Prijava

(Pošto nemamo dovoljno religijskih tema, evo još jedne, ali with a twist)

Nešto razmišljam koliko ljudi imaju prazne i besmislene živote. Takozvane "razvodnjene duše". Glavni princip je postao "u se, na se, i poda se". Samim tim, jedina stvar koja im daje privid smisla života je - novac.

Da li je novac postao Bog? Da li ljudima više nije potrebna ni ljubav, ni saosećanje, ni ljudskost, ni sunce, ni nebo ni ptičice što cvrkuću? Da li je suština bitisanja u ovoj dimenziji steći što više novca i njime kupiti što više stvari? Da li su shopping mallovi hramovi novca? Da li su ljudi već, na nekoj ravni, počeli da se mole novcu?

Dakle, govorim o globalnoj, ne samo lokalnoj pojavi. Kod nas je donekle i razumljivo. Nemaština te navodi da se fokusiraš samo na puko preživljavanje, teško je ceniti život praznog stomaka.

Mi smo tu negde, jednom nogom na zapadu, jednom negom među zemljama trećeg sveta, a muda nam u procepu. Ali, upoznala sam ljude koji su putovali po nekim tamo Filipinima, Indijama, pičkamamaterinama, i koji su mi pričali da su ti ljudi srećni. U nemaštini su, ali su srećni. Srećni su što su živi. Dok "zapadnjaci", nisu srećni i nikad im nije dovoljno novca....

Da li se vi molite novcu? Da li je on jedino što vas čini srećnima? Da li vam je zarađivanje novca smisao života? Ako nije, kako uspevate da ostanete srećni u trenucima kada su vam džepovi prazni?

Јој како ми леже тема да употријебим оно што учим у школи.
НОВАЦ ЈЕ МРАЧНО БОЖАНСТВО ОКО КОГА СЕ СВЕ ВРТИ, МЈЕЊА ЉУДЕ И ЊИХОВЕ НАРАВИ!

Великом већином.

Ja imam novac što znači da ja posjedujem Boga. Ja sam Bogovlasnik!

eto cokuliću, sad možeš bez zadrške da se rapišeš :)

bruce, šta je tldr?

u stvari, ček cokuliću, po tebi ispade da je novac, u stvari, sotona? hmmm...

Too long, didn't read

a to! hahahaah jbg, jovičićev uticaj! :P

Da znaš da jeste i to veći od ovog rišćanskog boga evo praktični primer
Reci vernici da raadi boga imate snošaj dobićeš šamar
Reci kurvi da radi sto evroa imate snošaj dobićeš možda i gratis pušenje

Šta, ni novac ne postoji? NEMOGUĆE!

Novac je papirni i metalni ekvivalent, kaki Bog Jokin i ostalo

sve je u novcu. ko tvrdi suprotno tjesi sebe jer ga nema, ili to govore bogatasi sirotinji da nju umire. mnogo novca znaci srecu, u rijetkim slucajevima mozda ne. nedostatak novca zato u 100% slucajeva znaci nesrecu. ko nije srecan sa mnogo novca, krivica je do njega, a ne novca, jer je glup da ga upotrijebi kako treba.

ko nije srecan sa mnogo novca, krivica je do njega

Iako ima Daunov sindrom?

'вако, сматрам да је новац говно које је искварило скоро цијелу заједницу. Амиши су легенде јебене, они новац улажу у напредак а не да се уназаде. ПАРЕ ПАРЕ ПАРЕЕЕЕ ПАРЕ ЉУДЕ КВАРЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ

krupovrbaski zmaj

sve je u novcu. ko tvrdi suprotno tjesi sebe jer ga nema, ili to govore bogatasi sirotinji da nju umire. mnogo novca znaci srecu, u rijetkim slucajevima mozda ne. nedostatak novca zato u 100% slucajeva znaci nesrecu. ko nije srecan sa mnogo novca, krivica je do njega, a ne novca, jer je glup da ga upotrijebi kako treba.

Zmajček, aj reci da troluješ, leba ti.

ПАРЕ ПАРЕ ПАРЕЕЕЕ ПАРЕ ЉУДЕ КВАРЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ

Ja to kažem mlađoj sestri kad mi traži pare za knjižicu lololol

Više je danas novac bog zato što ljudi nemaju nikakvog drugog ideala, nego zato što su toliko opsjednuti samim novcem. Novac znači opstanak, znači preživljavanje, a za neke znači i luksuz. Što se tiče zavisnosti sreće od novca, slažem se da nedostatak novca izaziva nesreću, ali velika količina novca ne izaziva uvijek veliku sreću. Čini mi se da su naučnici dokazali da sreća raste sa bogatstvom, ali samo do nekog iznosa od 10 do 15 hiljada dolara godišnje po glavi stanovnika, a preko toga sreća i novac nisu u bliskoj vezi.

Dakle, glavni razlog zašto je novac toliko bitan je odsustvo drugih ideala, što primorava ljude da se odnose ka novcu kao prema bodovima u video igri. To ljudima postaje jedino mjerilo vlastite vrijednosti i uspijeha. Cilj je osvojiti što više bodova / novca.

Evo jedne ilustracije nestanka ideala. Na IZBORNOM predmetu (dakle ljudi su sami izabrali taj predmet, da je sreće, to bi bilo po afinitetu i sklonosti) profesor nam objašnjava koje su knjige literatura za taj ispit. I tu su četiri knjige od kojih jedna nije obavezna, ali baš tu koja nije obavezna profesor je najviše nahvalio, kako je odlična, kako može pomoći u razumijevanju itd. I onda nam dade te knjige i kaže, možete ih kopirati. U roku od nanosekunde smo rekli profesoru da nam da samo te tri obavezne knjige, a ovu četvrtu NIKO nije htio. Tj. vjerovatno je bilo studenata koji su htjeli, ali najglasniji su oni koji nisu htjeli, a ovi dobri i zainteresovani studenti nisu htjeli da udaraju kontru masi i da traže knjigu iz razloga solidarnosti sa većinom.