Prijava

Kod nas je jebešga običaj da se 80% ljudi švercuje, pa zato sad ovolika halabuka. Kontam da bi karta morala da se plaća, majku mu, taj bus neko vozi, troši se gorivo (dosta goriva), gume, pakne...Istina, previše košta ta karta, al kontam i da je duplo jeftinija, broj ljudi koji je kupuju se ne bi povećao. Sve ovo reče čovjek koji je u životu platio možda 3 karte a s kontrolorima je nebrojeno puta stizao do poslednje stanice.

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/s720x720/534565_10150978104984775_87414375_n.jpg

A ja mislio da gužve nastaju jer nema metroa i zato što ima manjak GSP vozila u odnosu na broj građana. Kako sam bio slep.

Jao, jedva čekam utakmicu sa Valetom, ima dupe da im pomjerimo mi iz RS. Čik da vidim šta će reči kad 20 nabildanih Grobara ulete u avtobus. Ako prigovori šta progutaće i bus i plus.

selenijum
Koliko je uopšte karta kod vas?

Sele, u Lasti je karta od 130 dinara za tri-četiri stanice (ako kupuješ kod vozača) a od Obr do Bg-a je 240-260 ne znam tačno. A na čitaču bus plusa prva zona je 80 druga 110 itd.
Previše deru.

60 динара је карта у првој зони, тј. ако не идеш у приградска насеља. Ја сам имао удес пре пар недеља и ауто ми је на поправци. Сад идем превозом и рачунао сам. Да бих стигао на посао, требају ми две карте, тј. 120 динара да стигнем на посао. Колима ми треба десет километара, а троши осам литара у граду, тј. треба ми 0.8 литара бензина до посла, а то је мало мање од 120 динара. Значи, јефтиније је ићи колима на посао него аутобусом. И може да се спава пола сата дуже, а сад и више откад упадају чопоративно на станицама. Толико.

Узгред, прошле године (или чак пре неколико година) је покварен аутобус коме су отказале кочнице убио двоје људи и нико због тога није одговарао. Чак ни аутобус. Тако да ако аутобуси могу да убијају људе, може и неко ко нема пара да се вози џабе аутобусима убицама.

Друго, је л' зна неко како могу приватне фирме да ангажују комуналну полицију да им помаже да наплате своја дуговања? Је л' има неки ценовник? Мени би баш било згодно кад дође зима да казним комшије које неће да чисте снег испред зграде, пошто им овако не могу ништа.

Kod nas je 96 dinara (1,60KM) karta. U onom tekstu piše da se MORA izaći na srednja. Ja sam kontala da se samo mora ući na prednja pa da izlaziš gdje hoćeš pa mi nije bilo jasno zbog čega je baš tolika halabuka dignuta jer znam koja jebada bude kad pokušaš ući u tobus, a kamara nagrne dizađe.

Ma Sele, sve je to u redu u civilizovanom svetu, ali fizički je nemoguće ući na prednja, a izaći na srednja vrata. Znaš koliko je to laktova u rebra, koliko izgaženih čukljeva, trljanja dupetima i dahtanja za vrat???
A još zamisli koliko dugo svaki bus stoji u stanici jer svi ulaze isključivo na prednja vrata? Nije to bre kulturiška, uđe dvoje, troje, ovi u međuvremenu izašli, svi lepo sede, mirisno, čisto, BEZBEDNO...

e, evo sad citam ovaj odlican blog, i sto vise citam, to se vise nerviram!

http://amitzdulniker.com/2012/07/17/busplus-beograd-u-haosu/

Natnat, kod nas se ulazi samo na prednja i nema gužve. Naravno zna je biti u špicu, ujutro ili popodne, ali opet nije strašno. Oni što izlaze izađu na srednja ili zadnja i taman prave mjesta onim koji ulaze na prednja. Dok nije bilo tako X puta sam se znala zaglaviti u vratima jer se jedni bore dizađu, a drugi duđu.
E sad, debilizam je, ako sam dobro skontala, da tobus ne mrda sa stanice dok kontrolori ne pregledaju karte...

A još zamisli koliko dugo svaki bus stoji u stanici jer svi ulaze isključivo na prednja vrata? Nije to bre kulturiška, uđe dvoje, troje, ovi u međuvremenu izašli, svi lepo sede, mirisno, čisto, BEZBEDNO..

Nisam stigla da isprobam tu novinu ali imam utisak da se mora krenuti od nekog kraja kada je popravljanje stvari u pitanju. Dobijao je BG nove, klimatizovane buseve pa su se ljudi ponašali kao šimpanze, gurali se i švercovali. Nekako mi ne deluje loše ovo prisilno kultivisanje, jer zaista jeste strašno što se uopšte nekom praktičnom merom mora objašnjavati da se na ulaz ulazi, a na izlaz izlazi. Što se tiče cene, nadam se da još uvek važe povlastice za određene socijalne kategorije. Možda sam preterano optimistična ali imam utisak da će ovo delovati samo strašno sada, a kasnije će već da se pokaže neki red. Doći će do reorganizacije u GSP-u, ljudi će dobiti otkaze i kupiće se novi busevi. :)

Nekako mi ne deluje loše ovo prisilno kultivisanje, jer zaista jeste strašno što se uopšte nekom praktičnom merom mora objašnjavati da se na ulaz ulazi, a na izlaz izlazi.

Jes' videla ikad onu pločicu u autobusu na kojoj piše "XX sedećih i XX stajaćih mesta", e taj koncept ulaza i izlaza radi do te cifre, sve preko toga ti je XXX.

Није ништа чудно што неко неће да плати карту инстант-фирми која је направљена за пљачкање. Или аутобусима који, понављам, УБИЈАЈУ ЉУДЕ!

Da bacim moj skromni komentar sa stručne tačke gledišta :D

Nije problem u autobusima i kontrolorima. Tj. to nije primarni problem. Naši putevi imaju malo propusnu moć i slabi su nam alternativni vidovi prevoza. Tako da uglavnom sva bagra koristi autobuse, trandže i trole. Inače njihovo iskorišćenje, tj popunjenost je oko 30 posto, što znači da nam možda treba i manje buseva, verovali ili ne.

E sad, to što su tender za bus pljus dobili ljudi koji su imali JEDNOG zaposlenog pre ovoga, i verovatno brdo iskustva je druga stvar.

A glupost je velika to za prva vrata, jer mogu kontrolori da stoje na svim vratima lepo i da poništavaju, a ne samo da na prva i zadnja vrata puštaju gamad. Neće ovo zaživeti. Bar dok ne budemo imali metro

Ma najveći problem u vezi svega ovoga je što sistem osmišljavaju oni koji ga po svemu sudeći ne koriste.

Друго, је л' зна неко како могу приватне фирме да ангажују комуналну полицију да им помаже да наплате своја дуговања? Је л' има неки ценовник? Мени би баш било згодно кад дође зима да казним комшије које неће да чисте снег испред зграде, пошто им овако не могу ништа.

Moja keva ima problem sa bivšim stanarom koji nije platio zadnjih par kirija bilo bi dojaja kad bi mogla komunalnu da mu pošalje lolo

Maki, čekaj da počneš da koristiš GSP redovno bar mesec dana, to znači da dnevno uđeš bar dva puta u bus u špicu i da se voziš, pa recimo nekih sat i 15 minuta dnevno, ne mora više. Znači krećeš na posao u 7, vraćaš se u 4, putuješ do kuće i od kuće pola sata, to je neki prosek. Mala je verovatnoća da nećeš presedati, većina u Beogradu to mora, ali aj neka bude samo jedan bus. Onda ćemo da razgovaramo o Evropi...
Nije bre ljudi naš narod stoka, niko se ne bi ponašao tako, da imamo sve kako dolikuje čoveku.
Ne znam o kakvim otkazima pričaš...a od čega misliš da se kupe novi busevi, kada novac od karata ide isključivo Bus Plusu kao privatnoj firmi?