Prijava

Ne mogu da podnesem zvuk saksofona, tolio je odbojan i atonalan, posebno u džez muzici. Neku mi neopisivu nelagodu stvara, ne znam zašto.

Ovaj dzez sa prethodne strane me potseca na konstantno trazenje novog zvuka iz majti busa:

https://youtu.be/QzTGNIiidbI

dzez na stranu nema nista gore nego kad neki bend koji je imao dobru muziku izgubi inspiraciju i zelju/emociju za pravljenje muzike i onda izbace "novi zvuk" gde pokusavaju da nadomeste tehnikom ono sto vise nemaju u zvuku, i to zvuci mnogo gadno, ko los dzez (koji je isto ovo samo na kvadrat).
loze se na to oni sto i sami sviraju, jer jeste tesko da se ponovi, i to je ok, tehnicki je zahtevno, ali da je objektivno dobro, nije.

ista fora sa 90% neo-klasicne (pazi tu rec) muzike. ljudi odu na koncert i prave se da uzivaju slusajuci kako je svezi student sa akademije resio da na papiru napise svaku notu koju je naucio u nasumicnom redu.
moz da bude orkestar i tehnika dobra kolko hoces, sve to je lose za usi i za psihu.

evo npr ova nasa:
https://www.youtube.com/watch?v=AhZ_fbIp3zo

isto ko i ovaj uber tehnicki dzez, ako si u tom svetu mnogo ce da ti se svidi, i to je to.

samo pustite od 13. minuta...

Ne mogu da podnesem zvuk saksofona, tolio je odbojan i atonalan, posebno u džez muzici.

Kako to misliš "atonalan"?
I ako je saksofon atonalan, šta je onda suprotno od toga?

Saksofon atonalan, haha, većina džeza i bluza je na plećima saksofona, joj, uh!

Atonalan za moje uši:) ne znam, jednostavno mi ne prija taj zvuk, posle zvuka škripanja kredom i šaranja flomasterom, on zauzima treće mjesto. U ponekim nedžez pjesmama ga čujem, ali ma drugi zvuk. Nije isto kao sa ska muzičkim žanrom, ono je jednostavno sranje i to je to, ali saksofon jednostavno pomjera sve ljestvice tolerancije:)

I violina je go kurac, škripi tamo nešto a svi se kao oduševljavaju.

Atonalna je da kazem

Ja mislim da su tvoje uši atonalne, Meśja. I da je u tome ustvari problem :)
Ili je to, ili ne znaš definiciju atonalnosti.

khm khm khm, pa kaže članak sa Vikipedije "Atonalna muzika je muzički sistem, čije postojanje bazira na 12 tonova. Ravnopravnost između svih tih 12 tonova je baza međusobnih kombinacija svih tih tonova. Atonalnost je u stvari sviranje i komponiranje van svih mogućih postojećih muzičkih lestvica. Arnold Šenberg je bio prvi koji je istraživao atonalnost, koja se najčešće pronalazi u modernoj klasičnoj i u eksperimentalnoj muzici."
Ja muzičar nisam niti muzički potkovan, ali znam šta čujem, i to odlično:) Ali to je do mene, ne sporim, jednostavno mi ne prija taj zvuk. Ne prija mi ni zvuk francuskog jezika, i tražio sam po internetu, čak i pitao drugaricu koja zna francuski i član je Mense da ona ne zna zašto je to tako, ni Gugl ni ona mi nisu dali odgovor. Osjetljiv ušni na kanal na odsustvo zvučne estetike je moje skromno mišljenje:)

Džez je kerov kurac takođe. Ljudi koji ga slušaju tripuju da razumeju nesto sto drugi ne kapiraju i da su nesto posebno da dzez miluje dusu a nista se ne razlikuju od ljudi koji slušaju Acu Ilić brkatog govnara ili od Bombasa koji tripuje da je avangarda sto voli tuđmanovce to je taj neki šablon

Je l' se to sada stručnjak mlohavog kurca sada razume i u džez muziku? Nije baba pobegla sa sajta jer je neko nagazio, nego da ne mora više da gleda tvoje patetične polugole fotke na traktoru.

Ceca je kerov kurac, arkan je pičkica, ko voli cecu je nekrst, ko sluša cecu pokvario je uši za ostatak života i ne može više ni da čuje šta valja a šta je kreštanje teheranske kurve dok glodje kurčinu nečastivog.
Džez miluje dušu i bogougodan je.

"Atonalna muzika je muzički sistem, čije postojanje bazira na 12 tonova.

Ovo je netačno. Moguće da je štamparska greška, da je u tom vikipedijskom članku trebalo da piše:
"Atonalna muzika je muzički sistem, čije SE postojanje NE bazira na 12 tonova".
Što MALČICE menja smisao.

Atonalnost je u stvari sviranje i komponiranje van svih mogućih postojećih muzičkih lestvica.

Ovo je već bliže istini, premda je u principu sva muzika tonalna, jer jel'te - svaki zvuk je ton.