

To što ti sam donosiš zaključke nije moj problem. Naravno da niko ne treba da se meša u sastavljanje Vlade, pa ni Ameri.