Prijava

anchy pa ti si se baš bavila tom psihologijom.. ovo je od velikog znacxaja..

Trebala bi im daska povrsine stana Tome Nikolica da bi surfovali sa 600 kila.

A i mislim da ovaj tvoj dan ima cirka 42 sata i 38 minuta.

Nesto u glavi pukne, pa se goje automatski, sta znam. Poznajem lika koji ima skoro dvesta kila, a jede jednom dnevno i nikako da smrsa, stalno se goji.

Ma moze se to i za 24h :P psihologija je moje drugo ime :)

aj da probam da odgovorim na ovo pitanje kako se nagoje:

svako ima odredjeni bazicni metabolizam koji sagoreva odredjenu energiju tokom dana ni na sta. da se ostane ziv. neko na ovo trosi dosta energije (npr zivcan je, stalno nesto cima, pregreva se itd), a neko vrlo efikasno, sa malo energije moze da pregura dan.

e sad, kad je nekome organizam relativno efikasan u netrosenju energije (flegma), efikasan u talozenju energije, a uz to voli da jede, nastaje zajebancija. sav visak energije uzme pa se pretvara u visak kilograma.

nekada nije bilo viska hrane, a ako je neko i doso do nje, taj nije dugo poziveo da postane onoliki morz usled dijabetesa ili srcanog udara ili stagaznam sta sve moze da te strefi kad si svinja.

sad doktori uzmu pa ih lece, oni jedu, ovi lece, oni jedu, ovi lece i tako doteraju do 500 kila.

znaci, odgovor je jednostavan. nagoji se zato sto jede vise nego sto sagoreva, a moderna medicina mu dozvoljava da ne lipse od toga za par godina.

a jede jednom dnevno i nikako da smrsa

I neće nikada da smrša takvim pristupom, slobodno ti to njemu reci. Kad jedeš jednom dvnevno mozgu šalješ signal - NEMA HRANE ČITAV DAN AL DOBIĆEŠ JEDNOM. I onda mozak i organi skontaju da im je kriza i uspore metabolizam te se prebace na režim skupljanja sala. OPAAAAA! Začaran krug - ti sve manje i manje jedeš a tijelo sve više i više skladišti salo. Pošto je usporen metabolizam - u mirovanju troši oko 600 kalorija, pretpostavljam da se ne bavi fizičkim aktivnostima, znači dnevno bi trebao unositi ispod 600 kalorija da mrša. A garant u tom jednom obroku unese više (brojke su odokativne, ali ne odstupaju mnogo)....

5 OBROKA - DORUČAK, RUČAK, VEČERA, UŽINA 1, UŽINA 2! Da ubrza taj metabolizam!

inace najbolji lek da smrsas je da pocnes sam sebi da kuvas, da se nateras da pojedes uvek neku salatu pre jela, da uvek jedes za stolom, nikad pred kompom i tv-om i brate malo vise da radis nesto fizicki. ako nemas sta uzmi pa hodaj il trci.

Najbolji lek da smršaš je da jedeš 5 zdravih obroka, jeo ti njih u kujni ili pred kompom xD

Ovo za kuvanje se slažem jer jabuka nije obrok a ni burek nije obrok a kamo zdrav.

EDIT:

A još bolji sistem je da se edukuješ oko glikemijskih indeksa i glikemijskih punjenja, da pratiš tu ishranu, uz 5 obroka i fizičku aktivnos' - garant je skidanje kila.

Jebote, ću da otvorim kamp za debelu đecu, duzmem pare...

i da dodam posto sam se ugojio bio 20 kila za god dana kad sam prestao da treniram plivanje, a zatim smrsao 15 za godinu dana posle. ukoliko se ne bavis sportom koji trosi 2000 kalorija po treningu:
ako si vise sit nego gladan, gojis se
ako si 50% sit 50% gladan na istom si
ako si vise gladan nego sit, mrsavis

tajna je da ne budes picka kad si gladan nego da svesno trpis i budes odmeren dok imas hrane. ili to ili mars napolje na trcanje, pa sta ti lakse. i tako duuugo. do kraja zivota.

aaa nemoj isto da mislite, sad jedem zdravo samo pa cu da smrsam. pojedi kilo banana i na istom si ko da si meso jeo.
treba da se jede manje, to je poenta :)

tajna je da ne budes picka kad si gladan nego da svesno trpis i budes odmeren dok imas hrane.

Lololo to ja radim, a imam 60 kila.

FALSE!

Ako oćeš da smršaš kako bog zapovijeda nikada, ama nikada, NIKADA ne smiješ da budeš gladan. Glad je poziv na skladištenje. Tijelo se protiv gladi bori salom. U jednom momentu ćeš razgrađivati mišić da stvoriš salo (da sad ne objašnjavam i pametujem kako i zašto). A kome je to u interesu? :D

EDIT: Ljudi gladuju jer nemaju isplaniran plan i program šta i kada da jedu. Krknu burek za doručak (aj burek da i tolerišeš donekle), kontaju da će im to biti dovoljno do ženinog ručka, kurac, za sat i po opet gladni, pa gladuju, gladuju, gladuju, dođu kući, nakrkaju se ko stoke zaprženih jela (i to mogu tolerisati), još popije pivo (maltodekstroza, 110 GI, dolazi do divljanja šećera i onda ona čuda što sam pisao, e ovo ne mogu tolerisati), još na sve legne spavati.... I kaže ima stomačinu! OŽENIO SE, PUSTIO STOMAK! Jok, nego nema pojma kako da spriječi to uzgajanje stomaka: samo još jedan obročić između doručka i ručka, makar to bilo neko voće (nektarina, breskva, nizak i GI i punjenje, milina od voća).....

EDIT 2: a još gore je ako preskačeš doručak, to je smrt, doručak je najbitniji obrok za mršavljenje, ako preskočiš doručak usporio si taj metabolizam masti do granice zaustavljanja, što bi rekla moja baba 'JEBO SI SE ZA TAJ DAN'.....

Jebote, ću da otvorim kamp za debelu đecu, duzmem pare...

Vazda bi mog'o. Ćeš da budeš drugi Džejmi Oliver. :)

Skocimis, bavio sam se sportom, gojio i mrsavio...
Te zajebancije tipa non stop jedes i mrsavis okaci macku o rep... Mislim moze i to, ali bas mali obroci.
Treba biti stalno pomalo gladan, dok se ne naviknes da jedes onoliko koliko ti je potrebno a ne vise od toga, a ne da jedes na silu :)
Ovo ti onako, iz iskustva kazem. Najjednostavnije je odraditi neki sport, onda posle toga laganiji rucak ili neko belo meso bez leba, i to je to.
Jebem li ga, uvek nekako mislim da neces da smrsas kad brojis glutene, tupis kurac sa zobanjem ceo dan i ostala sranja koja ces u najboljem slucaju zajebati za pola godine...
Prvo menjas navike onda gubis tezinu. Jedno je da jedes manje, drugo je da radis vise, a sta odgovara nekome, to mora sam da nadje inace, brojenejm glutena i tupljenjem teorija se obicno il okrenes na staro il pretvoris u cudaka.

EDIT: Ljudi gladuju jer nemaju isplaniran plan i program šta i kada da jedu. Krknu burek za doručak (aj burek da i tolerišeš donekle), kontaju da će im to biti dovoljno do ženinog ručka, kurac, za sat i po opet gladni, pa gladuju, gladuju, gladuju, dođu kući, nakrkaju se ko stoke zaprženih jela (i to mogu tolerisati), još popije pivo (maltodekstroza, 110 GI, dolazi do divljanja šećera i onda ona čuda što sam pisao, e ovo ne mogu tolerisati), još na sve legne spavati.... I kaže ima stomačinu! OŽENIO SE, PUSTIO STOMAK! Jok, nego nema pojma kako da spriječi to uzgajanje stomaka: samo još jedan obročić između doručka i ručka, makar to bilo neko voće (nektarina, breskva, nizak i GI i punjenje, milina od voća).....

i ako mi jos kazes da se neko ovako hrani, a pojede jednu nektariju ujutru da ce odmah da smrsa...

kakvi bureci kakve pekare, kakvi kurci, to jednom mesecno kad moras.
oces smrsas? zameni burek ujutru sa muslijem, za rucak nemoj jedes leba i smanji masno, a uvece ne mora ni da jedes... jedi neku tunjevinu neki kurac...

kad ti se prijede meso, ti uzmi pa se bavi nekim sportom.

tako se mrsavi, a ne tako sto na sve ovo pojedes breskvicu. tek kad se naviknes na ovaj rezim mrsavis. tek kad se naviknes da manje jedes nego sad, ostajes u nazovi formi.

EDIT:
da vidis sto se covek fino pridrzava ovoga kad mu dorucak na ulici kosta 5-6 evra, restoran 20, a mrzi ga da pravi zaprske i da se tupi u kuhinji...

Da bi osoba izgubila na težini, mora ali MORA imati bilo kakvu fizičku aktivnost, kada vam prodaju gluposti za mršavljenje iz fotelje tipa piješ šejjkove i ležiš ceo dan, su gluposti.
Treba piti dosta tečnosti, i obična voda je dobra. Laka užina između obroka neko gore pomenu, bez koka-kola, i takvih glupih sokova(helo, i sve što nije prirodan ceđeni sok), onda bolje popij malo piva nego te hemije, barem je zdravije.
Ali je ključ u fizičkoj aktivnosti, a pre svega u TRČANJU, tada se najviše sagoreva!!!

Ovo što skočko priča pije vode, malo debelih znam a da čestito doručkuju, većina ih jede u režimu "pekara u pauzi za ručak i razvalina kad dođem kući". Pojava stomaka može da se spreči i uz minimum fizičke aktivnosti.

pekara u pauzi za ručak

po mom skromnom misljenju, jeftine pekare na svakom cosku su jedan od najvecih krivaca za debeljenje kod nas...
ko mekdonalds u americi.

Druže Celte, znam šta pričam, ne pričam na pamet i ne lupetam. Taj stav "PROBUŠI KAŠIKU HNJO HNJO HNJO PRESKOČI VEČERU GNJE GNJE GNJE" je obično proseravanje par ekselans. Tako jedan debeli čovjek nikada neće smršati. Tako nikada nećeš ubrzati metabolizam. I priča "HA DŽA BU VIDI JA KAKO JA USPIO SMRŠATI 15 KILA" je jedno za čovjeka koji nije prismrdio pretilosti a druga je za nekoga koji je tu zonu prešišao....
Plus na sve - jedno je gubiti tjelesnu težinu, drugo je gubiti tjelesnu masnoću, rekoh već jednom. Neuporedivo je.
Karikiram: dva lika imaju BFP 35% i 150kg, jedan drži gladovanje i nakon 365 dana ima 90 kg i BFP 30%, a drugi mrša normalnim putem i završava 'dijetu' sa 110 kg i BF 15%. VAU, SKINO 20 KILA MANJE OD OVOG, TO JE BOLJE jes, aham, da, khm, jeste.
Gladovanje baca tijelo u režim preživljavanja. Režim preživljavanja nije normalan režim tijela. Što onda koji kurac da maltretiraš svoje tijelo?

I vjeruj mi da znam šta pričam jer sam i sam bio ovaj gore od 150 kg, istina sa manjim BFP ali u graničnim vrijednostima, i sam sam gladovao, i sve sam te fore sa bušnim kašikama i daj večeru neprijatelju prežvakao po milion puta. Zato me nerviraju takvi stavovi - lako je to moraš samo... kurac lako, da je lako niko ne bi bio debo, svi bi bili lepi.