Prijava

Valdemare, sereš mnogo.

славио бих, вероватно не дивљачки тако, али бих свакако обележио тај дан.

мада једно је да си хрват, друго је да си србин. превише другачије околности. да сам србин и да ослободе шекија, уприличио бих неко славље у кругу пријатеља.

у сваком случају победа запада.

sad ću pitati ćaleta šta on misli o ovome, samo dok okači šahovnicu na tarabu, pa vam javim

леле мене куку, завера против срба, креманско пророчанство, хрвати много лоши ми много добри.

Судије су једва преломиле било је 3:2 да се кеш и онај други ослободе. Пропуст је у тужилаштву. што су адвокати искористили. уместо да су јурили доказе о командној одговорности и ту зацементирају дугу робију господи. они јурили доказе о гранатирању места која су претежно насељни Србима. па се испоставило да нису прекршени обичаји ратовања. јер тамо нека клаузула од 200 метара није нарушена.

волео бих да видим уџбенике историје за шесет година. срби главни негативци, агресија према србима из хрватске није постојала. хрвати су "спашавали" србе из домагојног рада и сл. данас је написана историја за вјек и вјекова.

сину ми у главуџи теорија завере (дакле наглашавам да ми је само синуло, не и да имам тај став), овако некако:
у принципу, они су и морали бити ослобођени, јер је хрватска сад пред европском унијом, а не иде да примају неке који су вршили ратне злочине, силовали, убијали децу, палили куће... били шовинисти, нису имали разумевање за друге народе у својој земљи, а тако се не може у европу.
а с друге стране, милошевићева кривица никад није изведена, умро је (на време, срећом), шешељ ће исто тамо да одапне, или ће да га осуде, као и караџића и младића (но, младића неће да осуде као готовину за непредузимање акција да се спрече напади иако је за то знао). јер, увек у свету мора да постоји добра и лоша страна. е па, што се целе европе тиче, срби су лоша страна, једино што нас ових дана мало јебу грци, па нам одузимају славу овом кризом код њих.
тако ће осуда наших генерала, уз сав досадашњи труд, код становника европске уније оформити још јачи став да су срби злочинци, да су главни негативци у европи и да им као таквима и није место у ЕУ.

Valdemare, sereš mnogo.

Nije mi bila namera. I ja volim Srbiju, ali to je bolna ljubav. Kad kažeš da su Hrvati složni, a Srbi nisu, priseti se (ako si bio dovoljno star) koliko je složnih Srba bilo devedesetih kad se ratovalo. Osamdeset posto je bilo za rat. Ispraćali su tenkove i kitili ih cvećem, rezerviste darivali rakijom. Tad smo bili složni. Da je Srbija uzela te teritorije, danas bi to bila opravdana istorijska pobeda (neće nikad onaj ko je pobedio u ratu da pljuje na svoju pobedu). To što mi sad pljujemo po sebi, to je loše, nikad nije dobro kad neko pljuje po sebi, ali je i dobro, jer smo bar naučili nešto, o sebi i o drugima, o pravdi i nepravdi, o ratovima i razlozima za njihovo vođenje, i tako to, jebi ga. Samo, čini mi se da je narodu šuplja glava i da će sve to gorko znanje da nestane prvom prilikom kad bude došlo vreme da zaurlamo i uvatimo se pušaka. Iskreno se nadam da tu nisam u pravu...

sram vas bilo sve vas koji smatrate da je svaki od tih naših generala obično govno i lopurda i šta sve ne....stidite se.
To može da kaže ili neko ko nije osetio rata nimalo ili totalni idiot...pitajte ljude kojih danas možda ne bi bilo da ih vojska nije sačuvala.....Uradili su oni mnogo za ovaj narod, a vi serite koliko hoćete. Al sram da vas bude.
A da ste stvarno tolko upućeni ko što niste, znali biste da danas u Srbiji 90% oficira živi po nekim raspalim nužnim smeštajima i na njih država gleda kao na tumor u narodu, a svaki od njih je mogao da švercuje šta je hteo za vreme rata, al nisu to radili...

Jos nesto da dodam, delimicno i kao odgovor nekim postovima.

Da oslobode recimo Mladica (kao sto nece) i da doputuje danas u Beograd ili neki veci srpski grad, verovatno bi izasla masa ljudi, mozda i veca nego u Zagrebu, ali bi se sjatilo toliko nevladinih organizacija i kojekakvih udruzenja, da bi opsta atmosfera u zemlji izgledala kao rasprava ekologa i visokog oficira koji isprobava nuklearnu bombu na nekom od pacifickih ostrva. Da li je moguce da na dan kada su hrvatski generali oslobodjeni optuzbe iako su 99% krivi, mi pricamo o tome kako smo mi govna? Pa ako o tome pricamo, onda mozda i jesmo. Neka ih oslobode i nek nas jebu u mozak kad smo glupi i neslozni.

Valdemare matere mi nekad ti se nešto prekine pa budeš poprilično spor. Ono je bila šala, jebe mi se za Hrvate mogu da žive još dvjesta iljada godina pored mene ne bih im u dvorište pljunuo koliko me zaboli za njih. Pustili su onog Orića jebem mu ja mater u pičku i sad se šepuri po Srebrenici, pa Haradinaja, pa sad ove stvarno izgleda da ispituju koliko mogu da tjeraju šegu sa nama.
Aj nek okači jebo ti on mater.

говна смо и то велика. цела братија из деведесетих са политичког и војног врха. то што њихова говна сада и званично нису говна. то је ствар коју ћемо морати да прогутамо из једног залогаја

Bio bih maloumnik.
Svaka im čast. Oni mogu da nam budu profesori iz patriotizma. Oni su domoljubi i istinski rodoljubi. Za razliku od nas.

sram vas bilo sve vas koji smatrate da je svaki od tih naših generala obično govno i lopurda i šta sve ne....stidite se.
To može da kaže ili neko ko nije osetio rata nimalo ili totalni idiot...

To sam ja napisao, i nemam šta da se stidim. Nisu ljudi kao ljudi problematični, problem je u sistemu. Političari: ubice, prave ratove, šalju ljude da ginu. Generali: ubice... I naši i hrvatski, i američki, i ruski. Što se tiče ratovanja, imam jedno četiri meseca staža druženja sa OVK, pa eto, čisto da ne bude da pričam napamet.
EDIT Pustili su onog Orića jebem mu ja mater u pičku i sad se šepuri po Srebrenici, pa Haradinaja, pa sad ove stvarno izgleda da ispituju koliko mogu da tjeraju šegu sa nama.
Aj nek okači jebo ti on mater.
TATIC
A šta, ja volim što su pustili Orića i Haradinaja i što Tači vlada na Kosovu... Ne kapiraš me. Naravno da nas jebu i da je to direktna uvreda i pljuvanje u lice. Ali ja ne znam što se čudite. Ovde ima previše ljudi koji su poverovali Slobinim rečima: "DOBILI SMO RAT". ALOOOOOOOOO!!! IZGUBILI SMO RAT, I JOŠ UVEK NAS JEBU, I JEBAĆE NAS JOŠ, A MI TO NIKAKO DA SHVATIMO. Zašto je to tako, pitam se.

Za Srbe je krucijalni problem da shvate i reestimiraju nivo nacionalizma i kod Bošnjaka, Hrvata i kod Albanaca, i da se ne zalećemo u bratstvo i jedinstvo, to je krucijalno za opstanak nas kao naroda to nas je jebalo u prošlosti i to će nas jebati ako se ne promeni u budućnosti. Dok su se u bivšoj Jugoslaviji Srbi kitili crvenim zvezicama i mlatili članskim knjižicama, drugi narodi, naročito, naročito bih izdvajao Hrvate, su imali veoma oprezan, lukav, podmukao stav prema "bratstvu i jedinstvu". Hrvati su se naoružavali, oštrili kame, decu učili od jaslica katoličke crkve pa do kućnog vaspitanja veoma jasnim granicama ko je Srbin a ko je Hrvat, i mirno čekali svoje vreme. Odrastao sam u pograničnom delu Hrvatske, znam šta pričam. To su isto i Albanci na Kosovu uradili posle manje od 2 decenije. A nije moglo da se ne nasluti, da se gledalo otvorenih očiju, nezaslepljenim idealima. Lepo je propagirati ljubav, ali prema onome ko će ti uzvratiti zagrljajem, a ne crnačkom kurčinom u dupe. E, sad ona ima izreka: "I konju mo'š dokazati"... i baš me čudi kako se ne opametimo jednom, jebiga, istina nismo najinteligentniji narod, ali nismo ni najgluplji. Ja ne kažem da bi Srbi trebalo da mrze Hrvate, ne potičem na nasilje - nego na to da smo nesložni i nesvesni šta se dešava jer ne gledamo objektivno. Reče jedan Hrvat: "Dokle mi vas Srbe moramo klati da shvatite da nismo braća". Imam i prijatelje i poznanike Hrvate, nešto i rodbine (dedova se sestra udala za Hrvata) ali kad ih vidim kako manijački ljube one svoje šahovnice, bez obzira na nivo edukacije, pripadnost društvenom staležu, kako revnosno pevaju himnu ljepe njihove, kako ni reč, ni jednu reč ne kažu loše o svojim - čoveče, jeza me uhvati. Ovo se veoma ozbiljno, veoma ozbiljno mora imati u vidu.
Transferčina me uhvati kad vidim kako naši titraju jajca nekom Hrvatu kad npr. dođe na Egzit, a malo malo čuješ kako je pretučen Srbin u Hrvatskoj, bačena bomba povratniku na kuću....

валди јеси рокно неког шипца?

Ako su po beogradskim ulicama protestovali i divljali zbog hapšenja Mladića i Karadžića, lasno je zaključiti da bi, u slučaju oslobađanja narečene dvojice te njihovog povratka u domovinu, ista ekipa slavila, skakala sa zastavama i kokardama i pevala Baju Malog Knindžu. Onda je moguće da neki Sarajlija otvori temu na nekom njihovom forumu - "Kako biste se osećali danas da ste Srbin", a u uvodnom postu napiše da su Srbi ionako govna, pa onda ispametuje sve ovo.

валди јеси рокно неког шипца?

Nemaš pojma koliko mnogo ljudi namerno puca preko glave ovome u koga kobajagi cilja. Nadam se da nisam, ali nekoliko puta je bio mrak, pa ne znam.

Nemaš pojma koliko mnogo ljudi namerno puca preko glave ovome u koga kobajagi cilja.

ма то су пичке, којш курац у рат кад немаш муда да рокнеш? море кад би му звизно олово у кењару жилу...

Da li je moguce da na dan kada su hrvatski generali oslobodjeni optuzbe iako su 99% krivi, mi pricamo o tome kako smo mi govna? Pa ako o tome pricamo, onda mozda i jesmo.

Ovaj dečko ovako mlad, a vidi kako lepo objasnio celu situaciju sa par slova...i jebač je lepo rekao.
Jel sluša neko sad ovu Biserko na te ve u? jebote da ti se digne kosa na glavi...

Valdemare, ti decxko daješ deci loš primer. Nije ni čudo što se i dalje koljemo.

valdemare danas si baš pretjerao. ne bi oxe to sarajlije radile, samo su srbi autošovinisti i sami sebe jebu .