Prijava

Због начина припреме пеглана кобасица има дужи рок трајања од свих других месних производа. За справљање пеглане кобасице најчешће се користе пажљиво одабрани комади козијег, овчијег и јунећег меса, односно “посне“ врсте меса. За многе најбоље је магареће месо. Никако се не користи свињско месо из два разлога: први – јер се лако и брзо квари, а други је везан за порекло из турског доба, односно погодовању за исхрану муслимана.

Koza, ovca, magarac lol.

Peglanjem joj isteraš vazduh zato duze traje

krmetinu neku ne znam ni odakle i sočivo i grašak

не само далматинска, него свака пршута се прави од целог свињског бута. и његушка и жабарска и шпанска с тим што је ова последња од посебне иберијске сорте свиње и буде тамнија и има још снажнији укус и кида а и скупља је.

занимљиво је нпр. за његушку пршуту да они клејмују да јој посебан укус даје то што се суши на месту гдје се мјешају морски јадрански и сјеверни планински фаздух.

за сваку је важно да се прије свега потпуно оциједи од крви и онда наравно се не смије журити са процесом сушења.

мислим да се жабарска буђола припрема на исти начин с тим што је тада у питању свињски врат.

Nemate pojma.a pravite se da znate nesto

Ja sam pravio prsut od pilecih bataka sto je odmah pobilo tvoju tvrdnju

Ziveo sam u americi puter je 12e u teglici od 250gr jos jednom niste u pravu...

није пршут но пршута
пилећи пршут који не постоји а да постоји био би девети ешалон озбиљног деликатеса
у америци нису е но д значи ниси био

Uvek sam hteo da probam kavijar, suši, jastoga i ta sranja koja su kao na glasu. I u sve sam se razočarao, čak i onaj puter od kikirikija je gomno a mislio sam da će biti vrhunski.

Puter od kikirikija kao hrana na glasu, jebena lolčina Tilmo. Nestvarno je to što svaki put kada probaš da ispadneš bogat, tako nesvesno ubaciš neki detalj koji ne samo da potvrđuje da si sirotinja, nego te cementira kao sirotinju. Jebeni puter od kikirikija kao hrana na glasu.

Не каже се пршута него пршут. Зашто сте гей Србијанци

Davide imaju kod mene dalmatinci neki izbegli kad je bilo pa je prave ovde i sami kažu da prodaju i uvaljuju glupanderima koji nemaju pojma i da ne može da se poredi s onom što su pravili nekad zbog razlike u vazduhu tamo i ovde, vlaga ih jebe.
Ceo svinjski but od svinje ne vece od tipa 80 kila tj 20 komada stave u neku kacu naliju vodom i izručuju džak soli i tako u salamuri stoji 21 dan
Onda okače to da se ocedi i imaju neke drvene stege kao sto su turci imali pa ubace glavu od čoveka i stežu dok lobanja ne pukne
Svaki but u po jednu stegu i onda dotežu svaki dan po malo sa se sva voda iscedi
Povade iz toga i kače po krovovima da stoji tipa 9 meseci
Oko 30 evra je kilo, ode but za 250 evra u proseku

у бре... а што га додатно потапа ако им влага смета? не разумем шта је тачно фора. због те соли да извуче све или шта?

у црну гору се говорило пршута. не знам дал је то сад модерно монтенегрински пршут да се рече.

јебени путер од кикирикија буквално крекхед трејлер парк ниво исхране. слани путер онај из пластике је сашими за то.

мада многи амери су гамад за храну па капирам да се и трамп типа гуши у пиииинат батр.

народ који ујутру једе слатке палачинке са јебеним воћним сирупом и чоколадним и шећерним куглицама у млеку је стварно зло и дно.

Drži ga 21 dan da bi so probila u meso do koske i normalno zadržala se tu kad upije u meso a cede na silu da bi pre bila gotova i da se neusmrdi i da nepobuđa više od dozvoljenog tj ne više od da uhvati koricu koja štiti unutrašnjos

Na stranu tematika oko pršuta - ljudi, ja mislim da mi neamo pojma šta zapravo jedemo i koliko je to otrovno...

Tilmo, zaboravio si javorov sirup preko palačinku u nekom dajneru za kamiondžije u Nord des Lignes, znaš koji luksuz...

Držanje u salamuri 21 dan je pod obavezno, to posle kad sušiš dobije pravi šmek. U tome je i razlika.

I u temperaturi u sušari, toplo-hladno, da zamrzne pršut prekonoći.

one neke spanske kad sam gledo na tv suse tri godine pa tek onda idu u prodaju

a pinat bater napravis kuci za 300 dinara

samo sto je meni dobro to, nista specijalno al nije mi sranje

Vidi ga ovaj reme vojvoda od tankog vrata.

Niti sam rekao da sam bogat, jer da jesam jeo bih 400 puta jastoga, 400 puta kavijar i tako u nedogled.

Rekao sam da hoću da probam tu hranu i ogradio se da sigurno ne jedem najskuplje varijante. Možda sam se pogrešno odrazio da pinat bater na glasu, mislio sam da je popularan po svim filmovima ko javorov sirup, pa sam hteo da ga probam.

Al vojvoda od tankog vrata je to shvatio pogrešno jer je on prebogat, ispričavam se.