Prijava

Kebab jagnjeći, sa humusom, rendanim renom, slatkim čilijem i salatom od kupusa i šargarepe.

haha cevu ja sam jeo cajnu i majonez

i nista ja nisam losiji od tebe

Ovo je više bio neki kasan doručak... za ručak idem kod tazbine na puricu i mlince lol

a kazu ne dolazite ovamo ne znate kako je tesko u tudjini, vise se zaradjuje ali se mnogo vise i trosi...
kad cu ja humus jesti jebem ti zivot ovakav

Kad položiš zakletvu Nj. V. Kraljici Elizabeti drugoj i odrekneš se pravoslavlja lololo

Moram da se podnesem reportažu da su bili i ćevapi, ruska salata i naravno ren.
Puricu i mlince sam ostavio drugima.

Picu, sve obroke danas.

Thilmo je neki dan tražio recept, konačno nađoh, zapisan u nekom od brojnih rokovnika (ČITAJ: knjiga recepata) moje majke, te ga ovdje prenosim u originalu.

CIGANSKI ODREZAK

SASTOJCI :

- 6 komada svinjskih odrezaka (od buta ili bolje od krmenadle bez kosti)
- 250 gr dimljene slanine
- 2 srednje glavice luka
- 2 slatke crvene paprike
- 2 kašike masti
- 3 češnja bijelog luka
- 3 kašike ljutog ajvara
- 2-3 kisela krastavca
- biber

PRIPREMA

Odreske malo istući čekićem, pobiberiti i pržiti dok ne dobiju zlatnosmeđu boju i odmah poredati u vatrostalnu posudu. Na masnoću od prženja dodati sitno isjeckan luk i bijeli luk, slaninu na kockice, pa paprike sjeckane na štapiće.
Kad je slanina hrskava, dodati sitno sjeckane kisele krastavce i ajvar. Podliti malo vodom i pustiti da krčka još 10-ak minuta.

Preliti ovo preko mesa, poklopiti i peći u rerni na 200° C 30 minuta. Služiti uz krompir kuhan na pari ili uz palentu.

Moram primetiti da se ovi sastojci mogu puno bolje iskoristiti

koji deo od praseta je posan?

e ajde neka neko odgovori captn halfbrowu godinama pokusava naci prijatelja na vukajliji i samo ja komuniciram s njim,dajte mu neki smesaaak,neki plus jedaan,pa neki odgovooor,pa neku podrskuuu

Hehe koji deo praseta je posan, koje skeč pitanje iz 2003.

Verovatno ništa.... eventualno sendvič neki (ne snsbotovski)

More, ukisno zvuči ovo celtice. Probaću već sutra. Samo, da l nisam peder, uživam da spremam tako neke zajebane recepte. Doduše jednom u mesec dana ali uživam.

Ana Brnabić je moj premijer!

Imam nekog telećeg flama i luka i mrkve, daj recept i meni da ne dinstam bezveze samo neko