Prijava

Kad je pasulj prebranac ono što ja radim je da u tiganj ide ulje koje se ugreje posle toga u njega ide puna kašičica kafena slatke paprike i pola kašiče začina c dok ne dobije tamnu braon boju i u to posle sipaš pasulj i mešaš da se sjedini. Al s obzirom da ti ne možeš više od 300 grama pečenja ovo ti je bomba za želudac jer je prejako i prezačinjeno

Ugrej to u mikrotalasnoj jedi i ne čačkaj mečku jbg

Hvala Boh, domaćin si pravi.

supa, paprike punjene, kolače neke, rakiju, kolu, pomorandžu, đumbir, limun, artičoka

to sam danas glodao

Prvi deo mi je ok, radža, punjene paprike i to.

Al kako objašnjavš ovo jbt?

pomorandžu, đumbir, limun, artičoka

to sam danas glodao

Sta je problem cilmadine niste culi za pomorandze i djumbir u nisu

U moe selo se to zove prepržen pasulj

A danas sam ručavao msne pihtije, 2x
Useravanje

Evo sad sam omastio brk sa vaginalnim sekretima moje čukunbabe

I u moje selo se tako zove

gamby
Sta je problem cilmadine niste culi za pomorandze i djumbir u nisu

Mislim da u životu nisam kupio artičoku, sad bez guglanja, mislim da je to ona mala salata. Al neam pojma kako se jede. Xd

Ja sam staromodan čoek što se hrane tiče, meni je i dalje najbolji sok onaj domaći na rastvaranje od višanja.

Articoku ako si jeo, verovatno si jeo onu italijansku iz tegle sto u ulju stajala. To dobra stvar.
Ovako sveze kad se peku, ne ostavljaju neki utisak, bar meni.

Ako si jeo, jeo si na nekoj pici iz picerije koja ne pravi “kecap pice”. Recimo kapricoza ima articoke.

Srpska domaca kuhinja je skroz osnovna btw. Imamo klimu gde nam raste milion zacina u dvoristu koje koristimo za ukras.

Nije nista tu lose, ali kad se maknes od savrsenstva u vidu pasulja i odes u pilave, cufte, boranije, podvarke, pa i sarme i paprike - izbaci meso iz jela, dobijes splacine koje sve istog ukusa.

Lako biti dobar kuvar kad imas dobro meso, al nije sve u tome :)

ako ne znas sta ces sa tunom:

1) pomesaj sa majonezom, dodaj bosiljak i imas namaz za hleb sto jebe kevu kolko je dobar

2) isprzi minut u tiganju sa belim lukom, sipaj pelat u to, dodaj so, biber, neke travke tipa origano bosiljak kuvaj malo tako da se zgusne i dobijes bas dobar sos za pastu

ovo sa videa mi ne izgleda nesto dobro, mada ko bi znao

Celte lako je biti dobar jebač kad imaš dobro meso, isto je XD

tako je :)

al svejedno, domaca jela su nam tek nesto malo iznad severnjackih gde uzmes dobro parce mesa koje ukusno pa makar ga sirovo jeo, i dodas prekuvane stvari bez zacina okolo da ne umres od mesa samo.
mislim jeste nivo iznad, znamo da koristimo alevu i persun, al nije sad nesto sto bi moglo da parira mnogima po kreativnosti.

tj, nismo bas u situaciji da mnogo zajebavamo nemca sto jede nezacinjenu kolenicu sa kuvanim kiselim kupusom, krompirom i graskom, posoljeno malo persunom.
ako dobro meso, dobro je i jelo.