Prijava

Glavni je sve reko. Ne možete vi da pričate o njemu i o životu u RS kad ne živiti ovde.
Samo bi još na sve ovo reko da je narod ovca a on obični čoban sa Grmeča.
Nisam SDS-ovac. I samo da još jednom kažem da je borcima reko "Nisam vas ja tjero da idete u rat". Žalosno. U Banja Luci se samo za novogodišnje ukrase grada izdvoji 20000km a godišnja izdvajanja za javnu kuhinju su 12 000 km.
SVI SU ONI LOPOVI AL DODO JE NAJVEĆI!!!

stavio je asfalt kroz cijelu srpsku i obezbjedio sebi glasove do kraja života :DDD

ЦИЈЕЛУ? јеси сигурна? :)

Meni se sviđa kritika koju je glavni napisao, nije vrijeđao, argumentovano je rekao šta misli da ne valja. Ja međutim ovdje kod nas i dalje ne vidim ko bi mogao da bude neka bolja alternativa, i mislim da pozitivni aspekti ipak odnose prevagu. BTW, Rafinerija i Telekom posluju solidno, a što se obrazovanja tiče, ono je u kurcu, al se ne može to brzo popraviti, fali kadrova, tradicije, svačega. Ipak, recimo stipendije ministarstva i predsjednika su dobra stvar. Evo, ne znam koliko će u tome biti istine, ali sviđa mi se i novi predlog da svake godine student generacije automatski dobije mjesto asistenta.

ako krenem pricati o dodiku dobicu ban zbog vrijedjanja, toliko o mom misljenju.

Meni se čini da je kombinacija ova dva iz naslova - najveće srpsko govedo.

Mile, jebiga već u pitanju postavljaš odgovore na pitanja koje želiš da čuješ, i odmah otvarajući temu sugerišeš kakav je Dodik. Sigurno je onako ogroman, svakako nezgrapan kao međed i sa ne baš probranim rečikom nije neko najbolji koji se može zadesiti na čelu Srba u Bosni, ali je, bar mislim, dosta neposredniji u komunikaciji i daje realnije izjave od velike većine političara sa naših prostora. Naravno, duboko sam ubeđen da Milorad Dodik nije prepoštena dobrica niti da je čist od nekih kriminalnih radnji, ali ipak mi je mnogo draži od plejade bledunjavih torima-bege-divi-gavajo političara koji jedva čekaju da priznaju kako su zločinačko-orjentisani Srbi iz "Republike Šumske", kako je zovu, napravili genocide i silovali i napadali nedužan svet. Naravno, sve to rade podrške zapada, svog mesta pod suncem što će reći - suve materijalne koristi. Pogledajte samo onog lika što je vodio Otpor koji je koristio skoro istu retoriku kao ovi "moderni i evropejski", a sad se kao zaštićen svedok brčka na bazenu u Floridi. (Kad gledam izjave beogradskih političara čisto se pitam ako se npr. nevino Sarajevo branilo toliko dugo vremena od srpskih snaga, da li su se branili bacajući karanfile ili tulipane, ili pak tulumbe i ratluk? Da li su mi Hrvati bacili one tri granate u dvorište sa ciljom da me zabave, ili je to bio samo prijateljski, bezazlen vatromet, ili su mi dva rođaka zaklana od strane muslimana u gestu ljubavi?) Mile takođe nikad ne bi dozvolio neku gej paradu, kao što je Beograd veoma nisko pao pa dopustio da se svaka šuša hvata za šarene zastave i džabalebari po trgovima glavnog grada i obija trafike, pod šatro benignim izgovorom organizovanja protesta. Drži veoma čvrst stav prema muslimanskim vlastima iz Sarajeva, što je apsolutno neophodan preduslov za opstanak srpskog naroda u Bosni.. Većina ljudi iz Srbije nemaju dve čiste šta se trenutno dešava u Bosni, kao ni o tome šta se dešavalo, čini mi se, iz nekog hobija i kurtoazne želje da iskažu svoju svestranu eruditivnost, se trpaju k'o gaće u bulju da se iz hobija bave problemima u Bosni, ali nekako ipak preko kurca i sa dva prsta, kao uštirkano razmaženo derište obučeno u belo kad hvata loptu zaprljanu blatom, uz šta moram da napomenem i ogromno nepoznavanje elementarnih činjenica novije istorije srpskog naroda. Nekad mi se čini da su ih strani mediji i plejada nevladinih organizacija (možda ne organizacije srpske vlade, ali sigurno orgazinacije vlada koje ih guraju) toliko isprali da više dele stav sa zapadom i CNN-om, nego sa ljudima koji su doživeli, propatili i videli sve šta se dešavalo. Na kraju, kao što reče vladika zahumsko-hercegovački Grigorije, parafraziraću: "Kada je Dodik došao na vlast, bilo je aktuelno pitanje opstanka Republike Srpske, a sad je trenutno pitanje njenog napretka." I to je nešto.

http://media.tumblr.com/tumblr_lhnlm4Fmdz1qgb44h.gif

Kakav je ovo reakcionarni diskurs, kakve su ovo reakcionarne brige i anksioznosti. C, c, c.
A što se tiče lično Dodika = scumbag.

De, de, Valsinarbe, lako je okačiti gif i glumiti neko avagardno filozofsko ludilo kad nemaš šta argumentovano i normalno reći. Baciti par zajebanih reči poput Vesne Vukelić Vendi, citirati par autora iz gimnazijalskog udžbenika za filozofiju kojeg si napapet zbubačio dok si pripremao prijemni na društveni faks, i to što s vremena na vreme posetiš neku izložbu kontemporarne umetnosti te ne čini nekim uber posebnim misliocem, samo jednim od ogromne plejade drugih, samoprozvane indigo dece, koji piju kaficu u Starbaksu, nose arafatke, i na svom Mek računaru pišu rečenice svog novog romana, noseći teško breme stida na svojim slabašnim emo leđima, jer su tek, pobogu, druga generacija Beograđana.

Mislio sam da izvršim dekonstrukciju tvog posta, nemoj da misliš da nisam. Ali sam onda shvatio da bi to bilo iracionalno s moje strane. Čak ni ja nisam TOLIKO dokon. Uzdravlje.

@Лукс Учитељ
каква гимназија, филозофија, друштвени факс, Старбакс, Мек, ради се о фрустрираном незапосленом четрдесетпетогодишњаку жељном да негде нечим некако испадне паметан. Иди бре...

Srbijanci, možete vi da pričate šta hoćete, ali Dodik radi dobar posao u RS.
Ovdje je manji broj ljudi koji se žale na loš život, a velika većina ne bi došla u Srbiju da živi, zato što se u Republici Srpskoj bolje živi.
RS ima veće plate u prosvjeti, zdravstvu, javnim sektorima... Prosječna plata je veća nego u Srbiji, a cijene u RS su 2x manje.
Naravno, i on kraducka, svi kraduckaju pomalo (pogledajte Vaše političare).
Dodik je lokal patriota, voli svoje Laktaše, i zato ih je enormno razvio, i boli ga tuki. Ima podršku i naroda i stranaca i biće na vlasti još jedno 10ak godina. Oni koji ne poštuju Dodu, mogu samo da mu se sagnu.
I u Srbiji bi bolje živjeli da imate takvog jednog na vlasti, a ne ovu stoku što vas je vodila. Vas do sad nije vodio Srbijanac, tek ste sad izabrali vašeg čovijeka (Tomislav Nikolić). Vjerujem da će vam bolje bit pod vašim čovjekom nego pod Crnogorcem ili Bosancem!

Joj, Dragane, kako da ti kažem a da se ne uvrijediš? Nakon ove tvoje izjave mogu ti samo reći ne seri.

Rafinerija i Telekom posluju solidno,

da nešto rečem o potonjem... posluju osrdnje, da ne ažem da propadaju otkad su kupljeni... a i srpska skoro da nema nikakave koristi jer srbijanci sve odnesoše, pa tako tamošnji radnici imaju 13 platu i sve te benefite koje takvo preduzeće dijeli, a ovi ovdje golu kurčinu u odnosu na ono što su imali dok nisu prodani... najveća glupost koju jedna država može uraditi jeste prodati sopstveni telekom i sopstvene energetske sistem ad raspolaže ovakvim prirodnim bogastvima koja daleko premašuju naše potrebe...

posluju osrdnje, da ne ažem da propadaju otkad su kupljeni

Jes' jes' dok nisu kupljeni bili su jebeni giganti okosnica privrednog razvoja BiH. Aj bogat' ne provaljuj se.

vidi, bar su ljudi u njemu i oni oko tih ljudi bili zadovoljni... sad ni oni nisu... no to nije tema, više je tema što su ga prodali i đe su pare? jesu u sportskim dvoranama u selima od po 5000 ljudi ili u privredi?

Nisam znao da je rafinerija uopšte radila dok je ovi nisu kupili, ili tačnije da li je uopšte mogla raditi uzevši u obzir u kakvom je stanju bila. Ja ne znam za ostale dijelove RS, ali evo u mom gradu se jasno vidi napredak otkako je na vlasti Dodik i SNSD. To možda nema nikakve veze s njim, ne kažem ja da je on to namjerno napravio samo kažem da napretka ima.

Ja ne znam za ostale dijelove RS, ali evo u mom gradu se jasno ne vidi napredak otkako je na vlasti Dodik i SNSD.

Neću da ti kažem, ti si Dodikov špijun. Biće nam još gore.