Prijava

Како сте гласали тако вам је.

mi smo smo skuplji od njemačke sa hranom na primjer, šta reći, u SAD je još jeftinija.

ulje je poskupelo zato sto drzava zeli da svi budemo jednaki.vecina koristi suncokretovo ulje,a ima i onih koji koriste maslionovo.zato je drzava,da ne bude razlike,odlucila da podigne cenu suncokretovog kako bi se izjednacilo sa maslinovim.samo sto ce postepeno rasti,da nas ne sokriaju odmah.treba da budemo svi isti.napred drzava!ako nismo u evropskoj uniji,pa makar da osetimo malo evrope-makar to bilo i putem cena.i hvala im sto su granice otvorene.da se to nije desilo,ne bih vadio novi pasos da mi stoji u ladici 3 godine.

Dupli i/ili trol nalogu Gospodine Sanja, misliš da bi glasanje za nekog drugog promenilo bilo šta? Postoji tandencija konstantnog povećanja cena, a sniženja primanja, i koliko znam nije bilo nekih pojeftinjenja, samo poskupljenja, ne samo u Srbiji nego na čitavom prostoru ex-SFRJ. Ne može tu promeniti akcija neke televizije, skup od 50 penzinera niti očigledno crna statistika ubistava i samoubistava. Ne možeš mnogo uraditi jer imaš čitav neoma neefikasan birokratski sistem koji se kao ogromna vampirčina navalio na radnike, privrednike, seljake i sveukupno pošten narod. Npr. u mojoj opštini od 700 ljudi, 4 žene rade na šalteru gde se pečati udaraju. Dnevno 10ak ljudi dođe, opiče svaka po 2 i po pečata i fertik boli ih pička, plaćene su da lakiraju nokte i pričaju ko se prca sa kim. Pa da idu po ulici kupiti isključivo bačene folije od Kinder jaja i bacati u smeće, veća bi društvena korist od njih bila. To nažalost nije samo ekonomske implikacije, nego i sociološke, ali nemam vremena niti visprenosti da ulazim u to. U 21. veku imati efikasnu birokratiju nije luksuz niti moda, nego normativ, jer u suprotnom država gubi. MNOGO! U slučaju naših zemalja, jeb'o mater ako par računarski pismenih inženjera, čak i malo sposobnijih tehničara (uz par tutorijala prethodno) ne bi rešilo svaki posao za koji je potrebno 20 pravnika, pa nek me neko sto put opsuje.

A menjati to sve ne znam da li je uopšte izvodljivo, jer opet te birokrate, pravnici i političari biraju jedni druge i ližu se kad je im simbioza odgovara, a prenose krivicu jedni na druge kad ih pokušaš uhvatiti za glavu ili za rep. E, tu mislim da je koren velikih naših problema. Jer kad bi se to rešilo, onda bi se koliko-toliko nivelisali prema državnom aparatu naprednih zemalja, pa ona jbg. uzevši u obzir globalno ekonomsko stanje a i trenutno situaciju pri kretanju sa tačne 0 (da li je potrebno da napominjem da smo daleko iza tačke 0?) stisnuti zube i stoički se boriti.

A kako rešiti, nesam školovala... Na posletku, možda je ipak najbolje da nas neko asimilira, i u kurac krasni, bilo Rus, Amer, ili neko treći. Izgleda da Srbi jedino mogu dobro, vredno i pošteno raditi pod nečijom strogom palicom, bio to Otoman, Austrougar ili Nemac. Kad nema ko da dam kaže "deder ovo", to je ponajgora opcija - jer smo ostavljeni sa nama samima, a već znate onu izreku, pa nema potrebe da je ponovo citiram. Izgleda da jedino pod uslovima nečije diktature možemo da se ujedinimo kao nacija, ma kako paradoksalno bilo, istorija tako potvrđuje.

Da bi država cvetala, potrebno je da značajan broj ljudi bar donekle, ali bar donekle radi pošteno i dobro, ali ovo bogami kod nas je van svakog intervala tolerancije. Grcima kriza, a svako i dan danas ima po ličnog trenera u teretani, ljudi su radili decenijama nepostojeće poslove, itd... Jebiga, lepo je sesti u hlad i derati baklavu, ali posle dođe vreme da se svode računi, e tada bome nije lepo.

Држава оће да се народ здраво храни, да смањи стопу смртности. Знате колко људи умре од тог уља и месине... Зато сви почнемо да пасемо траву и да живимо сто година.

ja cu da naberem te trave sada o'ma!da se ne dosete,pa da ne opizde neki porez na to.

Ja sam bas danas prodavao tovne pilice. Skocila im je cena bas mnogo, ali to je posledica rasta cena soje i kukuruza.
I sto mi je najzalosnije, narucili su mi ljudi 10 kokosaka pre 3 nedelje. I sada kad je doslo vreme za prodaju i klanje, oni kazu: "Uzecemo ipak 3, nemamo novca za vise".
Jebote, ajde da ne mozes sebi da priustis kola ili letovanje, ali da ne mozes hranu da kupis. Strah me je nase buducnosti.

Има једна зајебанција. Цене нису ненормално високе, него су плате ненормално ниске. Јбг, треба и сељаци нешто да зараде.
Што су ови ратари из Војводине луди да на кило пшенице зараде динар или два ако ће држава и пекари да зараде по 10. То једноставно није фер ни према њима. А друга је ствар што са ценама не расту и плате.

Strah me je nase buducnosti.

+1

Mi smo na kukuruzu i soji ove godine posteno zaradili. Prihod je recimo (barem u mom slucaju) 30% manji, a cene su oko 120% vece.

ja se ne brinem za buducnost.meni je sve isto.bice lose i to je to.ja na bolje nisam ni navikao.cim sam postao svestan sebe,poceli ratovi,polako u pubertet,poceo rat.pa promene vlasti,srednja je bila krizna zbog kosova,dok studiram kriziramo zbog evrope i tako...

Nama opet treba jedan Dragoslav Avramovic. Hirurg koji je odseko gangrene, pa ajmo ispocetka. Trebalo je vremena i taman je krenulo, i onda opet Ameri sa njihovim investicionim fondovima i krizom. Domino efekat i prc.

Држава дуради нешто! Јебемти државу....

Političari opasuljite se!

Znaš ti pošto je pasulj bre?

Поскупљење је нама увек једино решење јер се буџет празни на глупости, а пуни искључиво задуживањем и порезима. Шта да се ради, најбоље је одмах навикнути се и гледати како скрпити крај са крајем, него филозофирати и бунити се, јер ниједна власт неће донети бољитак.

Šta je to za njihov džep? Sića! Ja kažem da se opasulje i ima da se opasulje. Damn!

Преозбиљна тема за овај сајт, ај лок.

Vučice, da li si razmišljala da se pokrene neka vrsta opštenarodnog bunta i građanske neposlušnosti upravo sa interneta?

Možeš za početak da napraviš neku grupu na FB...

Одох да живим у некој селендри. Да сам гајим свиње, краве и живину, да обрађујем њиву и тако обезбедим неопходне намирнице.

Da smo pametni, ko što nismo, ovo smo odavno trebali da uradimo ali ne, neće gospoda ni da čuje za selo.

Ја сам члан три управна одбора за фирме у стечају, и ових сиротињских проблема немам.

Чињеница је да смо сиромашни и да ћемо бити све сиромашнији, средња класа изумире. Али, размислите, сем релативно кратког периода у бившој Југи, евентуално у краљевини Југи и можда у Душановој Србији (а Средњи век због опште различитости не можемо рачунати), живело се горе него данас. Нико није почео боље да живи из револта, већ од постепеног напредовања са јасним планом.