Prijava

Kurde, da imam Fb, verovatno bih napravila grupu, ali nemam jer mi je Fb odbojan pa sam otvorila temu gde mogu. A taj bunt je osnovan i sa razlogom. Sve su mogli na drugačiji način.

Pa Vučice ovi što su oborili Gadafija su se organizovali preko FB...treba da savladaš taj prezir i da ipak kreneš.
Ko zna, možda ti ta osoba koja treba da učini prvi korak.

E da, sve poskupljuje da satru sirotinju, al gorivo zbog suše.

ali nemam jer mi je Fb odbojan

Ниси свесна колико је то добро, кажем ја који имам фејс, али у последње време све мање висим јер постајем свестан колико је то срање и колико штетан може бити. (без теорија завере, озбиљно ми је више нашкодио него што ми је дора донео)

Да Вучице, ово што каже Курд је логичан наставак твоје борбе, вероватно би ти се цела Вукајлија придружила а касније ко зна, цео свет.

Можа и будеш одабрана..на неко место.

Znaš ti pošto je pasulj bre?

Ја сам у башти имао доста добар род пасуља, продајем за 250 динара килограм. Има оних који дођу па купе по 5-6 кила.

I ovo sam zaboravio. Niko neće da radi zemlju, a onda kukaju što kineski beli luk košta 300 ili kol'ko već dinara. Uvati motiku u šake, pa ćeš ti da ga prodaješ za 200 i da imaš zaradu više od pola!

Izračunaj koliko ti treba da taj luk poseješ, okopaš, zakupninu za zemlju. Vađenje, transport.... Da ne zaboraviš da to nije farmil i da tu usevi ne rastu preko noći nego preko godine a to šta ćeš ti jesti dok taj silni luk ne izvadiš i prodaš je ono na šta svi zaboravljaju i misle lako je. Kasnije kad izvadiš ceo taj luk i skapiraš da si zaradio samo 2 prosečne mesečne plate po republičkom proseku onda vidiš kako je to profitabilan posao. Jeste, za celokupan godišnji rad budeš plaćen 4x manje nego da radiš u državnoj firmi al su pare na gomili... Gluposti!

Kukanje preko društvenih mreža?
A ne-ne! To vam ne vredi.
Za ovo sranje sa poskupljenjem nije samo država kriva nego i trgovci. Čak mislim da su trgovci veći krivci nego država.
Zatvoren je izvoz skoro svih poljoprivrednih proizvoda a cene skaču jer trgovci hoće tako. Stvaraju veštačku krizu jer retardirana goveda hoće da imaju od prodaje isti profit kao i sam proizvođač.
Koliko znam,
litar mleka je 20 i nešto dinara. Koliko je u radnjama?
kilogram svinjskog mesa proizvođaču prerađivači plaćaju 160. Koliko je u mesarama?
Nije toliko država kriva koliko smo mi govna. Svako bi da uloži minimalno a dobije maksimalno. E pa ne može kolega!

A ovaj gore batica nek zajebe tu priču kako ga je fb skenjao. Izlizana je

Možda Kurde, i nije to samo prezir prema fb-u, u pitanju je to što mi je crk'o kompjuter a preko fona koji je star 3-4 godine ne mogu ništa da uradim. Volela bih kad bi umesto mene neko drugi pokrenuo tu grupu.

Pa ideja je tvoja...niko ne može to da uradi onako kako bi ti to mislila da treba.

Kurde, sad me zezaš. :D Aj ti napravi grupu na fb-u "Apel trgovcima da snize cene a vladi da smanje pdv". Garant će imati veliki odziv i bez moje zamisli. Skupili bi se ljudi sa različitim mišljenjima i rešenjima. Mislim da je dovoljno to što sam pomenula i da će se neko naći da otvori grupu na fb.

Pa jbg sad, baciš kosku, pa posle da neko drugi to radi...

Господин Сања
Како сте гласали тако вам је.

Нема везе ово с тим. Било је неминовно.

Вучице, шта би ти, да покренеш револуцију неку, шта?

И замисли ту сад ову ситуацију - Ти организујеш још таквих пожртвованих грађана као ти. Направите удружење. Одете у министарство трговине са предлозима на папиру са све одрађеним прорачунима и идеалним решењима. Долазите вас пар као представници вашег удружења код секретарице министра трговине и кажете ко сте, шта сте, за чега сте дошли и онда вам каже "министар тренутно није ту, молимо вас да дођете други пут или да закажете", ви се окрећете и одлазите. Србија наставља да пропада, грађански бунт пропао.
Е сад, да набавите неке коктеле и пар аутоматских пушака... Е то би већ уродило плодом или пламеном...

Kurde ne zajebavaj. Dobar si ti čovek. :)

Не Курде, ако те већ замолила што не отвориш групу, мислим стварно. А то би била револуција, трговци би се пресекли од страха.

Pa ne zajebavam uopšte, nego razmišljam na prost način:
To što govoriš je 100% tako, a ovde ima jedno milion puta manje članova nego na FB, znači milion puta manje ljudi ovo vidi. Eto, tako razmišljam i ne zajebavam ništa.

I Neše, onda ja dodjem, nadjem te u gradu pa te ubijem koktelom što si mi napisao takvu bezveznu ideju. :D

Тешко ће се било шта постићи што се било какве мини-револуције тиче, биће исти сценарио као сам оним "Окупирајмо Вол Стрит". Преко Фејса се за мој град пријавило око 1000 људи да ће изаћи на улицу и седети на тргу под неким шаторима, ја и другар дошли из спрдње, трг празан, нигде никога.